• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

E-sport zarobki - najlepsi gracze Fortnite zarabiają lepiej niż piłkarze Ekstraklasy!

E-sport zarobki - najlepsi gracze Fortnite zarabiają lepiej niż piłkarze Ekstraklasy!

Dla większości ludzi granie w gry wideo to tylko hobby, nic poważnego. Ale staje się coraz bardziej jasne, że eSport to nie tylko legalna ścieżka kariery dla wielu młodych zawodników, ale też często ich zarobki znacznie przewyższają zarobki sportowców z bardziej tradycyjnych dziedzin. Aby umieścić zarobki graczy wideo w szerszym kontekście, zespół MoneyTransfers.com zebrał dane na temat zarobków najlepszych graczy Fortnite i porównał je z zarobkami najlepszych polskich piłkarzy.

E-sport zarobki - najlepsi gracze pieniądze

Wyniki są uderzające: może i zarobki graczy Fortnite to ułamek całkowitych zarobków Roberta Lewandowskiego, Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo, wielu z nich zarabia więcej niż przeciętny piłkarz Ekstraklasy, co pokazuje, że granie w gry wideo to nie tylko konkretna profesja, ale też bardzo lukratywna.

Kluczowe wnioski

- 12 różnych graczy Fortnite zgarnęło ponad 1 milion dolarów w wygranych zawodach, a najlepszy gracz, Kyle Giersdorf, zarobił prawie 3,5 miliona dolarów od 2019 roku.

- Streaming zapewnia najlepszym graczom dodatkowo potężny strumień dochodów – Kyle Giersdorf zarabia 180 000 dolarów rocznie z reklam na YouTube i Twitch.

- Średnie roczne wynagrodzenie dziesięciu najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w sezonie 2021/22 wynosiło 1 995 000 złotych. Gracz Kyle Giersdorf zarobił w ciągu ostatnich czterech lat więcej niż piłkarz Ekstraklasy, podobnie jak wielu innych graczy Fortnite.

E-sport zarobki - najlepsi gracze pieniądze - Fortnite

Fortnite się w końcu opłaca

Jeszcze do niedawna suma pieniędzy, którą można było zarobić na eSportach nie była specjalnie imponująca. Jednak wraz z rosnącą publicznością profesjonalnych zawodów, wzrosła też pula nagród – dając możliwość najlepszym graczom na wygrywanie mnóstwa pieniędzy. Oto pięciu najlepiej zarabiających profesjonalnych graczy Fortnite
 

Kyle „Bugha” Giersdorf

Większość zarobków z wygranych Kyle’a pochodzi z jego zwycięstwa w Fortnite World Cup 2019, gdzie zgarnął oszałamiające 3 miliony funtów. Wygrał też pięciocyfrowe kwoty w 10 innych profesjonalnych konkursach.

Łączne wygrane w zawodach: 3 475 645,05 $
 

David „Aqua” Wang

Większość jego zarobków pochodzi z wygranej w konkursie Fortnite World Cup Duo, za którą zgarnął 1,5 miliona dolarów. Sześciocyfrowe kwoty wygrał na dwóch innych zawodach i mnóstwo pięciocyfrowych nagród w innych konkursach.

Łączne wygrane w zawodach: 2 161 424,23 $


Harrison „Psalm” Chang

Za drugie miejsce zawodów Fortnite World Cup Solo, Chang zarobił 1,8 miliona dolarów. Do tych zarobków dołożył 6 pięciocyfrowych nagród, wygrywając 10 różnych turniejów.

Łączne wygrane w zawodach: 1 874 588,80 $


Shane “EpikWhale” Cotton

Cotton zajął trzecie miejsce w zawodach Fortnite World Cup Solo, wygrywając 1,2 mln dolarów. Kolejne 125 000 dolarów zarobił na początku tego roku na Gamers8 2022, wraz z 16 innymi zwycięstwami w mistrzostwach podczas całej swojej kariery.

Łączne wygrane w zawodach: 1 692 367,32 $


Emil „Nyhrox” Pedersen

Pedersen był partnerem Davida Wanga w zawodach Fortnite World Cup Duo, wygrywając 1,5 miliona dolarów. Startował jednak w mniejszej liczbie zawodów niż większość, na swoim koncie ma „zaledwie” 3 mistrzostwa turniejowe.

Łączne wygrane w zawodach: 1 540 195,69 $

Porównajmy te zarobki z zarobkami piłkarzy Ekstraklasy

 

 

Przeliczając te liczby po aktualnym kursie wymiany dolara, otrzymujemy średnią roczną pensję 10-ciu najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w wysokości 400 456.35 USD. Sugerowałoby to, że piłkarze Ekstraklasy zarobili nieco więcej niż większość najlepszych graczy Fortnite w ciągu ostatnich czterech lat. Jednak w kwocie tej pominięty jest inny ważny czynnik – zawodowi gracze wideo mają do tego jeszce wiele innych wysoce lukratywnych źródeł dochodów.

Dodatkowe źródła dochodów mają znaczenie

Weźmy na przykład Kyle’a „Bugha” Giersdorfa – jako najlepiej zarabiający gracz Fortnite wszech czasów, według oficjalnych danych, w całej swojej karierze zgromadził 3 475 645,05 dolarów w postaci nagród pieniężnych. Ale na tym jego dochody się nie kończą.

Prowadzi również niezwykle popularne kanały YouTube i Twitch, które mają kolejno 4,25 mln i 5 mln subskrybentów. Wg szacunków branżowych jego miesięczne zarobki z Twitcha wynoszą od 8 000 do 10 000 USD, podczas gdy YouTube generuje mu podobno do 5000 USD każdego miesiąca.

Dzięki temu jego dochody ze streamingu sięgają 180 000 dolarów rocznie. Wprawdzie nie ma publicznie udostępnionych danych dotyczących jego zarobków ze sponsoringu, z promowania produktów czy sprzedaży artykułów promocyjnych, ale można śmiało się domyśleć, że każdy z tych źródeł przynosi mu dodatkowo całkiem pokaźne zarobki.

E-sport zarobki - najlepsi gracze pieniądze

Co przyniesie przyszłość?

Do tej pory odbyły się 23 różne turnieje Fortnite z pulą nagród wynoszącą powyżej 1 miliona dolarów. Zdecydowanie najbardziej lukratywnym z nich był do tej pory Fortnite World Cup, który wystartował w 2019 roku – oferując ponad 30 milionów dolarów w nagrodach w rozgrywkach solo i duo.

Kolejny Fortnite World Cup odbędzie się już w listopadzie tego roku. Można więc oczekiwać, że zarobki graczy, które tutaj opisujemy, jeszcze dodatkowo wzrosną do końca tego roku. Tak komentuje to Jonathan Merry, CEO MoneyTransfers.com:

"Analiza przedstawionych danych pokazuje, jak dochodowe mogą być gry wideo, co miejmy nadzieję pomoże przekonać opinię publiczną, że jest to całkiem uzasadniona ścieżka kariery. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to tylko jedna z wielu gier i, mimo iż zarobki Kyle’a Giersdorfa są imponujące, jest on dopiero 21-szym najlepiej zarabiającym graczem ze wszystkich eSportów."
 

Źródło: MoneyTransfer.com 

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O TEMATYCE E-SPORTU

Ile zarabia e-sportowiec - zarobki e-sportE-sport najpopularniejsze gry

Najlepsze gry e-sport

 


 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 • Lineage II Essence logo gry png

  Lineage II Essence

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy MMO
  Grafika: 3D
  Producent: NCsoft
  Wydawca: Innova Co. SARL
  Platformy: PC, Windows

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Lineage II Essence
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Wciągający świat i fabuła 0
  • Współpraca i społeczność 0
  • Wieloosobowe bitwy i wojny międzyklanowe 0
  • Wymagający system progresji postaci 0
  • Brak nowatorskich rozwiązań 0
  • Problemy z balansem PvP 0
 NEWSY
najnowszee