• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Zarobki w sporcie elektronicznym, czyli ile zarabia e-sportowiec?

Zarobki w sporcie elektronicznym, czyli ile zarabia e-sportowiec?

Można odnieść wrażenie, że sport elektroniczny to forma zmagań, do której wielu z nas cały czas trudno jest się przyzwyczaić. Wydaje się, że mnóstwo ludzi nie potrafi zrozumieć, jak można mówić o sporcie w przypadku gier komputerowych.

Znaczenie sportu elektronicznego

Nie pomaga też w tym definicja sportu. Bez problemu można odnaleźć informację, zgodnie z którą sportem określa się wszelkie rodzaje aktywności fizycznej. O e-sporcie można powiedzieć wiele, ale na pewno trudno rozmawiać o poprawie fizyczności. Z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że mamy rywalizację – tyle że w świecie wirtualnym. Poza tym dobrze pomyśleć choćby o szachach – szachy uznawane są za sport i raczej nie wzbudza to szczególnej kontrowersji.

Wydaje się też, że z biegiem czasu e-sport będzie wzbudzać coraz mniej dyskusji. Nie chodzi nawet o zwyczajne przyzwyczajenie się do tej formy zmagań. E-sport przyciąga sporą publikę i są to w dużej mierze młodzi ludzie. Zresztą wystarczy zainteresować się tym, co działo się podczas IEM (Intel Extreme Masters) w Katowicach. Mieliśmy do czynienia z piękną rywalizacją i co najważniejsze, na trybunach nie zabrakło fanów sportu elektronicznego. Mimo wszystko możemy więc mówić o sporym zainteresowaniu, a kiedy jest zainteresowanie, to nie brakuje też pieniędzy. Ile zarabia e-sportowiec?

E-sportowiec pracuje na pełen etat

Wydaje się, że często zapominamy o roli, jaką mają sportowcy – pasjonujemy się zmaganiami piłkarzy czy skoczków narciarskich i jednocześnie gdzieś umyka nam, że śledzimy czyjąś pracę. Praca Lewandowskiego polega na tym, żeby strzelać dla Barcelony i reprezentacji Polski. Dawid Kubacki czy Kamil Stoch mają skakać jak najdalej. Można tak wymieniać długo.

Mowa o tym nieprzypadkowo – sport zawodowy oznacza pracę na cały etat. Można opowiadać o tym, że najlepsi zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy euro, ale dotarcie do takiego poziomu płacowego nie jest łatwe. Nie chodzi tylko o ciężką pracę – trzeba jeszcze udowodnić wyższość nad konkurencją. Niektórzy mogą to odebrać jako zniechęcanie do e-sportu, ale nic takiego nie ma miejsca. Ludzie muszą być świadomi tego, że zawodowi sportowcy mogą zarabiać ogromne pieniądze, ale droga do tych pieniędzy jest długa i kręta. Ważne w tym jest też to, że nie ma maksymalnego poziomu płacowego. Na zarobki składa się wiele różnych czynników. Dobrze też spojrzeć w przyszłość – nie wiemy, co wydarzy się w najbliższych latach, ale mało prawdopodobne jest, że zarobki będą maleć. Wszystko wskazuje wręcz na to, że będzie dokładnie odwrotnie – gracze mogą spodziewać się coraz większych pieniędzy.

Trudno nawet mówić o tym, ile zarabia przeciętny e-sportowiec. Można rozmawiać o czterocyfrowych sumach (także w euro), ale przecież nie brakuje graczy, którzy i o takich kwotach mogą jedynie pomarzyć. Patrzenie na zarobki wzbudza duże emocje, ale należy też zdawać sobie sprawę z tego, że pieniądze nie są najważniejsze. To znaczy, kluczowe są sukcesy – jeżeli pojawią się sukcesy, to nie zabraknie też pieniędzy. Poza tym pieniądze nie sprowadzają się wyłącznie do tego, co związane jest z bezpośrednio z grą – trzeba też pamiętać o kwestiach reklamowych. Pieniądze z reklamy mogą stanowić znaczną część zysków! Zresztą po raz kolejny wypada odnieść się do innych sportów – znane postacie ze świata sportu notorycznie występują w reklamach.

Nieznane zarobki

Nie zapominajmy także o tym, że temat zarobków to coś, co w teorii owiane jest tajemnicą. Tym samym należy liczyć się, z tym że podawane wiadomości są jedynie spekulacjami. Zupełnie inaczej jest przy wartości transferowej graczy. Ponadto wieści transferowe są najlepszym potwierdzeniem tego, że w świecie e-sportu mamy mnóstwo pieniędzy.

Ile zarabia e-sportowiec CS: GO?

W e-sporcie ważne jest też to, że mamy różne gry. Fakt ten ma przełożenie na różnorodną rywalizację. Trzeba również przyznać, że granie w niektóre gry jest zwyczajnie bardziej opłacalne. Weźmy sobie za przykład graczy LoLa (League of Legends) – ich sytuacja jest wyjątkowa. League of Legends to najbardziej rozpoznawalna i najchętniej oglądana produkcja na całym świecie. Do tego twórcy kontrolują turnieje międzynarodowe i te odbywające się na lokalnej scenie. Gdyby kogoś interesował Fortnite, nie tak dawno mogliśmy usłyszeć o wyliczeniach pewnego zagranicznego serwisu. Z wyliczeń wynikało, że najlepiej zarabiający gracz (Kyle Giersdorf) od 2019 roku zarobił prawie 3,5 mln dolarów.

Przy e-sporcie można też usłyszeć choćby o grze w CS: GO (Counter-Strike: Global Offensive). Osoby z powodzeniem rywalizujące w CS: GO także nie może narzekać na zarobki. Przypuszcza się, że nawet przeciętni gracze zarabiają minimum 1000 dolarów miesięcznie. Zarobki w e-sporcie są różne i co najważniejsze, możemy być pewni, że dobra gra będzie wynagrodzona – być może nawet bardzo sowicie.
 


 

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O ZARABIANIU NA GRACH KOMPUTEROWYCH

Gamehag - gry na prawdziwe pieniądze online

Roblox robi z dzieci milionerów - zarabiaj pieniądze grając

Gry na których można zarobić pieniądze online

 


 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Game of Thrones: Seven Kingdoms MMORPG logo gry png

  Game of Thrones: Seven Kingdoms MMORPG

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy - Gra o Tron
  Grafika: 3D
  Producent: Artplant
  Wydawca: Bigpoint Games
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Game of Thrones MMO - drugi trailer
Game of Thrones MMO - gameplay
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
 NEWSY
najnowszee