• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Najpopularniejsze darmowe gry MMO

Najpopularniejsze darmowe gry MMO

Dostępne w sieci darmowe MMO RPG to unikatowe doświadczenie pozwalające na integrację, rywalizację i kooperację graczy w wielu fantastycznych światach, często o wiele ciekawszych od naszej codziennej rzeczywistości. Powszechność gier MMO każe dopatrywać się tutaj fenomenu społecznego, który być może wskazuje na pewne głębokie tendencje zakorzenione w ludzkiej psychice. To samo do pewnego stopnia można powiedzieć też o innych formach rozrywki online.

DOTA 2 - darmowe MMORPG
Przyjrzyjmy się dokładniej najbardziej popularnym grom MMO. Spróbujemy też dociec przyczyn ich popularności oraz odpowiedzieć na pytanie, co właśnie decyduje, że to właśnie te tytuły stanowią – jeśli opierać się na wyborach graczy – najlepsze darmowe MMO? Zapraszamy do lektury!

Jakie darmowe gry MMO cieszą się największą popularnością? Absolutne TOP 3

Z określeniem, jakie konkretnie pozycje z kategorii darmowych MMO mogą pochwalić się największą popularnością wśród graczy, zawsze będzie pewien problem: nie w każdym przypadku bowiem jesteśmy w stanie porównać ze sobą wszystkie dostępne dane. Można arbitralnie wybrać jakieś jedno określone kryterium, na przykład popularność danego tytułu na platformie Steam. Problem polega na tym, że nie wszystkie gry muszą być dostępne na jednej, wybranej witrynie. Innym wskaźnikiem mogą być informacje podawane przez samych producentów, ale tutaj też zawsze istnieje pewien znak zapytania. Rankingi prezentujące najbardziej popularne darmowe gry MMO każdorazowo są więc obarczone jakimś marginesem błędu. Często też gracze nie zgadzają się z kolejnością zestawienia, powołując się na dane pochodzące z innych źródeł.
DOTA 2 - najpopularniejsze darmowe MMO

Numer jeden: League of Legends

Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym paręnaście miesięcy temu przez twórców słynnego LoLa, a więc studiu deweloperskiemu Riot Games, liczba graczy w League of Legends na całym świecie przekroczyła kosmiczny pułap 180 milionów! Jest to więc wręcz niesamowita wirtualna przestrzeń. Wystarczy w ramach ciekawostki wspomnieć, że gdyby gracze League of Legends mieli stworzyć swoje własne, odrębne państwo, to znajdowaliby się w pierwszej 10 najbardziej ludnych krajów świata, za Brazylią, a przed Bangladeszem!
League of Legends - gry mmorpg moba
Taka popularność League of Legends nie powinna jednak nas dziwić. Riot Games stworzyło ogromny, niesamowity i unikatowy świat, nie zaniedbując przy tym aspektu grywalności. Opinii League of Legends nie psuje nawet dostępny w ramach tej pozycji system zakupów w grze, czego wielu graczy zazwyczaj dość mocno nie lubi.
League of Legends - gry mmorpg moba

Miejsce drugie: World of Warcraft

Produkcja od studia Blizzard jest bez miejsca na wątpliwości genialna, unikatowa i cieszy się potężną popularnością. Wątpliwości wśród graczy występują natomiast odnośnie darmowego charakteru World of Warcraft. Różnie pochodzi się do tej kwestii, jako że WoW umożliwia zupełnie bezpłatną rozgrywkę jedynie do określonego poziomu rozwoju postaci. Pułap „darmowości” jest jednak zawieszony dość wysoko (można naprawdę długo pograć w World of Warcraft bez płacenia choćby złotówki).
World of Warcraft - najpopularniejsze MMO
Ponadto w sieci znajdziemy też całe mnóstwo mniej lub więcej efektywnych porad na temat tego, jak zapewnić sobie możliwość całkowicie i nielimitowanie darmowej gry w World of Warcraft. Dokładna liczba graczy w World of Warcraft niestety nie jest znana. Bazując na samej liczbie abonamentów, najpewniej będziemy mówić o mniej więcej 2 milionach osób. Do tego jednak trzeba byłoby jeszcze dodać tych graczy, którzy korzystają z World of Warcraft za darmo.
World of Warcraft - najpopularniejsze MMO

Miejsce trzecie: Dota 2

Kultowa pozycja opracowana przez studio Valve Corporation. W DOTA 2 rozgrywka kładzie ogromny nacisk na kooperację graczy, a sam świat wykreowany przez producentów dość daleko odbiega od „szablonowego” fantasy. Egzotyczna rzeczywistość wykreowana przez Valve Corporation trafiła jednak pomimo tego (a może raczej „dzięki temu”?) do serc i umysłów milionów graczy na niemal całym świecie.
DOTA 2 - najpopularniejsze darmowe MMO

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę fakt, że liczbę graczy w przypadku największych tytułów spod znaku Free To Play MMO liczymy w milionach, a niekiedy wręcz w dziesiątkach milionów osób, można zaryzykować tezę, że razem z doskonaleniem się gier również graczy może tylko przybywać. Nowe światy MMO będą coraz piękniejsze i coraz większe, a patrząc na najnowsze tytuły tego rodzaju, widzimy też pewne oznaki rewolucji w zakresie mechanik czy też treści.

 


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZE GRY MMORPG, STRATEGICZNE MMO ORAZ SUPER MOBA

Najlepsze top gry MMORPG i MMONajlepsze top gry strategiczne MMO

Najlepsze top gry MOBA super

 


 

Gry MMORPG ranking Multiplayer online za darmo

Zobacz także aktualny Ranking Gier Online tworzony przez społeczność.
Zagłosuj na swój ulubiony tytuł. Nie wiesz jak? TUTAJ masz wskazówki ;)
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)

 

 • Ski Jump Simulator logo gry png

  Ski Jump Simulator

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Gra w skoki narciarskie
  Grafika: 2D
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
Ski Jump Simulator - Gameplay - Prezentacja Gry [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Ski Jump Simulator
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Kultowa "Gra w Małysza" powróciła! 1
  • Perfekcyjnie dopracowana mechanika skoków 0
  • Dostępna bez instalacji na PC i smartfonie 0
 NEWSY
najnowszee