• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

World of Tanks: Potęga wojsk pancernych

World of Tanks: Potęga wojsk pancernych

Czy jako ośmiolatek nie śniłeś o przejażdżce czołgiem? Teraz twoje marzenie staje się całkiem realne! Siądź za sterami potężnych maszyn bojowych. Obudź w sobie wewnętrznego mistrza strategii i wesprzyj swój klan, podbijając cały świat.

World of Tanks gra

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Szybcy i wściekli

World of Tanks to sieciowa gra akcji stworzona przez Wargaming.net, koncentrująca się na bitwach pancernych. Do dyspozycji mamy szeroką gamę ponad 220 pojazdów z okresu drugiej wojny światowej, które umożliwiają nam wcielenie się w szeregi wojsk USA, Chin, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, czy ZSRR. Co ciekawe, ta powstała w 2011 roku produkcja free-to-play, dwa lata po premierze osiągnęła imponującą liczbę 50 milionów graczy, zajmując również miejsce w księdze Guinnessa jako rekordzista w kategorii największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze MMO (190 541 graczy).

Grę cechuje bardzo dynamiczna rozgrywka - aby włączyć się do walki potrzebujemy mniej niż minutę, a sama runda jest szybka, przepełniona akcją. Jej wynik jest zależny od naszego doświadczenia i umiejętności. Twórcy dostarczyli nam rozbudowany i elastyczny system rozwoju swojego pojazdu. Ilość kombinacji jest niezliczona, co pozwala sprawdzić swoje umiejętności w wielu aspektach i wykształcić swój styl gry. Przed rozpoczęciem modyfikacji naszej maszyny bojowej warto zapoznać się z jej starannie opisaną historią. Dowiemy się tam, że niektóre z dostępnych czołgów nigdy nie znalazły się na taśmie produkcyjnej, zostały umieszczone w grze dzięki bardzo dobrze zachowanym, szczegółowym planom.

World of Tanks - wymagania sprzętowe - gra czołgi symulator action MMO

Ciężkie początki

Podobno grupa jest tak silna jak jej najsłabsze ogniwo - powiedzenie te doskonale sprawdza się w rozgrywce World of Tanks. Współpraca drużyny jest podstawą wygranej bitwy. Przed rzuceniem się w wir wojny warto poszerzyć swoją wiedzę o podstawy strategii poruszania się po mapie. Pojazdy dzielą się na trzy charakterystyczne typy. Czołgi lekkie dzięki swoim rozmiarom są zwiadowcami drużyny, oraz posiadają słaby pancerz. Grając następnym typem, czołgami średnimi, musimy, być gotowi na wykonanie wszelakiego rodzaju zadań – od zwiadu, przez wsparcie, aż po działanie na pierwszej linii frontu. Najcięższe z bojowych pojazdów, solidnie opancerzone i wyposażone w potężne działa, charakteryzują się stylem gry, w której musimy wykazać się nie lada cierpliwość, aby dobrze wykorzystać swoją siłę.
World of Tanks gra
Jak powszechnie wiadomo, wielka moc to także wielka odpowiedzialność. Zbyt pochopne działanie może doprowadzić do porażki. Komunikację z drużyną ułatwia prosty w obsłudze czat głosowy. Rozgrywka daje nam możliwość stoczenia bitew na różnorodnym terenie w siedmiu trybach. W bitwie losowej gracze w dwóch grupach po 15 osób mają za zadanie przejąć bazę wroga lub po prostu obrócić wszystkie jego pojazdy w pył. W opcji szturm możemy wykorzystać swój zmysł taktyczny w celu obrony bazy. Bitwa spotkaniowa, jest to wyścig dwóch drużyn o zajęcie bazy umiejscowionej na środku mapy. Te tryby to tylko przedsmak rozgrywki. Po rozegraniu kilkunastu rund, we wszystkich trybach zacząłem, popadać w monotonnie. Naszym jedynym celem staję się zniszczenie wszystkich przeciwników, co pozbawia grę jakiejkolwiek finezji. Dodawanie ciekawych eventów urozmaica nam rozgrywkę, ale na krótką metę.

WOT wymagania - World of Tanks - gra czołgi symulator action MMO

Razem raźniej

Wargaming.net stworzył bardzo rozwinięty system uszkodzeń pojazdów. Jeden precyzyjny strzał w element silnika może nas na dobre uziemić. To nie jedyne utrudnienia, z jakimi będziemy się zmagać. Jeśli w wyniku zaciętej walki ginie kierowca, czołg nie będzie mógł się poruszać. Jeżeli uda nam się ostać na polu bitwy wystarczająco długo i poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa, czekają na nas liczne medale i tytuły. Osiągniecia te są dołączane do profilu gracza, a także do poszczególnych czołgów i członków załogi. Oczywiście do walki nie musimy stawać sami, twórcy dają nam możliwość tworzenia pomniejszych drużyn, składających się z trzech graczy, oraz klanów. Druga opcja otwiera nam drogę do kolejnego trybu, jakim jest wojna klanowa. Jest to opcja walki, pozwalająca liczbie 100 graczy podbijać terytoria na mapie świata. Granie w drużynie daję więcej zabawy oraz otwiera możliwości zastosowania bardziej skomplikowanych taktyk. Nie zawsze jest jednak kolorowo. Gra solowa wymaga od doświadczonego gracza mocnych nerwów, ponieważ na pewno nie raz zostanie dołączony do drużyny składającej się z nowych graczy.
World of Tanks gra

Jednak warto?

Mimo wielu nagród, firma Wargaming.net nie spoczęła na laurach i nadal pracuje nad udoskonalaniem World of Tanks. Firma dodaje nowe pojazdy i wprowadza zmiany, takie jak aktualizacja tekstur czołgów do jakości HD. Gra kusi pod wieloma aspektami, więc z pewnością powinna znaleźć się na naszej liście ulubionych.

World of Tanks - WOT wymagania sprzętowe - gra czołgi symulator action MMO
Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

World of Tanks znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 MMO SHOOTERY.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

World of Tanks znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 GRY AKCJI.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.
 

kamil milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.

 


 • World of Tanks logo gry png

  World of Tanks

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy pancerne (Action MMO)
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: Windows, Xbox 360

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Tanks - GamePlay
World of Tanks - drugi GamePlay
World of Tanks Generals - Launch Trailer [Full HD]
Dziennik twórców World of Tanks (polskie drzewko) [Full HD]
World of Tanks - 1941 Battle: 360° [4K]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda World of Tanks
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee