• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

W grze Fortnite zbudowano nowoczesne muzeum Holokaustu

W grze Fortnite zbudowano nowoczesne muzeum Holokaustu

Wirtualny świat gry Fortnite staje się areną nie tylko dla emocjonujących starć, lecz także dla niezwykle istotnych przekazów historycznych. Deweloper Luke Bernard, znanego z oszałamiającego projektu "The Light in the Darkness", podjął ambitne wyzwanie w postaci stworzenia nowoczesnego muzeum Holokaustu w tym wirtualnym środowisku. Jego pomysłowa inicjatywa otwiera drzwi do nowego wymiaru edukacji i pamięci, przenosząc niezwykle ważne przesłanie do globalnej społeczności graczy. Fani cebersportów mogą wejść do profilu i sprawdzić wyniki turniejów lub aktualne statystyki eSportowe.

Fortnite - nowoczesne muzeum Holokaustu

Zapowiadana jako pierwsza gra edukacyjna o Holokauście, The Light in the Darkness została wydana przez Epic Games na początku tego roku. Gracze mieli okazję przeżyć przerażające doświadczenie w grze — wcielając się w polską rodzinę żydowską, która bezskutecznie próbuje uciec przed Holokaustem we Francji. Gra była dostępna za darmo na całym świecie i stała się szczególnie popularna na Bliskim Wschodzie. Według dewelopera to właśnie w tym regionie gra jest najczęściej kończona.

Fortnite - nowoczesne muzeum Holokaustu

Innowacyjne spojrzenie na edukację i historię

Bernard od dawna starał się znaleźć sposoby na poprawę edukacji publicznej na temat Holokaustu, więc kiedy Epic Games otworzyło program Fortnite Unreal Editor do tworzenia i publikowania treści Fortnite, skupił się na nowym projekcie — stworzeniu najnowocześniejszego muzeum ludobójstwa Żydów w samej grze. "Osiemdziesiąt procent Amerykanów nie było w takim muzeum, więc postanowiliśmy stworzyć takie cyfrowe" - wyjaśnia Bernard.

Fortnite - nowoczesne muzeum Holokaustu

Wirtualna pamięć: odkrywanie Holokaustu w Fortnite

W dynamicznym świecie Fortnite gracz wyrusza w podróż przez interaktywną wystawę, której celem jest rzucenie nowego światła na tragiczne wydarzenia Holokaustu. Ta wyjątkowa inicjatywa, stworzona przez dewelopera Luke'a Bernarda, przynosi wiedzę i refleksję w nowoczesny sposób, wychodząc poza granice tradycyjnych muzeów. Wirtualne muzeum kładzie nacisk na:

# doświadczeniu Żydów aszkenazyjskich w Europie Wschodniej;
# historii Żydów sefardyjskich w Afryce Północnej;
# opowieści o Abdolu Hosseinie Sardarim, irańskim konsulu, który wydał tysiące paszportów Żydom próbującym uciec z Francji. 

Oprócz tego gra odsłania historie Żydów LGBTQ+ oraz heroiczne działania batalionu czołgów Czarnych Panter, które przyczyniły się do wyzwolenia uwięzionych Żydów. To unikalne połączenie edukacji i rozrywki w świecie gier, umożliwiające graczom odkrywanie mniej znanych aspektów historii i kształtowanie pamięci poprzez interakcję.

Fortnite - muzeum Holokaustu w grze

Przeszłość na ekranie

Projekt zespołu Bernarda ukazuje, że świat Fortnite jest nie tylko polem bitwy, ale również płaszczyzną edukacyjną. Przesłanie to poparto wcześniejszym sukcesem projektu poświęconego Martinowi Lutherowi Kingowi Jr., który rozszerzył wiedzę graczy na temat historii społeczności afroamerykańskiej. Lukas Bernard wyraża ambicję zwiększenia globalnej edukacji poprzez wykorzystanie przestrzeni wirtualnej gry, zamiast polegać na tradycyjnych muzeach.  Bernard stwierdził, żer chce pokazać organizacjom i muzeom, że zamiast ograniczać się do pojedynczych miejsc, można angażować cały świat.

Inicjatywa ta nabiera szczególnego znaczenia, gdyż świadków Holokaustu jest coraz mniej, a młodsze pokolenia mogą być narażone na dezinformację. Wprowadzenie edukacyjnych treści do Fortnite ma potencjał przełamania barier czasu i przestrzeni, propagując pamięć historyczną oraz walkę z niewiedzą i negacjonizmem.kaustu

Fortnite - muzeum Holokaustu - gra edukacja

Antysemityzm w cyberprzestrzeni Fortnite

Badanie przeprowadzone przez Anti-Defamation League (ADL) rzuca światło na narastający problem antysemityzmu w sieci, wykazując, że rzesze negacjonistów Holokaustu wykorzystują platformy mediów społecznościowych oraz gry online do rozpowszechniania swoich spiskowych teorii. W wynikach analizy, która objęła wiele tytułów, szczególne zainteresowanie przykuł Fortnite, świat gry, w którym angażuje się ponad 400 milionów graczy.

To zatrważające odkrycie wskazuje na potrzebę dalszych działań w celu monitorowania i ograniczania działalności antysemickiej w przestrzeni wirtualnej. Reakcja na te wyzwania ma ogromne znaczenie dla zachowania bezpiecznej, edukacyjnej i szanującej pamięć przestrzeni online.

Fortnite - muzeum Holokaustu - gra nauka i edukacja

Wnioski

Wyniki analizy potwierdzają, że gry online, takie jak Fortnite, stają się nowym polem walki w kontekście rozpowszechniania antysemickich treści. Z ponad 400 milionami graczy, Fortnite zyskuje ogromne znaczenie jako platforma kształtująca percepcję historyczną młodszych pokoleń.

Zakończenie takiego zjawiska wymaga współpracy twórców gier, społeczności graczy i edukatorów, by zapewnić rzetelną reprezentację wydarzeń przeszłych oraz zwiększyć świadomość na temat niebezpieczeństwa dezinformacji. To ważny moment, by podjąć działania na rzecz edukacyjnej przyszłości wirtualnych światów, które nie tylko zapewnią rozrywkę, lecz również staną się miejscem uczenia się, zrozumienia i tolerancji.
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

 • Fortnite: Battle Royale logo gry png

  Fortnite: Battle Royale

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Epic Games
  Wydawca: Epic Games
  Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fortnite - gameplay [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Fortnite: Battle Royale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee