• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Konflikty zbrojne i wynikające z nich problemy czy ludzkie cierpienie to nic, co budziłoby nasze pozytywne skojarzenia. Nie da się jednak ukryć, że choćby z perspektywy osób zamiłowanych historią, te często dostarczają niezwykle ciekawego materiału do analizy, lub stanowią świetną podwalinę pod wszelakiej maści gry, książki czy opracowania. Dziś zajmiemy się tematyką wojskową w grach wideo, czyli w dużym skrócie – gry wideo, gdzie walczymy. Sami, ze sztuczną inteligencją czy innymi graczami. Wyjątkowo, nie będzie tu mowy o grach FPS!

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

TOTAL BATTLE

Gry wojskowe zaczynamy od jednej z najlepszych strategii dostępnych na urządzeniach mobilnych. W Total Battle nie uświadczymy żadnego znanego nam konfliktu, a w zamian za to zostaniemy pochłonięci przez fascynujący świat fantasy, gdzie spotkamy różnorodne rasy, tytanów i wiele okazji do tego, aby sprawdzić swoje zdolności strategiczne. Naszym głównym zadaniem jest tutaj rozbudowa swojego klanu, który początkowo zajmuje wyłącznie mały teren z zamkiem. Celem samym w sobie jest dążenie do tego, aby stać się przepotężnym imperium, z wieloma włościami, ogromną armią i siłą, która budzi postrach wszystkich dookoła. Jak tego dokonać? Walka! Tę możemy toczyć zarówno w ramach PvE, jak i przeciwko innym graczom. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy wyszkolić naszych dzielnych wojaków. Do dyspozycji mamy różne rodzaje jednostek, które specjalizują się w pokonywaniu konkretnych rodzajów przeciwników. 

Total Battle - gry wojskowe strategiczne online za darmo

Wojna klanów to nie wszystko! W osiągnięciu sukcesu niezbędne jest również zadbanie o szereg innych czynników, jak choćby wykorzystywanie mechanik dostępnych w grze. Jedną z nich jest wytwarzanie czy znajdowanie potężnych przedmiotów. To jest możliwe dzięki eksploracji, odkrywaniu starożytnych krypt i grobowców. Będziemy mogli wyposażyć naszych bohaterów w punkty specjalnych umiejętności, które niejednokrotnie przechylą szalę zwycięstwa na naszą stronę. A na deser? Polityka! Możemy postarać się o miejsce w senacie, które pozwoli nam uzyskać dodatkowe profity z partycypacji w królestwie. Kto wie, może z czasem sami zostaniemy ukoronowani...
Total Battle - gry wojskowe strategiczne online za darmo

FORGE OF EMPIRES

Na pierwszy rzut oka, ta darmowa gra online opiera się na podobnych założeniach, co Total Battle. Jednakże, Forge of Empires zdecydowało się obrać nieco inny kierunek – zrezygnowano w nim z elfów, magii i tajemniczych tytanów. W zamian za to, jako gracz otrzymujemy we władanie małe miasteczko, które oczywiście musimy odpowiednio rozwijać . Co jednak ciekawe, osią gry są zmieniające się epoki historyczne. Te wpływają nie tylko na wygląd świata gry, ale także przynoszą ze sobą odpowiednie usprawnienia, odkrycia i technologie. Musimy cały czas być na bieżąco, aby przypadkiem nie okazało się, że nasza metropolia jest najbardziej zacofanym skrawkiem ziemi na świecie. Do tego dochodzi zarządzanie życiem mieszkańców, którzy bardzo łatwo mogą się zdenerwować i utrudnić ekspansję. Brzmi znajomo? 

Forge of Empire - gra wojskowa strategiczna online
skoki narciarskie gra

Skojarzenia z serią Cywilizacja są jak najbardziej uzasadnione. Jest to wielką zaletą Forge of Empires, bo jeżeli już mamy się kimś inspirować, to wyłącznie najlepszymi. Darmowa gra online czerpiąca garściami z tak zasłużonej marki? Brzmi świetnie i w rzeczy samej takie jest. Podobnie zresztą jak we wspomnianej serii, tak i tutaj nie tylko militaria są naszym zmartwieniem. Musimy sprawować pieczę nad rozwojem samej mieściny, technologiami i standardem życia naszych obywateli.

Forge of Empire - gra wojskowa strategiczna online

WARTIME

Zmieniamy zupełnie scenerię. Po dwóch propozycjach strategii, w których ważną rolę odgrywa ekonomia i zarządzanie w skali marko, przechodzimy do gry bardziej nastawionej na akcję i niezwykle bezpośrednie zarządzanie oddziałami w walce. Wartime to darmowa gra strategiczna, w której przejmujemy dowództwo nad różnymi rodzajami sił. Wojsko lądowe, powietrzne i tym podobne to nasze narzędzia, które umożliwią pokonanie złego gubernatora. Jego działania zagrażają światu, a naszą misją jest udaremnienie tych prób. 

Wartime - gra strategiczna online

skoki narciarskie gra

Dużą zaletą Wartime jest wartka akcja i ciekawe rozwiązania na polu bitwy. Na pewno jednym z nich jest możliwość łączenia jednostek, dzięki czemu zyskują one większy poziom i są tym samym silniejsze. Jest to jeden z istotnych elementów taktyki, którą należy opanować. Całość została zaprezentowana w bardzo przyjemnej dla oka grafice, która w dość kreskówkowy sposób ukazuje świat gry.
Wartime - gra strategiczna online

CALIBER

Caliber to dynamiczna gra strzelanka multiplayer, która umożliwia graczom wcielenie się w postać żołnierza sił specjalnych różnych formacji m.in. polskiego GROMu. Gra została opracowana przez Wargaming, twórców znanych i cenionych gier World of Tanks oraz World of Warships. Caliber oferuje graczom wiele różnych trybów gry takich jak Deathmatch, Capture the Flag, Domination oraz Strike. Każdy z trybów ma swoje własne cechy, co umożliwia wybór najbardziej odpowiedniego stylu rozgrywki.
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO recenzja opiniaCaliber - gra strzelanka online shooter MMOCaliber - gra shooter strzelanka FPS MMO

W grze znajdziemy wiele postaci, z których każda ma unikalne umiejętności i możliwości. Możemy wybierać między żołnierzami specjalizującymi się w atakowaniu, leczeniu, a także osłanianiu drużyny. Oprócz tego, Caliber oferuje wiele różnych broni, a także akcesoriów, takich jak celowniki, tłumiki i kolby, które pozwalają na dostosowanie broni do indywidualnych preferencji gracza. Dzięki temu gra oferuje także wiele różnych możliwości dostosowania postaci i broni do własnych potrzeb.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO
Gracze mogą zbierać punkty doświadczenia i zdobywać nowe poziomy, co pozwala na odblokowywanie coraz lepszych broni i akcesoriów. Sama rozgrywka jest bardzo dynamiczna i wymagająca od graczy szybkich reakcji i dostosowania strategii w zależności od sytuacji. Warto zaznaczyć, że gra Caliber jest darmowa, co pozwala na swobodny dostęp do rozgrywki. Podsumowując, gra Caliber to dynamiczna i wymagająca strzelanka multiplayer, która oferuje wiele możliwości dostosowania bohatera i broni do preferencji gracza. Dzięki różnorodnym trybom gry, mapom oraz unikalnym postaciom, Caliber pozostaje interesującą opcją dla miłośników wojskowych strzelanek FPS i wszelkiej maści shooterów.
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER WOJENNYCH I STARTEGICZNYCH ONLINE I MMORTS

Najlepsze top gry wojenne onlineNajlepsze top gry strategiczne MMO

Najlepsze top gry mmorts rts

 


 

 

gry na pc za darmo do pobraniaArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.

World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu
 

 • World of Tanks logo gry png

  World of Tanks

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy pancerne (Action MMO)
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: Windows, Xbox 360

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Tanks - GamePlay
World of Tanks - drugi GamePlay
World of Tanks Generals - Launch Trailer [Full HD]
Dziennik twórców World of Tanks (polskie drzewko) [Full HD]
World of Tanks - 1941 Battle: 360° [4K]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda World of Tanks
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee