• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Lista 5 najlepszych gier e-sportowych w 2022 roku

Lista 5 najlepszych gier e-sportowych w 2022 roku

Gry wideo z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i trafiają do szerszego grona odbiorców. Wirtualny świat przyciąga wielu, którzy najpierw zaczynają od gier wideo, a potem przenoszą się gry stołowe i vice versa. Branża gier wideo generuje obecnie większe przychody niż branża filmowa. Dzięki temu rośnie również liczba profesjonalnych graczy e-sportowych, którzy rywalizują między sobą na międzynarodowych turniejach i grają o wysokie nagrody pieniężne.

League of Legends - gra fantasy MOBA e-sport

E-sport to ogromna branża, łącząca w sobie popularne tytuły i wiele innych gier, które nie są powszechnie znane, ale lubiane i cenione w małych kręgach graczy. E-sporty to gry w różnych gatunkach, stworzone dla każdego, kto lubi wirtualny sport. Jako że popularność gier e-sportowych rośnie, przybywa wciąż wiele nowych profesjonalnych graczy, branża jest bardzo dynamiczna. Poniżej przedstawimy pięć najpopularniejszych gier e-sportowych ostatnich lat. Należy pamiętać jednak, że ranking popularności gier ciągle się zmienia.

Counter-Strike: Global Offensive

Gra Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) zadebiutowała w 2012 roku, jako gra firmy Valve i od tego czasu nie schodzi ona z rankingów najpopularniejszych gier e-sportowych i rywalizuje z najnowszymi grami na konsole. Gra ma w sobie silny wpływ gier FPS dla wielu graczy. Klasyczny tryb Counter-Strike: Global Offensive składa się z dwóch drużyn, po pięciu graczy w każdej. Przeciwko sobie walczą terroryści i antyterroryści. Drużyny otrzymują różne zadania, w zależności od wybranego scenariusza gry. W przeciwieństwie do większości innych strzelanek, gracz, który zginął w akcji, nie może natychmiast powrócić do gry. Szczególną cechą Counter-Strike: Global Offensive jest trudność w ogarnięciu gry, w porównaniu do innych strzelanek FPS. Duża liczba pozycji w grze na różnych mapach sprawia, że gra jest niezwykle wymagająca.

Dota 2

Dota 2 to jedna z najpopularniejszych na świecie gier typu MOBA. Jest ona łatwa do nauczenia się, ale trudna do opanowania. Jest to gra dla wielu graczy, wydana jeszcze w 2013 roku. Rozpoczynając grę w Dota 2, gracz wybiera jednego z ponad 100 grywalnych bohaterów i zabiera go na pole bitwy, aby pomóc swojej drużynie wygrać. Coroczne turnieje Dota 2 International należą do najpopularniejszych turniejów e-sportowych. Pule gotówkowe na turniejach Dota 2 sięgają nawet to 30 milionów dolarów. Konkurencja jest bardzo ostra. W ostatnich latach Dota 2 stała się najpopularniejszą grą e-sportową dla profesjonalnych graczy.

League of Legends

League of Legends to również gra na klasycznej mapie MOBA, w której dwie drużyny rywalizują ze sobą w czasie rzeczywistym. W sumie jest ponad 150 różnych postaci do wyboru. Każdy bohater ma cztery różne umiejętności. Jest to jedna z najlepszych gier MOBA na rynku e-sportowym. Powstała w 2009 roku za pomocą Riot Games i obecnie ma 7130 profesjonalnych graczy. Rozgrywka League of Legends zawiera elementy odgrywania ról, obrony, ataku i wiele innych indywidualnych dla każdego bohatera elementów.

Fortnite

Fortnite to gra typu battle royale. Po raz pierwszy gra została wydana w 2017 roku i obecnie liczy około 4000 profesjonalnych graczy. Zasady gry w Fornite są proste: w sumie w grze bierze udział 100 graczy, którzy rywalizują ze sobą na ogromnej mapie. Wygrywa ostatni ocalały. W przeciwieństwie do innych gier battle royale, Fortnite kładzie szczególny nacisk na pozyskiwanie różnych zasobów, które ulepszają bohatera i dają mu przewagę nad innymi. Fortnite ma przystępny tryb rozgrywki, jasną grafikę i jest dostępna na praktycznie każdej platformie gier wideo.

Apex Legends

Apex Legends to darmowa strzelanka również typu battle royale, która została opracowana przez opracowana przez Respawn Entertainment. Gra jest osadzona w uniwersum Titanfall. Jako gracz możesz kontrolować w Apex Legends zwinnych najemników. Do twoich umiejętności należy również możliwość podróżowania między wymiarami lub tworzenia hologramów. Gra jest obecnie na topie, dzięki trwających turniejom. Tytułu najpopularniejszych gier e-sportowych ciągle się zmieniają, co jest normalne, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój branży e-sportowej i ciągle pojawiające się nowe gry. Wśród 5 najlepszych tytułów zawsze pojawia się jednak ten sam wzór: gry MOBA oraz battle royale są zawsze na szczycie. Strzelanki FPS też znajdują się w rankingach najlepszych gier.
 


 

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O TEMATYCE E-SPORTU

E-sport zarobki - ile zarabia e-sportowiec - najlepsi gracze

Najlepsze gry e-sport

Ile zarabia e-sportowiec - zarobki e-sport 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 


 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowszee