• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Caliber - wciel się w żołnierza jednostki GROMu

Caliber - wciel się w żołnierza jednostki GROMu

Caliber to darmowa gra o jednostacj specjalnych wyprodukowana przez powszechnie znane studio Wargaming w kooperacji z 1C Game Studios. Jest to taktyczna i utrzymana w konwencji trzecioosobowej strzelanka MMO przeznaczona dla grupy odbiorców 16+. Jej fabuła przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości, w której obejmuje on kontrolę nad jednym z czterech żołnierzy wybranej jednostki specjalnej i walczy z przeciwną drużyną sterowaną przez innych graczy lub sztuczną inteligencję AI. Caliber tak samo jak inne gry FPS oferuje dwa warianty rozgrywki — PvE oraz PvP. Warto wspomnieć, że gracze mogą wybrać jednostkę sił specjalnych, do której mogą dołączyć i jest wśród nich polski GROM.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

Kluczem do odniesienia zwycięstwa w Caliber jest jasne zrozumienie sytuacji, współpraca pomiędzy wszystkimi graczami w drużynie i konsekwentne realizowanie powierzonych im zadań taktycznych. Każdy z nich wcielając się w członka czteroosobowej grupy elitarnych jednostek specjalnych, ma swoją jasno określoną funkcję oraz cel do wykonania, co czyni tę grę bardzo interesującą i tym samym przysparza jej coraz szersze grono miłośników.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

Różne klasy postaci dostosowane do preferencji gracza

Cechą szczególną gry Caliber jest to, że skupia się ona na kwestiach związanych z taktyką i komunikacją pomiędzy członkami drużyny, a więc stawia na kooperację zespołową, usuwając w cień indywidualizm. Ta strzelanka online daje do wyboru każdemu zaangażowanemu w nią graczowi cztery podstawowe klasy postaci, odwzorowujące znane na całym świecie jednostki specjalne. Każda z nich różni się między sobą umiejętnościami, bronią i indywidualnymi zdolnościami. W skład każdej z tych czterech postaci wchodzą:

- Szturmowiec (Assault) — model ten bardzo dobrze radzi sobie w walce na krótkim i średnim dystansie. Jest on odpowiednim wyborem dla każdego gracza, który ceni sobie agresywny styl walki.
Wsparcie (Support) — jednostka ta charakteryzuje się silnym opancerzeniem. Jej zaletą jest prowadzenie ognia zaporowego, a zadaniem ochrona i krycie innych członków grupy operacyjnej.
Medyk (Medic) — jego zadaniem jest pomoc reszcie członków drużyny. Sprawdzi się więc idealnie pośród osób, które lubią pomagać innym.
Snajper (Marksman) — cechą szczególną w jego przypadku jest precyzyjny atak z dużego dystansu. Gracz wybierający tę klasę musi mieć dobry wzrok i sztywną dłoń.
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO
Dodatkowo gracz ma możliwość wyboru jednostki sił specjalnych, w jakiej przyjdzie mu toczyć zmagania. Do jego dyspozycji oddana została możliwość wcielenia się w rolę wielu współcześnie znanych na całym świecie elitarnych oddziałów takich jak na przykład Kommando Spezialkräfte, Navy SEALs, Specnaz oraz polski GROM, co z pewnością ucieszy niejednego gracza z kraju nad Wisłą. Niezwykła gratką dla miłośników militariów jest fakt, że wszystkie elementy wyposażenia specjalsów zostały odwzorowane z niezwykłą dokładnością i są zgodnie z realiami.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

Gra dopracowana w każdym szczególe

Twórcami tej niezwykle interesującej strzelanki są producenci m.in. słynnego World Of Tanks, dzięki czemu każdy miłośnik tego popularnego na całym świecie symulatora czołgów, z pewnością doceni także kunszt gry Caliber. Jest to produkcja dopracowana pod każdym szczegółem, a jej pojedyncze elementy takie jak choćby mundury i ekwipunek jednostek specjalnych, zostały odwzorowane z najwyższą starannością oraz zgodnie ze stanem rzeczywistym, co także przyczynia się do zwiększenia jej atrakcyjności ponad inne tego typu gry strzelanki.
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO
Ciekawym rozwiązaniem zawartym w tej grze jest także sposób prowadzenia rozgrywki. Początkowo gracz przemieszcza się w roli pierwszoosobowej (FPS). Jednak w dalszym etapie gry przechodzi on na tryb trzecioosobowy (TPP). Ten interesujący sposób przedstawienia fabuły jest tylko jednym z wielu zabiegów zawartych w grze Caliber, który z pewnością pozytywnie wpłynie nawet na najbardziej wymagających graczy, chcących na moment przenieść się w świat operacyjnych działań elitarnych jednostek specjalnych.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO

Wymagania sprzętowe

Caliber jako gra FPS zachwyca swoją bardzo realistyczną oprawą graficzną, z którą może nie poradzić sobie przeciętny komputer. Jej wymagania sprzętowe przedstawiają się następująco:

Wymagania minimalne — procesor Intel Core i3, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 520 / Radeon HD 5570 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/10 64-bit.
Wymagania zalecane — procesor Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/10 64-bit.

Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER MMOFPS, SHOOTERÓW ORAZ STRZELANEK ONLINE

Najlepsze top gry mmofps fps onlineNajlepsze top gry shootery najlepsze MMO online

Najlepsze top gry strzelanki online 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 


 • Caliber logo gry png

  Caliber

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Elitarne siły specjalne
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming, 1C Game Studios
  Wydawca: Wargaming, Wargaming.net
  Platformy: PC

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Caliber - New Trailer [Full HD]
Caliber - Gameplay [Full HD]
Caliber - Nowy TPS od Wargaming - Gameplay [Full HD]
Caliber - Shooter Gameplay [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Caliber
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Możliwość poprowadzenia drużyny GROMu! 0
  • Dobre połączenie shootera i działań taktycznych 0
  • Szczegółowo odwzorowane wyposażenie i mundury 0
 NEWSY
najnowszee