• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

League of Legends

gra League of Legends

Gatunek: Inne
Tematyka: Fantasy (MOBA)
Grafika: izometryczna
Producent: Riot Games
Wydawca: Riot Games
Platformy: Windows
Premiera: 2009
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 151. WG GATUNKU Inne
26.
ILOŚĆ GŁOSÓW 31
OCENA GRACZY 7.2
OCENA REDAKCJI 7.0

League of Legends to niezwykle popularna gra typu multiplayer online battle arena (MOBA), która została oparta na słynnej modyfikacji trzeciej części Warcrafta pod tytułem Defence of the Ancients. Jej światowa premiera miała miejsce 6 października 2009 roku, a za jej stworzeniem stoi kalifornijskie studio Riot Games. Obecnie jest ona sztandarowym reprezentantem gatunku, który od lat bije rekordy popularności, kradnąc serca milionów graczy z całego świata.

Fabularnie League of Legends osadzone jest w fantastycznym świecie Valoranu, który był kiedyś pogrążony w wieloletnim, krwawym konflikcie. Z czasem, strony wojny postanowiły zrezygnować z toczenia wyniszczających wojen i rozwiązywać wszelkie spory na arenach, gdzie dzielni wojownicy biorą udział w dynamicznych starciach.

Rozgrywka w League of Legends jest stosunkowo prosta. Zadaniem graczy jest toczenie bitew trzy- lub pięcioosobowych drużyn. W grze dostępne są dwa podstawowe tryby rozgrywki: klasyczny oraz Dominion. Pierwszy polega na obronie własnej oraz zniszczeniu wrogiej bazy. Drugi, nowszy, oparty jest na przejmowaniu punktów strategicznych i cechuje się znacznie większym dynamizmem oraz zwiększoną liczbą zabójstw. Gra oferuje szeroki wybór bohaterów i umiejętności, a potyczki wymagają ścisłej współpracy między graczami.

W Stanach Zjednoczonych League of Legends zostało uznane za sport. Od lat organizowane są liczne turnieje, które kuszą bardzo wysokimi nagrodami pieniężnymi. Co roku odbywają się również mistrzostwa świata, oglądane przez dziesiątki milionów widzów. Gra może się pochwalić 70 milionami założonych kont, z czego 35 milionów jest aktywna każdego miesiąca. Taka popularność sprawia, że nawet lokalne konwenty fantastyczne nie mogą się obyć bez chociaż jednego turnieju. Na takich wydarzeniach pojawia się również wielu fanów gry, którzy są z nią tak bardzo zżyci, że wcielają się w jej bohaterów, poświęcając mnóstwo czasu na tworzenie wymyślnych kostiumów.


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

League of Legends - Walkthrough Trailer
League of Legends - Cinematic Trailer: A New Dawn
Unboxing, czyli radosna twórczość naszych fanów!
Elementalist Lux Skin Spotlight - League of Legends [Full HD]
League of Legends - Get Jinxed

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
  • Sonda League of Legends
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee