• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Świetne gry do pobrania [Zagrajmy]

Świetne gry do pobrania [Zagrajmy]

Gry do pobrania zwane również klientowymi czy klientówkami, to podstawowi przedstawiciele kategorii gier online. Prezentują one sobą znacznie wyższy poziom rozbudowania od swoich przeglądarkowych odpowiedników, a kiedyś odznaczały się również wyższą jakością. Ponieważ większość czasu na portalu spędzam recenzując właśnie te wbudowane, postanowiłem wziąć od tego przerwę i polecić kilka pozycji samodzielnych. Jeżeli nie wiecie, w co pograć, ta lista powinna wam dopomóc.  Gdyby to jednak było za mało, portal pełen jest również innych rekomendacji, więc nie wstydźcie się rozejrzeć dookoła.

top shootery World of Tanks

World of Tanks news aktualności

MMORPG

Gatunek MMORPG ostatnimi czasy cierpi na brak dobrej reprezentacji, z listą nowych odsłon malejącą z każdym dniem. Jest to jednak drogi mojemu sercu typ gier. Cechują się one ogromnym światem, masą graczy gotowych do interakcji oraz wymagającym grindem i questowaniem. Pierwszym tytułem tego rodzaju, jaki chciałbym polecić, jest Blade & Soul. Wersja anglojęzyczna jest dość nowa, choć sam tytuł istniał w Azji od dłuższego czasu. Tematyką gry są sztuki walki w wykonaniu filmów akcji. Gra prezentuje dość klasyczny jednak zmodernizowany pod względem płynności i akcji system walki. Dodatkowo Blade and Soul posiada bardzo silną narrację, która większość osób powinna znaleźć przynajmniej interesującą. Tytuł obecnie posiada bardzo dużą zawartość zarówno PvE, jak i PvP. W przypadku rywalizacji z graczami Blade and Soul było dość skuteczne w Azji, aby otworzyć własne rywalizacji e-sportowe.

Guild Wars 2 gry do pobrania

Guild Wars 2, to nieco bardziej znana odsłona w gatunku. Sequel do bardzo popularnej gry MMORPG i dość udana próba odświeżenia standardów i obejścia stereotypów. Gra oferuje nam dynamiczny świat, w którym problemy i questy pojawiają się same z biegiem czasu. Dzięki temu nasza przygoda jest dużo bardziej organiczna niż w typowym questowniku, co przywodzi na myśl gry takie jak Skyrim. Guild Wars 2 ma również dość nietypowe podejście do poziomu naszej postaci. Podróż do szczytu doświadczenia można nazwać czymś w pokroju samouczka. Trwa to bardzo krótko, a gra nigdy nie wymaga od nas grindu.

Secret World Legends to zmodernizowana wersja wydanego w 2012 roku the Secret World. Jest to przygoda osadzona w świecie urban fantasy, gdzie popularne mity, creepy-pasty i teorie spiskowe zostały powołane do życia przez developerów. Gra słynęła ze swojej świetnie wykonanej fabuły oraz unikatowych zadań wymagających wiedzy o świecie rzeczywistym, tworząc unikalny klimat. W wersji Legends zmodernizowany został system walki, który jest teraz całkiem przyjemny w obsłudze. Dodatkowo gra jest obecnie w pełni darmowa.

Shootery

Czasami do szczęścia potrzeba nieco bardziej osobistej i dynamicznej akcji. Tego typu wrażenia może zapewnić między innymi Warframe. Jest to strzelanka Sci-Fi z trzeciej osoby. Jako gracz kontrolujemy biomechaniczny pancerz zwany warframe, wykonując szereg misji na przestrzeni wielu planet w układzie słonecznym. Warframe cechuje się świetną prezentacją wizualną, dynamiczną walką i ogromną zawartością. Natura gry dąży nieco bardziej w stronę tytułów hack’n’slash z uwagi na skalę rozwałki. Do naszej dyspozycji oddane są zarówno bronie palne, jak i białe oraz unikalne magiczne zdolności zależne od wybranej postaci. W grze znajduje się szereg unikalnych rozwiązań i funkcji, choć nie wszystkie z nich są udane. Zarazem funkcjonalność PvP jest dość ograniczona. Mimo tego gra jest warta uwagi.

Dla osób o bardziej realistycznych gustach polecam War Thunder od studia Gaijin Entertainment. Gra daje nam do dyspozycji szereg wojskowych maszyn lotniczych wziętych prosto z historii. W tym przypadku jest to okres od czasów Hiszpańskiej wojny domowej do Zimnej wojny. W grze znajduje się niewiele trybów rozgrywki, choć same w sobie są one starannie wykonane. Będziemy zmuszeni do walki nie tylko z innymi pilotami, ale również wojskami naziemnymi i morskimi. Zarazem, jeżeli byśmy chcieli zasiąść za kierownicą innego typu pojazdu, na rynku jest wiele odpowiedników. Polecam więc się uważnie rozejrzeć.

Paladins

Jeżeli jesteście bardziej zainteresowani dobrze zorganizowaną rywalizacją PvP zainteresować was może Paladins. Jest to tak zwany hero shooter, w którym gracze wybierają spośród wielu unikalnych bohaterów, aby zmagać się przeciw drugiej drużynie w wykonaniu określonego zadania. Każda taka postać posiada unikalną broń i zdolności, o konkretnych zastosowaniach w drużynie. Rywalizacja obecnie rozgrywa się na trzech trybach. Najpopularniejszy jest siege. W nim mamy za zadanie przejąć strategiczny punkt w centrum mapy, a następnie popchnąć powstały tam ładunek wybuchowy do bazy wroga. Pozwala nam to uzyskać do dwóch punktów na rundę i wprowadza unikatową dynamikę w przebiegu rozgrywki. Pozostałe dwa tryby to onslaught, czyli klasyczny deathmatch z malejącą w rozmiarze areną oraz Payload. W tym ostatnim jedna drużyna przepycha wózek na drugą stronę, gdy przeciwnicy próbują ich zatrzymać.

Dobrą alternatywą dla Paladins jest Battleborn. Ta gra oryginalnie była tytułem B2P i wyszła w niefortunnym czasie, przez co wielu przeszła pod radarem. Battleborn to również hero shooter jednak o rozgrywce bardziej zbliżonej do gier MOBA. Na mapie obecne są kreatury dające złoto za zabicie, które próbują zniszczyć bazę wrogiej drużyny. Wraz z rozwojem rozgrywki nasza postać wzrasta w siłę, a obiekty w bazie mogą być ulepszane. Dodatkowo w odróżnieniu od innych gier w gatunku Battleborn posiada kilka postaci, które nawet nie są dystansowe. Jest to unikalny tytuł o swoim własnym charakterze i całkiem dobrym wykonaniu. Problemem dla początkujących może być orientowanie się pośród ciągłych wybuchów na ekranie. Gra posiada również świetny tryb co-op PvE. Jest on płatnym dodatkiem, jednak posiada dość niską cenę.

Strategie i karcianki

Gry strategiczne są gatunkiem najbliższym mojemu sercu. Pośród nich znajduje się również wiele wartych uwagi gier internetowych. W ostatnim czasie dużo zagrywałem się w tytuł o nazwie Faeria. Przypomina ona poniekąd klasyczną Pox Nora. Pewną fuzję pomiędzy grą karcianą a planszową. Co turę otrzymujemy określoną ilość many do zagrywania kart oraz możliwość położenia na planszy nowego pola. Konkretne karty mogą pojawiać się tylko na danych polach i często mają związane z nimi efekty. Zarazem to, co możemy zagrać, określane jest przez to jakie tworzyliśmy pola. Naszym zadaniem jest dojść do drugiego krańca mapy i zaatakować awatar wroga.

Duelyst

Podobne rozwiązanie pojawiło się w grze Duelyst. W tej karciance nie tworzymy żadnych pól na planszy. Zamiast tego przypomina ona ekran walki z gier takich jak Heroes of Might and Magic. Co turę otrzymujemy manę, za którą przywołujemy stwory. Naszym zadaniem jest pokonanie wrogiego bohatera, w czym pomoże nam nasz własny. Jest to dużo bardziej agresywne zastosowanie tej myśli projektanckiej, wprowadzające nas w nieustępliwą walkę z przeciwnikiem.

Ostatnimi czasy gatunek MOBA stał się pewnego rodzaju codziennością. Ciężko przejść dzień nie słysząc, jak ktoś wspomina o którymś z tych tytułów. Koncept jest dość prosty: istnieją dwie bazy, które produkują słabe jednostki. Te nieudolnie próbują dostać się do tej przeciwnej, aby ją zniszczyć. W tym celu pomagają im gracze biorący pod kontrolę jedną z często kilkudziesięciu unikalnych postaci. W tym gatunku strategii najłatwiejsza do polecania jest DotA2. Wydana przez Valve gra ma dwie charakterystyczne cechy: jest w 100% darmowa oraz bardzo trudna. Wzorowana na jednej z pierwszych gier tego typu, DotA2 posiada wiele małych, ale trudnych w opanowaniu systemów. Przepychające się na liniach stworzenia ofiarują za zabicie złoto, niezbędne do zakupu przedmiotów wzmacniających postać. Dlatego zabijać można również swoje własne, aby przeciwnik nie otrzymał nagrody. Dodatkowo część złota tracimy przy śmierci. W zamian za tego typu utrudnienia gra ma wbudowane systemy poradników. Istnieje również szeroka gama trybów rozgrywki, ograniczających ilość niezbędnej wiedzy do skutecznej rywalizacji.

Jeżeli DotA2 brzmi ciekawie, ale trochę zbyt uciążliwe, Heroes of the Storm jest prostszą alternatywą. W grze występuje wyłącznie zasób doświadczenia, ofiarowany przez wszystko, co umrze w naszej okolicy. Poziomy z kolei zdobywa cała nasza drużyna, co wymusza współpracę i usuwa potrzebę rywalizacji z członkami własnego zespołu. HotS posiada największą różnorodność trybów gry w gatunku oraz przyzwoitą ilość postaci, choć te trzeba najpierw odblokować. Wszystkie postaci z Heroes of the Storm pochodzą z innych gier Blizzardu, więc fani marki na pewno znajdą coś dla siebie.
 


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA POLECANYCH GIER MULTIPLAYER, CIEKAWYCH GIER SANDBOX ORAZ TOP GIER AKCJI

Gry multiplayer - najlepsze

Gry sandbox najlepsze top

Najlepsze top gry akcji online multiplayer

 


 


 

gry do pobrania za darmo na komputer pcArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Kamil Brach

Kamil Brach

Zatwardziały gracz komputerowy od najmłodszych lat. Nie gardzi żadnym istniejącym gatunkiem. Przeważający staż ma w strategiach turowych i MMORPG-ach. Niczego w życiu nie ceni sobie bardziej od dobrej zabawy, której nadmiar czerpie z rozrywki cyfrowej. Wolne chwile spędza na prowadzeniu sesji pen and paper, często w autorskich systemach. Pasjonat krajobrazu i projektowania gier.
 


 • World of Warships logo gry png

  World of Warships

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy morskie
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: OS X, Windows

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warships - E3 Trailer
World of Warships - Ciekawy Trailer
World of Warships - Gameplay
World of Warships - Kolejny GamePlay
World of Warships - Trailer w świetnej jakości

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda World of Warships
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee