• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

TOP 7 Moje Gry MMOFPS

TOP 7 Moje Gry MMOFPS

Gry akcji FPS są gatunkiem na tyle rozwiniętym, że istnieje spora baza graczy zebranych tylko i wyłącznie wokół tego segmentu branży - weterani serii Battlefield, Call of Duty albo Counter-Strike’a trzymają się zaciekle swoich ulubionych placów zabaw. Są też osoby, które nie są przywiązane do żadnej marki i po prostu lubią gry z perspektywą pierwszoosobową. Takie osoby, dzięki temu że nie zamykają się w ramach jednej serii, chętnie sięgają po inne mieszanki gatunkowe o różnych tematykach. Często tymi grami są MMOFPS, czyli (tak, zgadliście) połączenie MMO oraz FPS’a. Takich gier nie powstaje wiele, ale gdy już zostaną wydane - nie zawodzą. Dziś przyjrzymy się absolutnie najlepszym z nich. Zapraszam.

TOP 7 gry MMOFPS
Artykuł przy współpracy z portalem bcmtl.org
 

TOP 7 - DESTINY 2

DESTINY 2 gry MMOFPS

Pierwsza odsłona narobiła sporo hałasu w branży. Przede wszystkim dlatego, że Destiny to tytuł przygotowany przez Bungie Software - twórców kultowej serii Halo. Ponadto, był to jeden z ostatnich tytułów, które ukazały się na starszą generację konsol oraz jeden z pierwszych tytułów na nową generację (PS4, XONE). Doświadczenie Bungie w tworzeniu gier FPS okazało się być solidną podwaliną dla solidnej gry akcji MMO. Za co gracze pokochali Destiny? Przede wszystkim za świetnie przemyślane uniwersum, ciekawą fabułę, satysfakcjonujący gameplay, i możliwość bliskiej współpracy z innymi graczami. Akcja Destiny rozgrywa się w fikcyjnym, futurystycznym świecie (XXVIII wiek), w którym nieobce są podróże międzyplanetarne, stąd miejsc akcji jest kilka. Główna oś fabularna opiera się na tym, że światu zagraża totalna zagłada, którą niesie ze sobą tajemniczy obiekt unoszący się nad planetą, nazywany Podróżnikiem. Ocalali ludzie założyli ostatnie miasto na Ziemi, które miało przyczynić się do odrodzenia cywilizacji. Niestety - niebezpieczeństwo powróciło. Destiny 2 to po prostu ulepszona kontynuacja historii znanej z “jedynki”.
World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu

 

TOP 6 - PLANETSIDE 2

Planetside 2 gra FPS

Tytuł, który mimo wielu bolączek natury technicznej, przygarnął sobie sporą ilość wiernych graczy. Planetside 2 często uważane jest za jedyne prawdziwe MMOFPS. Gra została stworzona przez studio Daybreak, które podlega pod Sony Online Entertainment. Nie bez powodu obok tego tytułu często zestawia się Destiny od Bungie. Destiny bardzo przypomina Planetside 2 swoim settingiem oraz stylistyką. O ile produkcja Bungie jest świetną grą akcji MMOFPS, o tyle Planetside 2 zyskuje przewagę pod względem swobody i emergencji, które są dla MMO przecież istotne. Jeśli szukacie strzelanki, na którą nie chcecie wydać ani złotówki - ten tytuł okaże się być dla was zbawienny. Gra opiera się na ogromnych potyczkach między trzema frakcjami w otwartym świecie Linie frontu zmieniają się nieustannie. Walka toczy się tutaj dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ogromna ilość klas, szeroki wachlarz customizacji, dwa tysiące graczy na jednym serwerze - to właśnie Planetside 2. Gra ogromna, która może i nie działa perfekcyjnie, ale po kilku latach od premiery wciąż robi ogromne wrażenie.
 

TOP 5 - BORDERLANDS ONLINE

BORDERLANDS ONLINE - MMOFPS
Czy to produkcja fanowska? Czy to chamska podróbka? Nie, to oficjalna produkcja spod szyldu Borderlands, ale stworzona dla rynku azjatyckiego. Gra niestety została anulowana i nie zagramy w nią już nawet gdybyśmy mieli VPN’a, który symulowałby nasz pobyt w Azji. Niemniej jednak, warto o tej grze wspomnieć. Za produkcję odpowiedzialne było chińskie studio 2K China. Fundamenty gry stanowią kawałki kodu stworzone wcześniej przez Gearbox Software. Borderlands Online brzmi, wygląda i odczuwa się tak samo jak główne odsłony serii. Borderlands Online to MMORPG (w perspektywie pierwszoosobowej, rzecz jasna). Gracze wcielają się w jedną z czterech dostępnych klas (Mercenary z możliwością rozstawiania wieżyczek; Firecharming będący pewnego rodzaju “magiem”; Dragon nastawiony na walkę wręcz; Windhunter - snajper). Borderlands Online to, rzekomo kontynuacja Borderlands 2.


 

TOP 4 - WARFRAME

Warframe MMOFPS sci-fi rpg


O Warframe słyszałem wielokrotnie, ale w moim growym życiorysie nie zagościł do czasu recenzji na naszym portalu, którą pisało mi się niesamowicie przyjemnie. Możecie do niej zajrzeć [tutaj]. Warframe to trzecioosobowa gra akcji z elementami MMORPG. Można by powiedzieć również, że jest shooterem, ale kładzie równie duży nacisk na walkę wręcz. Jest tu zatem dużo strzelania, ale jeśli preferujemy inne rozwiązania - gra daje nam spore pole do popisu. Gra zaskoczyła mnie przede wszystkim ciekawymi opcjami movementu, dynamiką rozgrywki i swą otwartością. Odwiedzając różne planety układu słonecznego, wykonujemy misje fabularne, które pomagają nam nabyć schematy, surowce itd. Lore gry jest niesamowicie rozbudowane - czujemy się częścią wielkiego, spójnego i ciekawego świata. Aktywności w grze możemy wykonywać zarówno sami, jak i z pomocą innych graczy.
 

TOP 3 - APB: Reloaded

APB: Reloaded
APB: Reloaded, a właściwie All Points Bulletin, to gangsterskie MMO. Cechą charakterystyczną jest to, że rozgrywka odbywa się w czasie rzeczywistym, o każdej porze dnia i nocy. Gra zadebiutowała już wawno, w 2010 roku, ale serwery zostały szybko zamknięte. Na szczęście w 2011 roku prawa do gry wykupiła firma K2 Network i wskrzesiła grę. W 2017 roku ukazał się port na konsolę PS4, który tchnął w serwery gry drugie życie. Świat przedstawiony w grze to współczesna metropolia. Rozgrywka jest otwarta i emergentna. Każdy może podjąć się takich aktywności, na jakie ma ochotę. Poruszając się po świecie doświadczymy nieustannie trwających strzelanin, pościgów, i innych konfliktów. APB opiera się w głównej mierze na PvP. Wykonujemy różnego rodzaju zlecenia, które przybliżają nas do konfrontacji z innymi graczami. Ponadto, miasto podzielone jest na strefy wpływu każdej z frakcji, które nieustannie prowadzą walkę o panowanie nad dzielnicami.

 

TOP 2 - SURVARIUM

SURVARIUM top
Deweloperzy z krajów wschodnich lubią tematykę postapo. Potwierdzeniem mojej tezy może być chociażby fakt istnienia takich marek jak S.T.A.L.K.E.R. lub Metro. Kolejną udaną grą o tej tematyce okazało się być Survarium - gra ukraińskiego studia Vostok Games. Jest to darmowy MMOFPS z elementami RPG. Koncepcja świata przedstawionego jest bardzo ciekawa. Do zagrożenia cywilizacji nie doszło na wskutek wojny lub działań człowieka, ale zbyt szybko rozprzestrzeniającej się flory oraz fauny. Człowiek nie dominuje już nad wszelkim innym stworzeniem. Na mapie świata w grze spotkamy setki graczy walczących o przetrwanie. Survarium oferuje ciekawą fabułę, z którą zapoznamy się przy okazji starć PvE.
 

TOP 1 - DIRTY BOMB

DIRTY BOMB top
Dirty Bomb to sieciowy shooter stworzony przez studio Splash Damage (odpowiedzialne między innymi za Brink). Gra często porównywana jest do Team Fortress 2, głównie ze względu na oprawę graficzną i na model biznesowy. Standardowo, znajdziemy tu kilka klas postaci odpowiadających konkretnym preferencjom. Nie jest to gra MMO, ale charakteryzuje się dużą swobodą w stylu rozgrywki. Do dyspozycji mamy podstawowe tryby (team deathmatch, capture the objective etc.). Akcja rozgrywa się w futurystycznym Londynie zniszczonym przez kataklizm. Produkcja nastawiona jest przede wszystkim na dynamiczną współpracę graczy.
 

Artykuł przy współpracy z portalem bcmtl.org


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER SHOOTERÓW, STRZELANEK ONLINE I GIER AKCJI

Najlepsze top gry shootery najlepsze MMO onlineNajlepsze top gry strzelanki online strzelanie

Najlepsze top gry akcji online multiplayer 

ranking gry mmorpg topowe online

Jeśli nie zgadzasz się zestawieniem Norberta zachęcamy do sprawdzenia rankingu gier MMO tworzonego przez społeczność. Możesz ocenić swój ulubiony tytuł i przyczynić się stworzenia najbardziej rzetelnego rankingu gier MMO / MMORPG / MOBA, o czym piszemy TUTAJ.
 

Shootery MMO najlepsze gry strzelanki przeglądarkowe 3D ranking

Sprawdź aktualny Ranking Shooterów tworzony przez społeczność.
Zagłosuj na swój ulubiony tytuł. Nie wiesz jak? TUTAJ masz wskazówki ;)

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle.


 • Enlisted logo gry png

  Enlisted

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: FPS MMO
  Grafika: 3D
  Producent: Darkflow Software
  Wydawca: Gaijin Entertainment
  Platformy: PC, PS5, XSX

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Enlisted - Gameplay [FullHD]
Enlisted - Trailer 'Invasion of Normandy'‎‎ [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Enlisted
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee