• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

TOP 7 Gry MMORTS

TOP 7 Gry MMORTS

Strategie MMORTS to gry, w których z jednej strony zarządzamy naszą bazą, jednostkami czy państwem, prowadzimy nierzadko działania wojenne, ale z drugiej strony musimy pamiętać o aspekcie online. Mowa tutaj choćby o bezpośredniej czy ekonomicznej rywalizacji z innymi graczami. Bywa również, że kluczem do zwycięstwa okazuje się odpowiednia współpraca, sojusze czy umowy. Jakie są najlepsze gry MMORTS? Oto nasz ranking, w którym znajdziecie bardzo różnorodne i najlepsze propozycje na PC, Androida i iOS.

top gry MMORTS

Forge of Empire - gra startegiczna imperium budowa

TOP 7 – STRONGHOLD KINGDOMS

Budowanie twierdzy okazało się być strzałem w dziesiątkę pod względem gustów graczy. Mimo dość nierównego poziomu poszczególnych odsłon i kilku naprawdę beznadziejnych, gracze nadal uwielbiają i ciepło wspominają swoje najlepsze momenty z serią Stronghold. Stąd też miejsce dla edycji Kingdoms, która zabiera graczy do świata zmagań online. Rozgrywka sama w sobie jest przeniesieniem schematów znanych z poprzednich odsłon – mamy do dyspozycji ziemię i pełnię władzy. Musimy dbać o odpowiedni rozwój, rozbudowę, kwestie ekonomiczne i kontrolę sytuacji na mapie.

stronghold kingdoms najlepsza gra mmorts strategiczna

skoki narciarskie graskoki narciarskie gra

Stronghol Kingdoms oferuje graczom rozbudowaną rozgrywkę online, dzięki czemu rywalizacja toczy się pomiędzy nimi w czasie rzeczywistym. Wymusza to przede wszystkim stosowanie różnorodnych taktyk, nierzadko także podstępu czy intryg. Gracze muszą pamiętać nie tylko o rozbudowie wojska, ale także o wykorzystywaniu sztuki dyplomacji, zawierania sojuszy czy knucia rozległych intryg. Wszystkie chwyty są dozwolone w walce o władzę i dominację. 
 

TOP 6 – GENERALS OF WAR

Ta propozycja jest skierowana dla fanów strategii osadzonych w nieco bardziej współczesnych realiach, ale także fanów I Wojny Światowej, która tak bardzo różniła się od sztuki wojennej rozpoczętej za sprawą drugiego globalnego konfliktu. W Generals of War mamy do czynienia z kompleksową grą strategiczną online, gdzie bardzo ważnym elementem jest dowodzenie naszą armią. Jako generał, musimy pamiętać o dobrym wyposażeniu, wykorzystywaniu odpowiedniego rodzaju jednostek zależnie od warunków. Musimy popisać się również zmysłem strategicznym, ponieważ każda bitwa jest inna, wymaga innego podejścia do tematu zarządzania i planowania ruchami wojsk. 

Generals of War mmorts

Rozgrywka w Generals of War jest bardzo kompleksowa, ponieważ samo zarządzanie armią i wydawanie odpowiednich rozkazów to nie wszystko. Gra wymaga od nas również stworzenia dobrze funkcjonującego zaplecza, na które składa się w głównej mierze gospodarka. Czy jest to najlepsza gra strategiczna w klimacie I Wojny Światowej? Produkcja daje wiele powodów, aby tak sądzić. Podobnie jak podczas prawdziwego konfliktu, bitwy czy wojny można rozstrzygać nie na polu bitwy, ale w kuluarach, podczas dyplomatycznych rozmów i sojuszy. 
Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron
 

TOP 5 – Grepolis

Grepolis to darmowa gra przeglądarkowa, będąca nie lada gratką dla fanów antycznej Grecji i ówczesnej kultury czy historii. Gra jest bardzo zręcznym połączeniem kilku ciekawych osiągnięć znanych z innych gier strategicznych, w tym takich gigantów, jak seria Civilization. Gracz władający swoim państwem-miastem musi zapewniać mieszkańcom dostęp do różnych swobód i osiągnięć techniki, a także rozbudowywać swoje polis tak, aby niczego w nim nie zabrakło. Twórcy przygotowali nie tylko paletę różnorodnych budynków, ale również zestaw siedmiu cudów świata, które mogą znaleźć się w portfolio naszego miasta. 

Grepolis

skoki narciarskie gra

W grze równoważne są aspekty związane z rozbudową i zarządzaniem społeczeństwem, jak i kwestie militarne. Nasza armia jest niezbędna w celu ochrony, jak i ataku, co pomaga w zwiększaniu potęgi naszego polis. Z racji konkretnego umiejscowienia Grepolis, w skład naszej armii mogą wchodzić postaci mityczne, jak chociażby hydry i pegazy. Na szczęście można skoncentrować się nie tylko na walce. Handel, dyplomacja i sojusze również mają tutaj swoje bardzo ważne miejsce.
 

TOP 4 – STARCRAFT 2

Starcraft to jedna z najlepszych i najbardziej klasycznych już gier strategicznych online. Dzieło ze stajni firmy Blizzard to 3 frakcje i najbardziej dynamiczne oraz wymagające starcia spośród nie tylko strategii, ale nawet i gier jako takich. Do boju stają Terranie, Protosi oraz Zergowie. Każda frakcja oferuje zupełnie inne podejście do rozgrywki, oferuje inny system tworzenia i rozwijania bazy, a także jednostki posyłane do walk. O ile gra oferuje kampanię dla jednego gracza, tak cała zabawa rozpoczyna się dopiero w trybie multiplayer, którego rozgrywki po dziś dzień stanowią ważny element turniejów esportowych. 

starcraft 2 mmorts


Bitwa w Starcraft 2 rozpoczyna się od założenia bazy. Do dyspozycji mamy główny budynek i kilka jednostek „robotników”, które pomogą nam uzyskać płynny dochód surowców. Te z kolei umożliwiają rozbudowę bazy i produkcję jednostek niezbędnych do dalszej ekspansji, obrony naszego terytorium i ataku. Starcia są niezwykle wymagające, gdyż rozkazy możemy wydawać poszczególnym jednostkom, lub też grupować je np. w oddziały. Gra jest dynamiczna, a walki mimo to są bardzo epickie. Kontrola mapy i wielu złożonych procesów to klucz niezbędny w osiągnięciu wygranej.
 

TOP 3 – WARTIME

Wartime to jedna z najciekawszych darmowych strategii MMO. Jest bardzo świeżym spojrzeniem na temat MMORTS, w którym gracz kontroluje swoje oddziały i prowadzi je do różnorodnych starć. Ważnym aspektem gry jest ekonomia, dzięki której możemy skutecznie rozwijać swoje siły i umiejętności, przy okazji stawać w jednym szeregu z innymi graczami w walce dobra ze złem – tak wygląda strona fabularna gry, której nie mogło tutaj zabraknąć.

Wartime rts online

skoki narciarskie gra
Dużą zaletą Wartime jest jej przyjazne sterowanie, bardzo dobrze skomponowany interfejs i grafika. Oprawa wizualna cieszy swoją kreską, która sprawia, że jest ona bardzo ponadczasowa. Bardzo satysfakcjonujące jest też samo sterowanie, jak choćby łączenie podobnych jednostek w jedne, o wiele bardziej potężne i posiadające wyższe statystyki. Gra spisuje się świetnie nie tylko na ekranach komputerów, ale również na platformach mobilnych, gdyż optymalizacja jest kolejną jej zaletą.
 

TOP 2 – TOTAL BATTLE

Total Battle to bardzo rozbudowana i jednocześnie przyjemna gra z gatunku RTSMMO, w której obejmujemy we władanie miasto. Znajduje się ono na rozległej mapie, na której znaleźć możemy nie tylko posiadłości innych graczy, ale także różne ciekawe miejsca, czy przeciwników czekających na starcie. W grze poza zarządzaniem, znalazło się też miejsce na szeroko rozumiane elementy RPG. Dzięki temu, możemy znajdować specjalne przedmioty, których moce uzupełniają nasze miasto i dodają specjalnych umiejętności.

Total Battle darmowe gry

skoki narciarskie graskoki narciarskie gra

Ważną zaletą gry jest jej wielowątkowość, co przekłada się na dużą liczbę różnorodnych aktywności. Nie musimy bezczynnie czekać na zakończenie budowy kolejnego budynku. Ten czas możemy poświęcić na wojenne wyprawy, rajdy czy przeczesywanie terenu na mapie. Możemy na niej spotkać grupy fantastycznych stworzeń, które stanowią bardzo wymagających przeciwników. Ich pokonanie pozwala nam uzyskać cenne łupy wojenne.
 

TOP 1 - FORGE OF EMPIRE

W tym wypadku, mamy do czynienia z darmową grą strategiczną w klimatach historycznych. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z wyłącznie jedną epoką, ponieważ Forge of Empire pozwala nam niejako awansować i popychać historię świata do przodu. Jest to wspaniałe rozwiązanie. Umożliwia nie tylko czysto praktyczne zwiększanie swoich możliwości, ale także odkrywanie nowych jednostek, budynków czy po prostu pozwala nam poczuć, że nasza rozgrywka pędzi do przodu. Jest to w pełni darmowa, przeglądarkowa gra strategiczna, w której los naszego imperium jest w naszych rękach.

Forge of Empire - gra startegiczna imperium budowa

skoki narciarskie gra

Rozgrywka w Forge of Empire rozpoczyna się od przejęcia władania w małej osadzie. Jej dalszy rozwój i to, czy w ogóle kiedykolwiek będzie w stanie urosnąć, zależy wyłącznie od samego gracza. Nowa osada rozpoczyna się w epoce kamienia, a odpowiedni rozwój i zarządzanie pozwala przechodzić jej do kolejnych epok historycznych, które swój kres w grze mają na czymś w rodzaju niezbyt odległej przyszłości. Rozgrywka nie koncentruje się jednak na tej pojedynczej osadzie, gdyż gracze mogą zakładać kolejne, a także konkurować z innymi użytkownikami. Tutaj z pomocą przychodzi rozbudowany aspekt społecznościowy, który pozwala tworzyć gildie, prowadzić wymianę handlową oraz toczyć bitwy czy wojny.
 


 

CZYTAJ WIĘCEJ O MMORTS ORAZ SPRAWDŹ ZESTAWIENIA TOP GIER STRATEGICZNYCH I WOJSKOWYCH

GRY MMORTS - RTS online

Najlepsze top gry strategiczne MMO

Najlepsze top gry wojskowe online

 


 

ranking gry mmorpg topowe online

Jeśli nie zgadzasz się zestawieniem Dawida zachęcamy do sprawdzenia rankingu gier tworzonego przez społeczność. Możesz ocenić swój ulubiony tytuł i przyczynić się stworzenia najbardziej rzetelnego rankingu gier MMO / MMORPG / MOBA, o czym piszemy TUTAJ.
 

Najlepsze gry strategiczne przeglądarkowe ranking strategie

Sprawdź aktualny Ranking Gier Strategicznych Online tworzony przez społeczność.
Zagłosuj na swój ulubiony tytuł. Nie wiesz jak? TUTAJ masz wskazówki ;)
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu

 

 • Forge of Empires logo gry png

  Forge of Empires

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Różne epoki historyczne (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - Gameplay
Forge of Empires - drugi gameplay
Forge of Empires - Oceaniczna przyszłość [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Forge of Empires
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee