• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

OGame - Dotrzymana obietnica?

OGame - Dotrzymana obietnica?

Dla wielu graczy gatunek MMOSG jest tylko i wyłącznie chwilową odskocznią od ulubionego tytułu. Przyjemne, przeglądarkowe strategie czasu rzeczywistego świetnie wypełniają krótkie luki codziennych zajęć i obowiązków. Są jednak takie produkcje, wciągają nawet największych strategów. Czy OGame jest takim tytułem?
OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Tak na dobry początek

Nie chcąc zdradzić już na starcie mojego stosunku do tej produkcji, zacznę od jej przedstawienia, ponieważ jej opis jest dość interesujący. OGame jest grą internetową stworzoną już w 2002 roku przez spółkę Gameforge AG. Niemieccy twórcy zajmowali się tylko produkcją gier przeglądarkowych, ale w 2012 roku postanowili wejść na rynek gier mobilnych. Ich dzieła, takie jak Ikariam, czy Gladiatus: Hero of  Rome są bardzo dobrze znane wśród polskich graczy,  warto jednak zauważyć, że to pierwsze dziecko, „OGame”, cieszy się największą popularnością. Ten dobrze zapowiadający się tytuł po trzech latach otrzymał polską wersję, a po kolejnych dziesięciu mógł pochwalić się piękną liczbą stu milionów graczy. Szczerze mówiąc ciężko mi w to uwierzyć, lecz taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie. Nie przedłużając, opowiem teraz jak wyglądała moja przygoda z tym tytułem.
OGame - gra strategiczna online przeglądarkowa

Czyste konto

Z każdym z wymienionych propozycji Gameforge AG zapoznałem się już parę lat temu, ale żeby odświeżyć pamięć, postanowiłem raz jeszcze utworzyć konto. Nie chciałem, aby dawne doświadczenia uniemożliwiły mi sprawiedliwy osąd. Każdy przecież może się zmienić, więc bez żadnych problemów i uprzedzeń, raz jeszcze zalogowałem się do gry. Mimo, że od ostatniego logowania minęło dużo czasu, udało mi się rozpoznać poszczególne elementy interfejsu. Jest on bardzo prosty, zarówno w wyglądzie, jak i w obsłudze. Zgodnie z tekstem powitalnej wiadomości, nie miałem żadnego problemu z odwiedzeniem każdego zakamarka mojego kosmicznego imperium i poznaniem jego działania. Przy zalogowaniu zegar w prawym górnym rogu pokazywał godzinę 9:03. Od razu zabrałem się do wykonywania poleceń zawartych w mejlu powitalnym. Kiedy wykonałem wszystkie możliwe prace, okazało się, że minęło zaledwie siedem minut. Co czekało na mnie później?
OGame - strategia gra przeglądarkowa

Jest potencjał

Później nie stało się niestety nic. Zebranie potrzebnych do budowy surowców wymaga po prostu dużych ilości czasu i ogromnej cierpliwości. Czekanie to nie jest coś, do czego przyzwyczajeni są dzisiaj gracze. Istnieje oczywiście możliwość przyśpieszenia naszego rozwoju dzięki mikropłatnościom, ale tego oczywiście nie polecam. W takim razie trzeba odpowiedzieć na pytanie, co skusiło aż sto milionów graczy? OGame przedstawia całkowicie obcy świat, który przekracza wyobrażenia człowieka o kosmosie. Daje możliwość zwiedzenia setek planet, stworzenia wspaniałego imperium i walki o swój dorobek. W grze na pewno nie poczujemy się samotni. Tak wielka ilość graczy stwarza wiele możliwości, nie tylko do bitew, ale i do tworzenia nierozerwalnych sojuszy. Jest coś czego nie można grze odmówić. Jako przedstawiciel tak dobrej marki produkcja może liczyć na stałe aktualizacje i rozwój. Dzięki temu, rozgrywką możemy cieszyć się zarówno w przeglądarce, jak i w telefonie.

OGame - strategiczna gra przeglądarkowa online

Czas podbić kosmos

Gra na pewno wymaga wiele zaangażowania i czasu, ale jestem przekonany, że odpłaci się niezapomnianą rozgrywką. Każdy, kto ceni strategię oraz rozwijanie swojej cywilizacji, znajdzie w Ogame wiele satysfakcji. Bez względu na to, czy jesteś początkującym graczem, który dopiero odkrywa uroki gry, czy doświadczonym strategiem doskonącym swoje umiejętności, OGame oferuje bogaty i satysfakcjonujący gameplay dla wszystkich. Nawet jeśli miałeś wcześniejsze doświadczenia, które nie były zbyt udane, ta gra może zmienić Twoje spojrzenie na gatunek strategii kosmicznych. Osobiście czuję, że mogę poświęcić więcej czasu na zgłębianie tajemnic galaktyki i budowanie potężnego imperium. A jakie są Wasze opinie? Czy również uważacie, że ta gra może stać się dla Was długotrwałą pasją?
OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer


 

OGame znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 GRY WOJENNE ONLINE.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

 


 

CZYTAJ WIĘCEJ O MMORTS ORAZ SPRAWDŹ ZESTAWIENIA TOP GIER STRATEGICZNYCH I WOJSKOWYCH

GRY MMORTS - RTS online

Najlepsze top gry strategiczne MMO

Najlepsze top gry wojskowe online

 

Kamil Milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.
 

 • OGame logo gry png

  OGame

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Science fiction (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

OGame - Gameplay
OGame - drugi Gameplay
Ogame - Trailer [HD]
OGame – New Teaser Trailer [Full HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda OGame
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee