• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Fortnite od Epic Games usunięty z Google Play i App Store!

Fortnite od Epic Games usunięty z Google Play i App Store!

Fortnite od Epic Games stało się hitem tak ogromnym, że twórcy nie mogli ominąć okazji wykorzystania maksymalnego potencjału drzemiącego w grze. Stąd też kwestią czasu było pojawienie się tytułu na szereg różnych platform i systemów, w tym mobilnych. Dzisiejsza "afera" związana jest z tymi ostatnimi, bowiem Fortnite zostało usunięte ze sklepów mobilnych dwóch technologicznych gigantów - firm Google i Apple. Czy to ostateczne pożegnanie z systemami Android i iOS?

Fortnite: Battle Royale

Nie da się ukryć, że ostatnie parę lat było dla firmy Epic Games przełomowym okresem, bowiem niemalże szturmem zdobyli miejsce w gronie nie tylko producentów najbardziej dochodowych gier, ale także posiadaczy własnej platformy cyfrowej dystrybucji. Epic Games Store do dziś budzi ogrom kontrowersji, głównie za sprawą regularnych promocji i polityce rozdawnictwa gier za darmo. O ile jest to korzystne dla szeregu graczy, tak wielu otwarcie krytykuje firmę, zarzucając jej psucie rynku. Nie można jest pominąć faktu, że Epic Games zdecydowanie stali się czymś dużym i istotnym dla branży. 

Przyczyną usunięcia gry Fortnite z obydwu wymienionych wcześniej platform, okazały się próby obchodzenia regulaminu i umowy przez twórców gry. Mowa tu oczywiście o systemie prowizji, która jest pobierana zarówno przez Google, jak i Apple od każdego zakupu i płatności. Sama gra jest darmowa, ale jej model biznesowy oparty został o szereg mikropłatności, które swoją drogą cieszą się niewyobrażalną wręcz popularnością. Firma Epic Games stosowała zabiegi mające na celu uniknięcie dzielenia się 30 procentami zysków z firmami posiadającymi platformy dystrybucji mobilnej. 

Reakcja obydwu firm była nagła i bezpardonowa, lecz nie można się temu dziwić. W końcu to Epic Games próbowało nie stosować założeń umowy, która faktycznie została zawarta wraz z opublikowaniem gry na obydwu platformach. Jakie będą dalsze losty tego konfliktu? To okaże się najpewniej już niedługo. Można natomiast przewidywać, że Fortnite z pewnością będzie istniał na rynku mobilnym. Ten jest zdecydowanie zbyt duży, aby tak zwyczajnie z niego zrezygnować. Jednakże czy odbędzie się to na zasadzie ugody z firmami trzecimi, czy może czeka nas kolejna platforma z grami mobilnymi, tym razem od Epic Games? W końcu nawet na PC próbowali oni zdobyć przewagę chwaląc się, że pobierają mniejsze opłaty, niż na przykład najpopularniejszy Steam.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.


 • Fortnite: Battle Royale logo gry png

  Fortnite: Battle Royale

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Epic Games
  Wydawca: Epic Games
  Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fortnite - gameplay [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Fortnite: Battle Royale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee