• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Sezon DPC w Dota 2

Sezon DPC w Dota 2

Dota Pro Circuit był formatem sezonu profesjonalnych cyberdyscyplin DOTA 2 wprowadzonym przez Valve jeszcze w 2017 roku. Głównym celem takiego sezonu rozgrywkowego jest zapewnienie bezstronnego wydawania bezpośrednich zaproszeń dla zespołów do rywalizacji w serii The International. Sezon 2022/23 zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie i nie mniej ciekawie niż poprzednie. No to porozmawiajmy o tym, jak wyglądały poprzednie sezony DPC i jakie zmiany mogą nastąpić już w najbliższym czasie!

Dota Pro Circuit

Sezon DPC w Dota 2

Mówiąc o imprezach Dota 2 organizowanych przez Valve, warto przyznać, że pojawiło się sporo krytyki w kierunku organizatorów. Wynika to przede wszystkim z niesprawiedliwego systemu wydawania zaproszeń dla eSportowców. Zespoły, które w całym sezonie rozgrywkowym spisywały się słabo, często były bezpośrednio zapraszane na turnieje finałowe. Licencjonowany bukmacher reprezentujący esport zakłady, przedstawił statystyki pokazujące, że te drużyny, które konsekwentnie plasowały się w największych turniejach LAN-owych i miały ogromny fanbase obstawiających, były po prostu ignorowane przez Valve. Zespoły musiały zakwalifikować się do TI poprzez długie kwalifikacje bez gwarancji zaproszenia.

Aby zrozumieć bardziej szczegółowo, jak prawdopodobnie będzie przebiegał sezon 2022/23, porozmawiajmy trochę o historii poprzednich rozgrywek. Od jesieni 2017 roku, wystartował pierwszy profesjonalny sezon Dota Pro Circuit, w którym odbyły się 22 turnieje. Oprócz nagród pieniężnych przyznawane były punkty rankingowe. W roku rozgrywkowym odbyło się 13 majorów rozgrywanych na całym świecie. 8 najlepszych drużyn z największą ilością punktów zdobytych na wszystkich turniejach Dota 2 zostało zaproszonych bezpośrednio na TI, gdzie przyznawane były punkty rankingowe DPC.

Pomimo wprowadzenia nowego systemu rankingowego, pierwszy sezon Dota Pro Circuit spotkał się z dużą krytyką ze względu na pewne irracjonalne kwestie i przesycenie harmonogramu turniejów. Trenerzy drużyn otrzymali możliwość uczestniczenia w etapie wyboru bohatera i dostali określoną ilość czasu na opracowanie strategii na nadchodzącą mapę, po czym musieli opuścić drużynę. Punkty przyznawane były nie tylko drużynie, ale także każdemu zawodnikowi, a o ostatecznej pozycji drużyny w sezonie w rankingu DPC decydowały wyniki trzech zawodników, którzy mieli najwięcej punktów.

Od pierwszego sezonu niewiele się zmieniło w pozytywnym kierunku. Valve nadal nakłada ograniczenia na uczestniczące zespoły, co z pewnością wpływa na rozgrywkę. W ubiegłorocznym turnieju, podczas kwalifikacji, drużyny mogły dokonać tylko jednej zmiany z aktualnego oficjalnego składu w razie potrzeby. Z tego powodu wsparcie zespołu pozostaje kluczowym elementem. Zakłady na Dota 2 dostępne są dostępne dla wszystkich pełnoletnich graczy, a wartościowe bonusy i lepsze kursy pozwolą Ci wyprzedzić grę!
 

Harmonogram rozgrywek sezonu DPC w Dota 2

Pierwszy sezon będzie trwał od 9 stycznia do 19 lutego. Startujący major odbędzie się w dniach 24 lutego - 5 marca. Eliminacje regionalne do Dywizji 2 zaplanowano na 9-29 stycznia. Kwalifikacje otwarte odbędą się w grudniu 2022 roku.

Pierwsze dywizje - 9-29 stycznia;
II dywizje - 30 stycznia - 19 lutego;
Major - 24 lutego - 5 marca.

Drugi sezon DPC 2022/2023 rozpoczyna się 13 marca i potrwa do 23 kwietnia. Mażoretki odbędą się w dniach 28 kwietnia - 7 maja. Kwalifikacje otwarte do II ligi odbędą się w dniach 13-15 marca, a zamknięte w dniach 16-22 marca.

Pierwsze podziały trwają od 13 marca do 2 kwietnia;
II dywizje - 3-23 kwietnia;
Major - 28 kwietnia - 7 maja.

Ostatni sezon trwa od 15 maja do 25 czerwca. Terminy trzecich majówek to 30 czerwca - 9 lipca. Kwalifikacje otwarte zaplanowane są na 15-17 maja, a zamknięte na 18-24 maja.
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 


 • DOTA 2 logo gry png

  DOTA 2

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy MOBA
  Grafika: izometryczna
  Producent: Valve
  Wydawca: Valve
  Platformy: PC

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda DOTA 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee