• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry sandbox na PC [ZAGRAJMY]

Gry sandbox na PC [ZAGRAJMY]

Gry sandbox, czy zabawa w przysłowiowej „piaskownicy” to często główny powód, dla którego niektórzy gracze sięgają po gry wideo w ogóle. Możliwość nieskrępowanego poruszania się po świecie gry, zabawa różnymi mechanikami i dowolność w podejmowaniu działań to czynnik, którego wiele produkcji może sandboksom pozazdrościć. Wielu zapewne pamięta czasy, gdy na ich biurka po raz pierwszy trafił komputer z systemem Windows. Sandbox jako jedna z pierwszych gier zainstalowanych na sprzęcie mógł zdefiniować gusta odbiorcy na długie lata, czego efekty widzimy do dziś. Czy mowa o Grand Theft Auto, Cyberpunk 2077 albo Minecrafcie – wszyscy na swój sposób kochamy sandboksy.

cyberpunk 2077 - gry sandbox - otwarty świat

Lineage II

Lineage 2 wydana w 2003 roku jest kontynuacją kultowej gry MMORPG Lineage. Ta epicka produkcja, stworzona przez południowokoreańskie studio NCsoft, przenosi graczy do pełnego magii i przygód świata fantasy. Lineage 2 odznacza się rozległym światem, rozbudowanym systemem rozwoju postaci i intensywnymi bitwami PvP. Jednym z najbardziej imponujących aspektów Lineage 2 jest jego ogromny i pięknie zaprojektowany świat. Gracze mogą odkrywać różnorodne lokacje, od malowniczych lasów po mroczne jaskinie i epickie zamki. Każde miejsce w grze kryje w sobie tajemnice, zadania do wykonania i potężne stworzenia, które trzeba pokonać. Swoboda eksploracji i możliwość odkrywania nowych miejsc to jeden z głównych atutów tej gry.
Lineage II - gra MMORPG fantasy online - otwarty świat
Rozwój postaci w Lineage 2 jest dynamiczny i rozbudowany. Gracze mają do wyboru różnorodne klasy postaci, takie jak wojownicy, magowie czy łowcy, z których każda ma swoje unikalne umiejętności i style walki. Poprzez wykonywanie zadań, polowanie na potwory i udział w bitwach, postać zdobywa doświadczenie i awansuje na wyższe poziomy. To daje możliwość personalizacji postaci i wykreowania unikalnego bohatera, dopasowanego do preferowanego stylu rozgrywki. Bitwy PvP stanowią nieodłączną część świata Lineage 2. Gracze mogą walczyć między sobą na otwartych polach, a także tworzyć sojusze i klanowe wojny. Obleganie zamków, rywalizacja o dominację na terenach PvP i zacięte starcia to tylko niektóre z wyzwań, które czekają na odważnych graczy. System PvP w Lineage 2 oferuje niezapomniane emocje i możliwość dowodzenia swoją siłą w walce.
Lineage II - gra MMORPG fantasy online - otwarty świat
Lineage 2 to epicka gra MMORPG, która wciąga graczy w świat fantasy pełen przygód, walki i rywalizacji. Odkrywanie rozległego świata, rozwój postaci i intensywne bitwy PvP to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na miłośników tego tytułu. Lineage 2 pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych tytułów w historii gier MMO, zdobywając serca graczy na całym świecie. Lineage II Essence to kontynuacja kultowej gry MMORPG Lineage II wprowadzona w 2019 roku. Nowa wersja gry stanowi odświeżenie klasycznego tytułu oferując graczom nowe możliwości i przygody w wciągającym świecie fantasy. Lineage II Essence zachowuje ducha i charakter oryginalnej gry, jednocześnie wprowadzając nowe elementy, które przyciągają zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy.

Lineage II Essence - gra MMORPG fantasy online - otwarty świat

GRAND THEFT AUTO V

W tym miejscu idealnym byłoby przytoczyć całą serię o kradzieży aut, jako swego rodzaju definicję gatunku gier. Czy to właśnie nie popularne GTA po raz pierwszy pokazało nam, jak wygląda sandbox? Gry z tego cyklu pokazywały nam, jak bawić się w otwartym świecie, czyli mieście i często także jego przedmieściach, lub terenach oddalonych. Na potrzebę tego tekstu wybrałem najnowszą, czyli piątą część cyklu. Choć znajdą się tacy, którzy z dystansem spoglądają na powrót do Los Santos z 2013 roku, tak nie da się ukryć jednej rzeczy. GTA V to najbardziej rozbudowana, złożona i atrakcyjna część cyklu. Jest to gra sandbox, która śmiało może stać się topowym symbolem gatunku.

gry sandbox gta - grand theft auto

Ale co właściwie oferuje taka gra? Dla nieznajomionych z tematem wystarczy przytoczyć kilka przykładów. Widzimy na ulicy jadące auto? Śmiało możemy wejść w rolę jego właściciela i odjechać w stronę zachodzącego słońca. Gdzieś stoi zaparkowany helikopter? Również nie ma problemu, podobnie z samolotem. Nie mamy akurat ochoty na wykonywanie misji czy zleceń? Zabawmy się w pana życia i śmierci, zacznijmy siać pożogę na ulicach przy pomocy arsenału godnego armii amerykańskiej. Ale nie zapominajmy, że przecież GTA od zawsze słynęło ze wspaniałych misji i fabuły godnej dobrych filmów akcji. Nie inaczej jest w przypadku piątki, gdzie bierzemy udział w naprawdę fascynujących kradzieżach, walkach, a także włamaniach czy rozwiązywaniu „problemów” światka przestępczego. Do tego dochodzi tryb multiplayer który jest głównym powodem tego, że twórcy nie zdecydowali się jeszcze nawet zapowiedzieć kolejnej odsłony cyklu.

gry sandbox gta - grand theft auto online

MINECRAFT

Tu też można powiedzieć o swego rodzaju klasyku. Gra sandbox, która początkowo jawiła się jako ciekawostka dla zapaleńców, a z czasem okazała się być jedną z najbardziej wciągających i nieograniczonych gier w historii. Jak to możliwe, że trójwymiarowe klocki, z których w Minecraft zbudowane jest absolutnie wszystko, mają aż tylu fanów na całym świecie? Powód jest prosty. Wolność. W grze możemy zdobywać surowce, zniszczyć absolutnie każdy element z którego zbudowany jest świat i wykorzystać go do swoich budowli, lub mechanizmów. Dość powiedzieć, że każdego roku gracze odkrywają nowe zastosowanie do prostego systemu kabelków, które można stworzyć w Minecraft. Gdy udało nam się stworzyć automatyczną kolejkę pamiętajmy, że gdzieś na świecie ktoś ma już w pełni automatyczny dworzec kolejowy...

minecraft - gry sandbox - otwarty świat

Ale Minecraft to nie tylko budowanie epickich budowli (choć oczywiście to sprawia największą frajdę). W grze można bowiem po prostu żyć. Najpierw musimy sobie zapewnić schronienie na pierwszą noc i będzie to najpewniej chatka z piasku. Później przyjdzie czas na drewniane lub murowane domostwo, obok którego zaczniemy hodować warzywa, a nawet zwierzęta. W ten sposób możemy zostać farmerem. Gra nas jednak nie ogranicza, więc naprawdę, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skupili się na dalekich eskapadach, czy po prostu zwiedzaniu świata gry. A ten jest przeogromny, ponieważ wykorzystano tutaj system generowania bloków w czasie rzeczywistym. Można by powiedzieć, że powierzchnia świata w Minecraft jest wielkości... Saturna. Raczej nie zdążymy go odwiedzić w całości. A każdy i tak będzie inny! Jest bowiem generowany losowo.

gra sandbox - Minecraft - otwarty świat

CYBERPUNK 2077

Ostatni tytuł jest przykładem na to, jak sama idea sandbox ewoluowała i tym samym zaczęła wpływać na inne gatunki gier. Bo czy wyobrażamy sobie dziś grę RPG, która nie ma sandboksowych elementów? Zdecydowanie o to ciężko, a przykłady można mnożyć. Tak było z serią Assassin’s Creed, tak jest również w przypadku Cyberpunk 2077 – gry, która choć jest RPG pełną gębą, to jednak w wielu elementach odnosi się nawet do serii Grand Theft Auto. Jazda pojazdami po mieście? Jest. Strzelanie i walka? Jest. Kupowanie różnorodnych przedmiotów? Również się tu znajduje. Do tego dochodzą elementy znane ze wszelkiego rodzaju gier fabularnych. Możemy zatem rozwijać swoją postać, kierować wybieranymi przez nią ścieżkami i poznawać fabułę, która kształtuje się zgodnie z podejmowanymi przez nas decyzjami. 

cyberpunk 2077 - gry sandbox - otwarty świat

Poza oczywistymi elementami typu sandbox, Cyberpunk 2077 to szalenie złożona i ogromna gra. Jest zdecydowanie inna niż wspomniany wcześniej Minecraft, gdyż tutaj z oczywistych względów jesteśmy uczestnikami pewnej konwencji (jak wskazuje sam tytuł). Jest ważnym elementem jest fabuła, postaci i ich historie. Jesteśmy uczestnikami dużej machiny, w której jednak pozostawiono nam ogrom możliwości i dróg, którymi możemy się poruszać. Nierzadko wystawiani jesteśmy na próbę wyborów moralnych, co też pozwala odegrać wybraną przez siebie rolę i poczuć, że wcielanie się w postać to nie tylko ślepe podążanie za jedną i konkretną opcją.
cyberpunk 2077 - gry sandbox - otwarty świat
Gry sandbox nie bez powodu zdobyły tylu fanów na całym świecie, Również nie bez powodu coraz więcej twórców decyduje się na oparcie swoich gier właśnie na idei otwartości świata, gdyż gracze po prostu to lubią. Daje to swobodę i wolność, a gry nie zawsze pozwalały na korzystanie z takich przywilejów. Co więcej, każdy ma podczas grania jakieś swoje cele – czy da się tu dojechać? A może postawić jakiś budynek, lub podjąć jakąś akcję? Sandbox pozwala na to i na wiele, wiele więcej.

cyberpunk 2077 - gry sandbox - otwarty świat


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA POLECANYCH GIER MULTIPLAYER, TOP NAJLEPSZYCH GIER MMORPG ORAZ TOP FANTASY

Gry multiplayer - najlepsze

Najlepsze top gry MMORPG i MMONajlepsze top gry FANTASY MMO

 


 


 

gry do pobrania za darmo na komputerArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 


 • Lineage II logo gry png

  Lineage II

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: NCsoft
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage II - Gameplay
Lineage II - drugi gameplay
Lineage II - Underground Trailer [HD]
Lineage II: Helios Trailer [Full HD]
Trailer Resmi Lineage II: Revolution Korea [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Lineage II
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee