• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Guild Wars 2

gra Guild Wars 2

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy
Grafika: 3D
Producent: ArenaNet
Wydawca: NCsoft
Platformy: Mac OS X, Windows
Premiera: 2012
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Darmowa po kupnie gry (ok.. 120 zł.)
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 97. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
30.
ILOŚĆ GŁOSÓW 37
OCENA GRACZY 7.4
OCENA REDAKCJI 7.7

„Guild Wars 2” jest przedstawicielem gatunku MMORPG stworzonym przez amerykańskie studio ArenaNet i wydany przez NCsoft 28 sierpnia 2012 roku. Gra stanowi kontynuację popularnego tytułu z 2005 roku i podobnie nie wymaga comiesięcznego abonamentu. W zamian za to, dostępna jest specjalna waluta w grze, którą można kupić za rzeczywiste pieniądze, oferująca dostęp do przedmiotów ze sklepiku.

Akcja „Guild Wars 2” dzieje się 250 lat po wydarzeniach przedstawionych w „Guild Wars: Eye of the North”. Tyria uległa ogromnym zmianom wywołanym przez budzące się jeden po drugim smoki, których działanie doprowadziło do spustoszenia wielu obszarów i miast. Każdy gracz wprowadzany jest do fabuły już podczas tworzenia postaci, gdy musi on odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, które później mają wpływ na osobistą historię postaci.

W grze dostępnych jest pięć grywalnych ras: Asura, Charr, Ludzie, Norn oraz Sylvari. Ponadto, gracze mają do wyboru jedną z ośmiu profesji: Elementalista, Inżynier, Łowca, Mesmer, Nekromanta, Strażnik, Wojownik i Złodziej. Rozwój postaci nie odbiega zbytnio od innych gier z gatunku. Gracze mogą eksplorować lochy, zabijać potwory, wykonywać różne zadania, poznawać osobistą historię postaci, tworzyć nowe przedmioty i brać udział w starciach serwerów. Maksymalnie można osiągnąć 80 poziom doświadczenia. Twórcy gry tak zaprojektowali system, że każdy z poziomów zajmuje mniej więcej tyle samo czasu do zdobycia.

W „Guild Wars 2” nie mogło oczywiście zabraknąć trybu PvP. Pierwszym rodzajem rozgrywek jest walka na specjalnych arenach, gdzie każdy ma dostęp do wszystkich umiejętności i przedmiotów, a poziom postaci wraz ze statystykami zostaje wyrównany. Dodatkowo, gra oferuje tzw. World vs. World, w którym odbywają się starcia między trzema serwerami. Zadaniem każdego z nich jest zdobycie jak największej kontroli nad dostępnymi czterema mapami.

Warto też wspomnieć, że „Guild Wars 2” jest bezustannie aktualizowana. Nowe elementy gry dodawane są co dwa tygodnie. W ich skład wchodzą nowe zadania, lochy i wydarzenia. Od premiery gry dodana została jedna cześć osobistej historii. Aktualnie rozwijana jest druga. Poza tym, w grze odbywają się takie wydarzenia jak Halloween, czy Wintersday będący połączeniem obchodów świąteczno-noworocznych.


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Guild Wars 2 - gameplay
Guild Wars 2 - drugi gameplay
Guild Wars 2: Heart of Thorns - Świetny trailer dodatku - Full HD
Guild Wars 2 - Guild Chat, episode 25: Wintersday
Guild Wars 2 Living World Season 3 Episode 3: A Crack in the Ice Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
  • Sonda Guild Wars 2
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee