• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Najlepsze dyscypliny eSportu, o których warto wiedzieć!

Najlepsze dyscypliny eSportu, o których warto wiedzieć!

Świat eSportu wciąż się rozwija, otwierając przed nami zupełnie nowe możliwości. Dziś największe turnieje w różnych dyscyplinach rozgrywane są na ogromną skalę, przyciągając miliony widzów i kibiców z całego świata. Zawodnicy mają nie tylko niepowtarzalną okazję do zdobycia miłości narodu, ale także do rywalizacji o nagrody pieniężne, które mogą sięgać ponad 50 milionów dolarów! Obecnie liczba istniejących dyscyplin wciąż rośnie, podobnie jak liczba osób chcących stać się częścią tej wielkiej branży growej. Jednak dla większości początkujących wciąż pozostaje pytanie, które dyscypliny są najpopularniejsze i na co zwracać uwagę. Dlatego stworzyliśmy nasz top edispin, o którym każdy fan eSportu powinien wiedzieć!

eSportowa przyszłość – główne dyscypliny, które warto poznać

Mimo swojej nowości, eSports jest uważany za jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. W ciągu niespełna dekady zupełnie nowy trend zdołał nie tylko zyskać globalne poparcie społeczne, ale także uzyskać status oficjalnego sportu, a poziom mistrzostw może rywalizować nawet z Mistrzostwami Świata FIFA. Dziś istnieje 11 oficjalnych sportów z turniejami na całym świecie, a fani nadal z powodzeniem pokonują swoje ulubione drużyny. Opowiemy Ci o 3 najpopularniejszych dyscyplinach, o których mówi świat!

Dota 2

Gra zespołowa, stworzona przez korporację Valve, narodziła się niespełna 10 lat temu, ale już teraz ta dyscyplina bije wszelkie rekordy, gromadząc na swoich mistrzostwach miliony widzów!  W grze mamy do czynienia z walką na specjalnym rodzaju mapy; w każdym meczu biorą udział dwie drużyny po pięciu graczy kontrolujących "bohaterów" - postaci z różnymi zestawami zdolności. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć określoną "fortecę" należącą do strony przeciwnej i ochronić własną "fortecę" przed zniszczeniem. Dziś dyscyplina ta jest uznawana za wzorcową i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nowych zawodników.

CS:GO

Wieloosobowa gra komputerowa została opracowana przez Valve i Hidden Path Entertainment prawie 10 lat temu. Podobnie jak inne gry z serii, Counter-Strike: Global Offensive dzieli graczy na dwie drużyny: terrorystów i siły specjalne, a następnie walczą oni ze sobą w serii rund, aby wyłonić zwycięską drużynę. Do dyspozycji gracza oddano różne tryby rozgrywki, zmieniające warunki walki między drużynami, a także grę z botami.

Fortnite

Wieloplatformowa gra komputerowa z gatunku battle royale została opracowana przez Epic Games w 2017 roku. Podobnie jak inne gry z serii battle royale, Fortnite zaprasza graczy do potężnej bitwy na ogromnej mapie. Gracze walczą w różnych trybach: pojedynczo lub w grupach od dwóch do czterech, zabijając lub unikając postaci innych graczy, aż na mapie pozostanie tylko jeden zwycięzca. Gra zachęca graczy do interakcji poprzez stopniowe zmniejszanie dostępnego "bezpiecznego" obszaru; przekroczenie go powoduje utratę zdrowia i śmierć postaci. W trakcie zabawy gracze muszą szukać broni i przedmiotów rozrzuconych po mapie, aby zyskać przewagę nad przeciwnikami. Dyscyplina ta bije obecnie wszelkie rekordy popularności, a wielu ekspertów zapewnia, że zrobi prawdziwą konkurencję Dota 2. Warto też zauważyć, że w przeciwieństwie do konkurencji, Fortnite stale pracuje nad aktualizacjami, co ostatecznie daje zupełnie inne doświadczenie z gry.
 


 • Eternal Fury: Resurrected logo gry png

  Eternal Fury: Resurrected

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Walka z siłami ciemności
  Grafika: 2D
  Producent: Esprit Games
  Wydawca: Esprit Games
  Platformy: Przeglądarka, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

 Eternal Fury - GamePlay Intro - Territory [Full HD]
 Eternal Fury - Gameplay - Tips & Strategies [Full HD]
 Eternal Fury - New Pets [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Eternal Fury: Resurrected
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee