• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

TOP 7 Gry Wojenne Online

TOP 7 Gry Wojenne Online

Na Portalu zajmujemy się głównie naprowadzaniem Was na nowe gry. Są to zwykle tytuły premierowe, bądź takie, które przeleciały poza radarem wielu osób. Zostawia to dużo mniej okazji do dyskusji na temat tych oczywistych, bardziej mainstreamowych tytułów. Dlatego tym razem zajmiemy się topowymi grami. Kategorią na dzisiejsze TOP 7 są gry wojenne PC. Będę brał pod uwagę co gra robi z tematyką wojny od strony fabularnej, estetycznej oraz wewnątrz rozgrywki. Zarazem nie zobaczycie na liście gier strategicznych, które pojawiły się w mojej poprzedniej topce, więc możecie być nią również zainteresowani.

TOP 7 GIER WOJENNYCH

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Top 7 - AirMech

Wydany w 2012 roku MMORTS AirMech był bardzo fajną niespodzianką. Tematem gry jest wieczny konflikt wojenny, w którym głównym narzędziem wojskowym są transformery. Oficjalnie nazwane tytułem gry Airmechs, to humanoidalne roboty zdolne do przemiany w pojazdy powietrzne, od bombowców po transportery. Tymi właśnie pojazdami steruje gracz. Jednocześnie musi on też operować swoją bazą, aby tworzyć nowe jednostki pomocnicze. Rozgrywka odbywa się na podłużnych mapach. Przypomina to poniekąd gry MOBA. Wyprodukowane jednostki poruszają się samoistnie, jak typowe miniony. Posiadają jednak różne specjalności, ataki oraz możliwość ręcznego transportu z miejsca na miejsce.

AirMech

Byłem wielkim fanem gry od jej premiery. Ma dużo opcji personalizacji stylu rozgrywki. Jest unikalna w odbiorze i działa na każdym sprzęcie. Oryginalnie istniał nawet klient na przeglądarkę, choć wymagał on specjalnego pluginu od 3D. Niestety ograniczony marketing oraz konfundujący (acz głównie kosmetyczny) system płatności nie pomógł grze. Obecnie Airmech ma bardzo ograniczoną bazę graczy, przez co umieszczam go na samym dole mojej toplisty. W grę można zagrać na PS4, Xbox One, Xbox 360 oraz na Steam. W dodatku posiada ona funkcjonalność VR.

 

Top 6 - For Honor

For Honor jest dość intrygującą historią. Poprzez niedomówiony marketing Ubisoft zdołał sprzedać fanom gier akcji bijatykę, wrabiając ludzi w spróbowanie gatunku, którego często unikali z uwagi na samą ideę. Było to intrygującym tematem do dyskusji. Pojawił się jednak nowy problem, gdy gra okazała się nie tylko bijatyką, ale również taką, w której osiągnięcie mistrzostwa było zbyt proste. Mimo wszystko Ubisoft Montreal robi co może, aby poprawić stan gry. Wiele osób oczekuje, że grę czeka transformacja pokroju Rainbow Six Siege, które aktualnie jest bardzo dobrą grą, mimo nie lepszego startu od For Honor. Jednakże do tego czasu For Honor nie może liczyć na miejsce w top 5.

For Honor

Gra znajduje się na mojej liście dzięki swojemu wysokiemu poziomowi poprawności historycznej w reprezentowanych sztukach walki. W For Honor gracze wcielają się w wojowników przypisanych do jednej z trzech frakcji. Europejskiej, Japońskiej bądź Norweskiej. Dostępne w tych frakcjach postaci z wyjątkiem kilku bardziej gibkich, zwykle poruszają się bardzo realistycznie. Jest to prawdopodobnie pierwsza gra, w której zobaczyłem rycerza, który łapie za ostrze, aby walnąć kogoś rękojeścią. Utylizując tego typu historycznie odnotowane zagrywki gra zainteresowała mnie od swoich pierwszych trailerów.

Zaczynając grę, musimy przyrzec lojalność do jednej z trzech frakcji. Wtedy zostajemy wdrożeni w wojenny aspekt rozgrywki. O ile mamy dostęp do postaci dostępnych w każdej ze stron, o tyle wszystkie nasze starania będą wspierać strategiczny sukces naszej grupy na globalnej mapie gry. Samo z siebie nie jest to specjalnie rozbudowane czy głębokie, pomaga jednak w budowie wojennego klimatu, którego For Honor ma aż nadto. Społeczność gry zmuszona jest skutecznie organizować swoje decyzje, aby ich frakcja odniosła sukces w danym sezonie. Gdy sezon się skończy, przyznawane są nagrody w oparciu o zajęte miejsca.

World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu
 

Top 5 - Tiger Knight: Empire War

Tematycznie skupiony na okresie trzech królestw, Tiger Knight: Empire War jest symulatorem wojennym podobnym do serii Mount & Blade. Gracz wciela się w generała wybranej frakcji i dowodzi swoim wojskiem z pierwszej linii na polu walki. Gra przypomina mobę. Zadaniem gracza jest podbijanie baz ofiarujących bonusy oraz pokonanie wrogich generałów. Pokonani gracze nie powracają, więc nieginięcie staje się istotniejsze od zabijania. Dodatkowo gra cieszy się rozbudowanym systemem walki z trzeciej osoby. Gracze zmuszeni są brać pod uwagę rodzaj i kąt wykonania ataku. Te z kolei są mocno różnorodne w oparciu o samo narzędzie walki.

Tiger Knight: Empire War

Mimo bycia jedną z bardziej interesujących i niespodziewanych premier na steamie Tiger Knight: Empire War posiada kilka wad, przez które nie zajął zbyt wysokiego miejsca. Nie licząc ograniczonego nakładu na działania marketingowe, gra posiada wysokie wymagania sprzętowe. Ten niesamowicie niski poziom optymalizacji sprawia, że niewiele osób może cieszyć się płynną rozgrywką. Dodatkowo Tiger Knight: Empire War utylizuje tier system dla swoich jednostek.

Tier system prawdopodobnie pierwszy raz zastosowany w World of Tanks. Wywodzi się on z dążenia do poprawności historycznej. Lepiej uzbrojone jednostki są oddzielane do innych miejsc w rankingu (tierów). Z uwagi na czystą matematyczną przewagę nad innymi, te wyższych tierów nie mają możliwości gry z tymi w niższych. W przeciwnym wypadku gra byłaby nieuczciwa. Oznacza to, że gracze zostają podzieleni przez matematyczną blokadę, co wydłuża czas oczekiwania na rozgrywkę. Te dwie główne wady połączone z obecnie niską populacją Tiger Knight: Empire War są dość problematycznie. Nie mniej jednak posiadaczom wysokiej jakości komputerów polecam wypróbowanie gry. Można ją znaleźć na platformie Steam.

 

Top 4 - Eve Online

Zaraz obok World of Warcraft, EVE Online posiada jedną z największych społeczności na świecie pośród gier MMO. Jako testament tego w 2014 roku firma postawiła monument z listą ksywek graczy. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ EVE to kosmiczny sandbox. Wszystkie wydarzenia w grze zależą w pełni od inicjatywy i zainteresowania społeczności. EVE posiada kilka z niesamowitych historii wojen pomiędzy graczami. Powody były różne, choć większość sprowadza się do zwykłych wymówek. Wymówek, dzięki którym dochodziło do bitew o rekordowym udziale graczy spośród wszystkich gier MMO.

EVE Online

EVE Online oferuje możliwość wcielenia się w pilota gwiezdnego w otwartej przestrzeni kosmicznej. Zajęć jest wiele, choć większość z nich sprowadza się do PVP. Należy również liczyć się z dość wysokim poziomem trudności. Poza ogromnym skomplikowaniem EVE posiada permadeath, zarówno częściowy, jak i całkowity. Rozmiar naszych strat jest zależny od etykiety przeciwnika. Przede wszystkim zniszczone pojazdy gwiezdne zawsze umierają na stałe, co wymaga od nas nabycia zupełnie nowych.

EVE Online nie dostało się do listy top 3, ponieważ mimo ogromnej wojennej historii gra nie posiada w sobie czysto wojennej tematyki. Z jakiegoś powodu nie zdołała ona utworzyć klimatu, który samoistnie wzbudzałby w nas poczucie bycia żołnierzem czy strategiem. Częściowo również dlatego, że nie są to jedyne zajęcia dostępne w grze.

 

Top 3 - Gwint

Najpopularniejsza Polska gra karciana, pierwotnie przetestowana w Wiedźminie 3. Gwint, to jedna z niewielu gier, które wychodząc po premierze Hearthstone, nie zostały kompletnie zapomniane. Zbierając karty reprezentujące żołnierzy i machiny wojenne przeróżnych frakcji, gracze wcielają się w dowódców wojskowych. Karcianki mogą nie być specjalnie reprezentacyjne graficznie. Mimo tego Gwint zdołał przedstawić samą esencję wojny w swojej rozgrywce.

Gwint gra karciana

Na początku gry gracz dostaje do ręki 10 kart. Ponadto dwie zostają wyciągnięte w drugiej rundzie oraz jedna w trzeciej. Oznacza to, że gracz musi wygrać trzy rundy pojedynczym zestawem kart ze swojego decku. Podczas przebiegu gry gracze naprzemiennie wystawiają swoje karty w trzy oddzielne rzędy, a następnie sumują ich siłę. Runda kończy się, gdy obydwoje z graczy spasują. Wygrywa ten, kto miał więcej punktów. Esencjalne, jest to strategiczna bitwa oparta na wykorzystywaniu wojsk jako zasobów oraz poprawnym ich pozycjonowaniu.

Na koniec rundy wszystkie wystawione w niej jednostki opuszczają grę. Nasze armie ulegają zmęczeniu, a my zostajemy zdani na łaskę tego, co zostało nam w dłoni. Ta czysta strategiczność i brak losowości tworzą bardzo wciągającą grę, pozbawioną wielu frustracji typowych dla gatunku. Gra może nie posiadać specjalnej fabuły, jednak ta opowiadana przez jej mechanikę pokazuje, że żaden temat nie wymaga ckliwych poematów.

 

Top 2 - Ogame

Oczywiście każda top lista potrzebuje przynajmniej jednego tytułu, który zasługuje na swoje miejsce z uwagi na historyczne znaczenie. Ogame jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych strategii przeglądarkowych w Polsce. Ta oparta wyłącznie na PvP strategia tekstowa stanowiła wprowadzenie do gatunku i tematu wojennego dla masywnych ilości graczy.

OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne

W grze wcielamy się w galaktycznego dowódcę, kontrolującego na początku jedną planetę. Rozbudowujemy jej infrastrukturę oraz dążymy do zagospodarowania wielu innych, aby rozwinąć nasze siły. Celem gracza w grze jest zbudowanie wojsk oraz przymierzy, które pozwolą mu zapanować nad serwerem. Jest to czysty wyścig rankingowy. Zwykle nie chwalę tytułów tego typu, ale za czasów premiery Ogame było to wystarczające. Nie wspominając, że gra zajmuje się tą rywalizacją bardzo, bardzo dobrze. Od czasów swojej premiery Ogame był świadkiem niewielu gruntownych zmian, a mimo tego nie stracił na swojej popularności. Jest to świadectwem solidnej konstrukcji tego tytułu.

 

Top 1 - Heroes and Generals

Ten osadzony w czasach drugiej wojny światowej FPS dorwał mnie z zaskoczenia. Jeżeli ktoś grał w dowolny wojenny FPS skupiony na przejmowaniu punktów strategicznych, to dobrze wie czego się spodziewać. W grze wybieramy jedną z trzech frakcji: Amerykę, nazistowskie Niemcy lub Rosję. Do dyspozycji dostajemy szereg broni typowych dla okresu i danej frakcji. Do dyspozycji dostajemy dość niewielką ilość trybów gry i kilka map, niektóre naprawdę duże. Dodatkowo w grze istnieją również pojazdy wojskowe. Wliczamy tu wszystko od rowerów, po samoloty.

Heroes and Generals

Wraz z rozgrywanymi meczami nasza postać zdobywa więcej doświadczenia. Odblokowuje to nowe narzędzia do gry: karabiny, granaty, czy pasywne bonusy, między którymi musimy wybierać. Po drodze możliwa jest też zmiana klasy postaci, gdy ta jest dość doświadczona na podjęcie się innej roli, czy to dedykowanego kierowcy, czy snajpera. Niespodzianka ma miejsce na poziomie maksymalnym. Nasz bohater może wycofać się z frontu i zostać generałem. Generał otrzymuje dostęp do strategicznej mapy świata, gdzie wspólnie z innymi może planować przebieg kampanii wojennej.

Każde bardziej interesujące miejsce na mapie świata staje się swoją własną lokacją. Generałowie wybierają, gdzie odbywają się rozgrywane mecze, przejmując terytoria i zdobywając zasoby. Prowadzi to do dwustopniowego i dość realistycznego systemu wojennego. Wyprowadza to potencjał i kreatywność, których brakuje klasycznym tytułom jak Battlefield czy Call of Duty. Z uwagi na tą esencję i nowatorskie podejście do tematu, Heroes and Generals zostaje moją wojenną grą numer jeden. Wszystkich zainteresowanych tytułem zapraszam na platformę Steam.

 

Warto zagrać - Game of Throness: Winter is Coming

Do naszego TOP 7 nie zakwalifikowała się jedna gra, którą warto polecić. Game of Throness: Winter is Coming to świetna gra strategiczna. Poczuj się jak w Westeros dzięki dopracowanym detalom i oszałamiającym krajobrazom. Podziwiaj imponujące zamki i tętniące życiem miasta. Płynne animacje postaci i otoczenia dodają immersji i realizmu. Obserwuj, jak żołnierze walczą na śmierć i życie, a smoki majestatycznie wzbijają się w powietrze. Muzyka skomponowana przez znanych twórców Gry o Tron buduje napięcie i klimat. Poczuj dreszczyk emocji podczas bitwy i zanurz się w mrocznej atmosferze Westeros.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Game of Throness: Winter is Coming gra MMOGame of Throness: Winter is Coming recenzja gry MMOGame of Throness: Winter is Coming galeria gry MMOGame of Throness: Winter is Coming gra strategiczna MMO

Zarządzaj surowcami, buduj potężne armie i rozwijaj swoje królestwo z rozwagą. Wprowadź nowy system ekonomiczny, ulepsz system badań i odkryć, a także zbuduj potężne fortyfikacje. Dowodź swoimi wojskami w taktycznych bitwach i wykorzystaj teren na swoją korzyść. Wykorzystuj nowe rodzaje jednostek, ulepsz system dowodzenia i opracuj nowe strategie bojowe. Prowadź negocjacje, zawieraj sojusze i twórz frakcje, aby osiągnąć swoje cele. Skorzystaj z rozbudowanego systemu interakcji między graczami, angażuj się w rozgrywki dyplomatyczne i buduj wpływy w Westeros. Świat Westeros będzie stale ewoluować, reagując na działania graczy. Doświadczaj dynamicznych zmian politycznych, gospodarczych i militarnych, a także obserwuj, jak Westeros reaguje na Twoje decyzje.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Odkryj sekrety Westeros i poznaj nowe oblicza znanych postaci. Spotkaj nowe postacie, wplącz się w intrygi i odkryj prawdę skrywaną od wieków. Podejmuj trudne decyzje, które będą miały wpływ na losy Westeros. Zmierz się z dylematami moralnymi i wybierz ścieżkę, którą podążysz. Zbuduj swoją legendę i wytycz własną drogę do władzy. Stwórz własną historię w Westeros i zostań kimkolwiek zechcesz. Game of Throness: Winter is Coming to coś więcej niż gra. To zaproszenie do zanurzenia się w fascynującym świecie i stworzenia własnej historii w Westeros.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER STRATEGICZNYCH I WOJSKOWYCH ONLINE ORAZ MMORTS

Najlepsze top gry strategiczne MMONajlepsze top gry wojskowe online

Najlepsze top gry mmorts rts 

ranking gry mmorpg topowe online

Jeśli nie zgadzasz się zestawieniem Kamila zachęcamy do sprawdzenia rankingu STRATEGICZNE GRY MMO tworzonego przez społeczność. Możesz ocenić swój ulubiony tytuł i przyczynić się stworzenia najbardziej rzetelnego rankingu gier MMO / MMORPG / MOBA, o czym piszemy TUTAJ.
 

najlepsze gry strategiczne przeglądarkowe ranking na przeglądarkę

Sprawdź aktualny Ranking STRATEGIE MMO tworzony przez społeczność.
Zagłosuj na swój ulubiony tytuł. Nie wiesz jak? TUTAJ masz wskazówki ;)
 

Kamil Brach

Kamil Brach

Zatwardziały gracz komputerowy od najmłodszych lat. Nie gardzi żadnym istniejącym gatunkiem. Przeważający staż ma w strategiach turowych i MMORPG-ach. Niczego w życiu nie ceni sobie bardziej od dobrej zabawy, której nadmiar czerpie z rozrywki cyfrowej. Wolne chwile spędza na prowadzeniu sesji pen and paper, często w autorskich systemach. Pasjonat krajobrazu i projektowania gier.

 

LUBISZ GRY WOJENNE? KONIECZNIE SPRAWDŹ DARMOWE FORGE OF EMPIRES
Forge of Empire - gra startegiczna imperium budowa
 

 • Forge of Empires logo gry png

  Forge of Empires

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Różne epoki historyczne (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - Gameplay
Forge of Empires - drugi gameplay
Forge of Empires - Oceaniczna przyszłość [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Forge of Empires
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze