• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Lineage II - Poskramiacz portfela

Lineage II - Poskramiacz portfela

Koreańskie studio NCsoft już od wielu lat dostarcza setki godzin świetnej rozrywki. Znane z takich tytułów jak Guild Wars 2, Blade and Soul, czy WildStar przedsiębiorstwo dostarcza nam gry już od ponad 15 lat. Twórcy specjalizują się w produkcjach MMO i trzeba im to przyznać, robią to bardzo dobrze. Lineage jest jednym z najstarszych tytułów, cieszącym się jednocześnie największą popularnością. Czy jej kolejna odsłona w postaci Lineage II spełniła oczekiwania wiernych fanów?

Lineage II - gra MMORPG fantasy za darmo

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Coraz lepiej i lepiej

Twórcy w drugiej części postanowili cofnąć fabułę o 150 lat. Świat przedstawiony ogarnia wojna między trzema królestwami, a nasz bohater oczywiście zwalcza w nich zło. Mimo napływających nowych tytułów od koreańskiego studia każda ich produkcja traktowana jest indywidualnie. Wciąż pojawiają się aktualizacje stabilizujące rozgrywkę, czy niwelujące bugi. Ponadto wprowadzane dodatki nanoszą wiele zmian zarówno w schemacie rozgrywki, jak i w oprawie wizualnej. NCsoft jest solidną i bardzo popularną marką. Każda kolejna produkcja stawia poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Obawiam się, że to może doprowadzić ich kiedyś do zguby.

Lineage II - darmowa gra MMORPG fantasy

Mogło być lepiej

Firma zatrudniająca ponad trzy tysiące osób zapewnia każdej z siedmiu aktywnych gier solidne zaplecze humanitarne. Mimo pojawiających się coraz to ciekawszych aktualizacji wielu graczy, w tym kilku moich znajomych, nie zagrzało dłużej miejsca w żadnej z oferowanych przez nich gier. Czy to tylko krótkie zauroczenie, czy może jest jednak coś, co już na starcie odrzuca niektórych graczy? O tym przekonajcie się sami, albo poczytajcie o moich wrażeniach z Lineage II. Oczywiście zaczynamy od stworzenia postaci. W poruszaniu się po menu głównym pomaga nam niski, męski głos. Co prawda większość wskazówek jest aż nadto oczywista, ale to nadal ciekawe rozwiązanie.
Lineage II - gra fantasy MMORPG za darmo
Gra oferuje nam siedem ras, z czego każda może wcielić się w maksymalnie dwie klasy. Co dziwne, płeć naszego bohatera, jak i wcześniej wybrana rasa mają wpływ na rodzaj broni, którym się posługujemy. Dla przykładu, po wyborze rasy Kamael pojawi się przed nami postać trzymająca w ręku kuszę, a po kliknięciu na znaczek rasy ludzkiej postać trzyma miecz jednoręczny z tarczą, lub miecz dwuręczny, co zależne jest od płci jaką wybraliśmy. Sugeruje to nam możliwe do wybrania specjalizacje, które pojawią się w czasie rozwijania postaci. Niestety ilość możliwych do obrania ścieżek nie wynagradza tak skromnej liczby dostępnych klas.
Lineage II - gry MMORPG fantasy za darmo

Lineage 2 - gra MMORPG darmowe fantasy

Piękna okładka

Po zalogowaniu w panice zacząłem szukać ustawień graficznych, gdyż proponowana jakość tekstur jest minimalna. Po krótkim odświeżeniu ekranu byłem bardzo mile zaskoczony. Gra wygląda bardzo dobrze, to muszę przyznać. Twórcy też doskonale zdają sobie z tego sprawę i rozrywani przez dumę dają to po sobie poznać. Przy wejściu do nowych, większych lokalizacji w krótkiej scence kamera oddala się, pokazując ogrom i piękno odwiedzanego zakamarka tego wielkiego świata. Nie czekając ani chwili dłużej zabrałem się za wykonywanie zadań i tutaj pojawił się pierwszy niesmak.
Lineage II - gra MMORPG fantasy przeglądarkowa
Poruszanie bohaterem sprawiało nie tyle trud, co dyskomfort. Problemy z pokonaniem niewidzialnych przeszkód pogarszała chaotycznie latająca kamera. W pewnym momencie zacząłem się obawiać, że wina leży po mojej stronie. Okazało się, że sprzęt nie jest wadliwy, a to po prostu urok gry. Wykonując serie zadań poczułem lekkie Déjà vu i przed oczyma stanął mi bardzo wyraźny obraz. Młodszy o parę lat ja, skupiony na graniu w pierwszą część Mass Effect. Dużo gadania i mało akcji, jak widać tak wyglądały początki wielu gier. W niedawno wprowadzonym dodatku twórcy znieśli ograniczenia maksymalnego poziomu, więc żeby zbliżyć się do śmietanki towarzyskiej najlepszych graczy zajrzałem do zakamarków internetu. Jak się okazuje, im dalej w las, tym mniej grzybów. Grę opanował system pay to win. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że niemożliwym jest chociażby zbliżyć się do czołówki graczy bez poważnych inwestycji. Nie jest to motywujące, ale może to tylko moje zdanie.

Lineage II - gra przeglądarkowa MMORPG fantasy za darmo

Zapowiada się nieźle

Osobiście nie lubię tytułów, które wymagają od nas nie tylko dobrego skilla, ale i także grubego portfela. Lineage II jest bardzo przyjemnym tytułem, który złapie w swoje sidła wielu fanów MMORPG. Jeśli jesteś gotowy pójść na całość i poświęcić grze naprawdę wiele, prawdopodobnie nie będziesz nawet próbował z tych sideł się wydostać. Patrząc na starania, ciężką pracę i progres firmy NCsoft, boję się pomyśleć, jak miażdżącym tytułem mógłby być Lineage III. Pewnym przedsmakiem tego może być Lineage 2 Essence będący odświeżoną wersją klasycznego MMORPG, która stanowi kontynuację serii Lineage wprowadzając graczom nowe możliwości i przygody w wciągającym świecie fantasy. Rozszerzenie zostało wydane w 2019 roku zapewniając fanom serii kolejną fascynującą podróż przez to rozległe uniwersum.
Lineage II - gra MMORPG fantasy na przeglądarkę

Lineage 2 - gra MMORPG darmowe fantasy


 

Zainteresował Cię Lienage II?
Koniecznie przeczytaj recenzję Pawła.


Lineage II znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 MMORPG WSZECHCZASÓW.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

Lineage II znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 WYMARZONYCH EKRANIZACJI.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.


Kamil Milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.
 


 • Lineage II logo gry png

  Lineage II

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: NCsoft
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage II - Gameplay
Lineage II - drugi gameplay
Lineage II - Underground Trailer [HD]
Lineage II: Helios Trailer [Full HD]
Trailer Resmi Lineage II: Revolution Korea [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Lineage II
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee