• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

10 najlepiej zarabiających e-sportowców

10 najlepiej zarabiających e-sportowców

Obecnie nikogo nie dziwi już twierdzenie, że e-sport rozwija się bardzo szybko. Jeszcze tak niedawno e-sporty stanowiły po prostu rozrywkę dla osób, które nie musiały się martwić za bardzo zarobkami i mogły oddać się swoim hobby. Prawie każdy e-gamer marzy, że kiedyś uda mu się zostać profesjonalnym graczem i zarabiać dobre pieniądze na graniu w gry online. Obecnie branża gamingu tak bardzo idzie do przodu, że już od jakiegoś czasu mówi się o pierwszych milionerach w branży. Jeszcze jakieś kilkanaście lat temu byłoby to zupełnie niemożliwe. Dzisiaj wiemy już, jakie są najbardziej opłacalne dyscypliny e-sportu. Nawet dzieci w szkole chcą w przyszłości zostać nie lekarzami czy nauczycielami, a profesjonalnymi gamerami.


Branża gamingu to już nie tylko zabawa, a poważny biznes. Zarabiać można grając we wszelkiego rodzaju gry komputerowe, które organizują turnieje z dużą pulą nagród. Zatem poniżej będzie można zobaczyć listę 10 najlepiej zarabiających gwiazd e-sportu.

1. Johan Sundstein

Johan „N0tail” Sundstein to duński profesjonalny gracz Dota 2. N0tail urodził się 8 października 1993 roku w Danii. W przeszłości N0tail był kapitanem OG i grał w składzie drużyny na siedmiu turniejach The International, wygrywając w 2018 i 2019 roku. Zdobył on również cztery główne mistrzostwa.

Na początku kariery N0tail grał w Heroes of Newerth, gdzie był jednym z najmłodszych rywalizujących graczy na świecie. W Heroes of Newerth Johan zajmował solowe środkową rolę, natomiast gdy przeszedł do Dota 2, zaczął grać rolę wspierającą. Johan ma najwyższe ogólne zarobki w branży gamingu. Jego zarobki netto znacząco wzrosły w latach 2020-2021. Całkowite zarobki N0tail wynoszą 7,183,917.80.

2. Jesse Vainikka

Jesse Vainikka, pseudonim JerAx, z pochodzenia — fin. Swoją karierę, tak samo jak i N0tail, rozpoczął w Heroes of Newerth. Grał on z takimi drużynami jak „Dirty Minds” i „Man the fuck Up”/„KD-Gaming”. Obecnie jest znany z grania w Dota2. To właśnie ta gra przyniosła mu największą rozpoznawalność i pieniądze.

Ogólna wartość zarobków JerAx wynosi USD 6,470,548.78. Jesse znany jest również z grania z drużyną OG. Z nimi został pierwszym dwukrotnym mistrzem TI w 2019 roku. W 2020 roku JerAx przeszedł na emeryturę jako zawodowy gracz Dota 2. A dwa lata wcześniej zaprezentował swój własny towar.

3. Anathan Pham

Anathan „ana” Pham to australijski zawodnik, który tak samo jak poprzednicy gra w Dotę 2 i również z OG. Grając Dota 2, w Australii Ana otrzymał propozycję przeprowadzki do Chin i z niej skorzystał. Obecny zarobek Ana wynosi USD 6,004,411.96. Ana rozpoczął swoją zawodową karierę w Dota 2, w drużynie Invictus Gaming, do której dołączył w marcu 2016, a krótko po tym dołączył do nowo przebudowanej OG. Ana planuje wycofać się ze sceny gamingu 14 czerwca 2021.

4. Sébastien Debs

Sébastien Debs, znany również jako Ceb, to były francuski gracz zawodowy w Dota2. Profesjonalną karierę rozpoczął w się w drużynie Shakira w 2011 roku. Następnie przewinął się przez wiele innych drużyn, z którymi zdobył wiele nagród. Ostatecznie zakończył karierę wraz z OG w listopadzie 2021 roku.

5. Topias Taavitsainen

Topias Miikka Taavitsainen, którego znany jako Topson, to fiński profesjonalny gracz Dota 2. Obecnie jest on nieaktywnym graczem w składzie OG. Jego zarobek szacuje się na około 5,690,417.57. Topson został pierwszym dwukrotnym zwycięzcą TI. Taki wynik osiągnął wraz ze swoimi kolegami z drużyny OG: N0tail, Ceb, ana i JerAx. Topson grał w Dotę 2 od 8 roku życia.

6. Kuro Takhasomi

Kuro Takhasomi jest graczem Dota 2 w drużynie Nigma Galaxy. Takhasomi jest Niemcem, który wychował się w Berlinie. Z powodu swojej niepełnosprawności i ograniczonych możliwości chodzenia, Kuro postanowił grać w gry video. Obecne jego zarobki z profesjonalnego gamingu wynoszą 5,215,504.15. Przed dołączeniem do swojej pierwszej międzynarodowej drużyny, KuroKy grał dla kilku niemieckich drużyn Dota.

7. Amer Al-Barkawi

Amer „Miracle-” Al-Barkawi to polsko-jordański zawodowiec, który również gra dla Nigma Galaxy w Dota 2. Amer posiada podwójne obywatelstwo. Jego matka jest Polką, a ojciec Jordańczykiem. W 2015 roku Miracle- dołączył do Balkan Bears, ale nie pozostał w drużynie na długo. Postanowił samodzielnie zdobywać uznanie na scenie europejskiej, co przyniosło swoje rezultaty. Miracle- został graczem nr 1 według MMR w dywizji europejskiej. Po tym też został zaproszony przez N0tail do przyłączenia się do OG.

8. Ivan Ivanov

Ivan Ivanov pochodzi z Bułgarii. Znany jest pod pseudonimem MinD_ContRoL. Swoją karierę Ivan rozpoczął w Vast Cast w lutym 2014 roku. Obecnie gra on z Nigma Galaxy, a jego dochody szacuje się na ok. USD 4,599,516.16. Ivanov gra głównie jako tymczasowy gracz z wieloma drużynami. Zagrał kilka meczów z Oslik Gaming i Hitbox Challenger.

9. Lasse Urpalainen

Lasse Aukusti „MATUMBAMAN” Urpalainen to fiński gracz zawodowy Dota 2, który obecnie wchodzi w skład drużyny Team Liquid. O MATUMBAMAN stało się głośno, gdy wygrał turniej LAN Assembly Summer 2014. Został on zwerbowany do 5Jungz, utworzonego przez kapitana KuroKy. W czerwcu 2019 MATUMBAMAN odszedł z głównego składu Team Liquid. Jego obecny dochód stanowi USD 4,507,889.04.

10. Maroun Merhej

Maroun „GH” Merhej to kolejny gracz Nigma Galaxy, który pochodzi z Libii. GH rozpoczął swoją karierę jako gracz Wired Gaming. Dana drużyna zyskała rozgłos, wygrywając kwalifikacje na Bliskim Wschodzie MSI BEAT IT 2014. Po tym GH stał się dość znanym graczem i w 2017 roku dołączył do Team Liquid. Jego ogólny zarobek to 4,213,810.69.


 

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O TEMATYCE E-SPORTU I ZARABIANIA ONLINE

E-sport zarobki najlepszych graczy

Gry na których można zarobić pieniądze online

Roblox robi z dzieci milionerów - zarabiaj pieniądze grając

 

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 


 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowszee