• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

5 najpopularniejszych w świecie gier komputerowych dla zarabiania pieniędzy

5 najpopularniejszych w świecie gier komputerowych dla zarabiania pieniędzy

Jesteś fanem gier komputerowych, a może po prostu ciekawi Cię, jak działa ta dynamicznie rozwijająca się branża? Gry komputerowe to nie tylko rozrywka, ale również realna możliwość zarabiania pieniędzy. W naszym artykule przedstawimy pięć najpopularniejszych gier, które umożliwiają zarabianie pieniędzy oraz omówimy różne metody, dzięki którym gracze na całym świecie przekształcają swoje hobby w dochodowe zajęcie. Dowiesz się, jak wykorzystać swoje umiejętności w grach, by generować przychody i jakie strategie stosować, aby odnieść sukces w tej konkurencyjnej dziedzinie.

Jak zarabiać pieniądze na grach komputerowych

Na których grach komputerowych da się zarobić pieniądze?

Od pewnego czasu na grach komputerowych można zarabiać. Trend ten pojawił się wraz z rozrostem Internetu, a rokrocznie rynek gier komputerowych wyceniany jest coraz wyżej. Stał się on już teraz poważnym konkurentem dla innych biznesów. Zarabianie na grach komputerowych nie jest jednak proste i wymaga dwóch kluczowych cech. Pierwsza z nich to naturalnie wiedza i umiejętności, a druga systematyczność. Nie od razu Rzym zbudowano i podobnie wygląda to w kwestii zarabiania na grach komputerowych. Wiele może też zależeć od szczęścia, dla jednych może być szansa na wygranie, dla drugich szczęście niekoniecznie się uśmiechnie.
Zarabianie pieniędzy na grach komputerowych i video
Sprawdźmy na początek, na jakich pięciu grach komputerowych da się zarobić najwięcej. Są to obecnie najpopularniejsze gry, w które grają miliony ludzi na całym świecie – także w Polsce.

League of Legends

LoL, bo tak określana jest ta gra przez jej fanów, to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Za jej produkcję odpowiada studio Riot Games. W dużym skrócie mówiąc przebieg gry, to rywalizacja dwóch pięcioosobowych drużyn. Zadaniem każdej z nich jest zniszczenie Nexusa należącego do przeciwnej drużyny.

League of Legends - Zarabianie pieniędzy - gry komputerowe

Counter Strike: Global Offensive

To wieloosobowa strzelanka w trybie FPS, a więc pierwszoosobowym. To czwarta seria gier z cyklu CS-a, stworzona we współpracy Valve Corporation z Hidden Path Entertainment. Do walki stają dwie przeciwne sobie drużyny, a więc terroryści i antyterroryści. Celem każdej z nich jest wyeliminowanie przeciwników bądź wykonanie określonego zadania. W przypadku antyterrorystów będzie to nie dopuszczenie do podłożenia lub rozbrojenie podłożonego ładunku. Przeciwne zadanie zostało przypisane do drużyny terrorystów.

Counter Strike: Global Offensive - Zarabianie pieniędzy - gry video i komputerowe

Valorant

Jest sieciową pierwszoosobową strzelanką, która została wyprodukowana przez studio Riot Games. Dochodzi w niej do rywalizacji dwóch pięcioosobowych zespołów, gdzie każdy z graczy może wybrać swój typ postaci, który charakteryzuje się nie tylko innym wyglądem, ale też innym zestawem umiejętności.

Valorant - Zarabianie pieniędzy - gry video i komputerowe

Dota 2

Jeżeli chodzi o Dota 2 jest to gra komputerowa, oparta na modelu multiplayer online battle arena. Została wyprodukowana przez Valve Corporation. Podobnie, jak wcześniejsze gry, tak i tutaj dochodzi do konfrontacji dwóch pięcioosobowych zespołów, które dodatkowo wspierane są przez sztuczną inteligencję. Celem każdej z drużyny jest zniszczenie twierdzy przeciwnego zespołu.

DOTA 2 - Zarabianie pieniędzy na grach video i komputerowych

Overwatch

Ostatnią grą komputerową z naszej listy, na której można zarabiać pieniądze jest Overwatch. To pierwszoosobowa strzelanka, za której produkcję odpowiada Blizzard Entertainment. Gra koncentruje się wokół rywalizacji dwóch sześcioosobowych drużyn. Zawiera one różne tryby oraz różne postacie, z których każda ma swoje indywidualne cechy i umiejętności. Kluczowe jest więc dobranie zespołu składającego się z różnych postaci, celem przechytrzenia przeciwnej drużyny.

Overwatch - Zarabianie pieniędzy grając

Fortnite: Battle Royale

Dodatkowe miejsce należy się Fortnite, popularnej strzelance battle royale znanej z dynamicznej rozgrywki, w której gracze rywalizują o przetrwanie na zmieniającej się wyspie pełnej wyzwań. Najlepsi gracze Fortnite uczestniczą w turniejach e-sportowych, gdzie nagrody pieniężne sięgają miliony dolarów. Popularni streamerzy na platformach takich jak Twitch i YouTube mogą zarabiać także na darowiznach, subskrypcjach oraz przychodach z reklam. Dodatkowo, twórcy treści mogą otrzymywać wynagrodzenie za tworzenie i sprzedawanie unikalnych skórek i przedmiotów w grze poprzez program "Support-A-Creator". Wszystkie te możliwości wymagają jednak znacznych umiejętności, zaangażowania i systematyczności.

Fortnite: Battle Royale - Zarabianie pieniędzy na grach video i komputerowych

W jaki sposób można zarabiać pieniądze na grach komputerowych?

zarabianie pieniędzy na grach

Zastanawiasz się, w jaki sposób można zarabiać na wspomnianych powyżej pięciu najpopularniejszych grach komputerowych? Pozwól, że wyjaśnimy to w tej części tekstu.

Streamowanie gier

Dla wielu streamowanie gier, a więc pokazywanie na żywo przebiegu swojej gry wraz z udzielaniem komentarza stało się sposobem na życie. Obecnie dostępnych jest wiele platform, na których można streamować gry. Najpopularniejsze z nich to Twitch i Youtube, które najłatwiej także zmonetyzować. Owszem, zarabianie pieniędzy w ten sposób nie jest łatwe, bowiem najpierw trzeba zbudować oddane grono widzów, a dopiero później można myśleć o prawdziwych przychodach.

Streamowanie gier - zarabianie pieniędzy na grach

Prowadzenie bloga

Ciekawym sposobem na zarabianie na najpopularniejszych grach jest prowadzenie bloga. Można w nim opisywać różnego rodzaju poradniki dotyczące gier, ale też wspominać o wszelkich nowinkach. Jest to na pewno sposób, który wymaga mniejszego nakładu sił, aniżeli streamowanie, ale wymaga z kolei tzw. lekkiego pióra.

Prowadzenie bloga - zarabianie pieniędzy na grach

Praca jako tester gier

Profesjonalnym zajęciem, które pozwala na zarabianiu na grach komputerowych, jest bycie po prostu ich testerem. W tym celu należy nawiązać współpracę z jedną z wytwórni gier – albo na pełen etat, zlecenie albo też na umowę o dzieło. Wówczas zyskujesz nie tylko zarobki, ale też dostęp do wielu tytułów przedpremierowo. Ważne w zdobyciu pracy jako Tester Gier jest przede wszystkim udowodnienie doświadczenia związanego z grami komputerowymi.

Praca jako tester gier - zarabianie pieniędzy na grach

Turnieje e-sportowe

Największe pieniądze gwarantują turnieje esportowe. Niemniej jednak zarabianie w ten sposób, a więc kwalifikowanie się i otrzymywanie zaproszeń na turnieje esportowe wymaga od gracza naprawdę wysokich skilli. Nie osiągniesz ich w tydzień, miesiąc czy rok. Najpierw należy poświęcić kilka lat, zdobywając umiejętności i rozpoznawalność w branży. Wyniki finansowe, a więc zarobki wynagrodzą jednak wszystko.

Turnieje e-sportowe - zarabianie pieniędzy na grach

Sprzedaż przedmiotów, skinów i kont

Kolejnym sposobem na zarabianie na grach komputerowych jest sprzedaż kont, skinów, a więc skórek oraz przedmiotów, zdobytych w trakcie gry. Takie oferty pojawiają się na branżowych stronach i giełdach, ale też na portalach aukcyjnych. Niekiedy trzeba uważać, bowiem sprzedaż kont nie jest dozwolona. Część graczy obchodzi to jednak w ten sposób, że sprzedają nie konto, a czas przeznaczony na osiągnięcie danego poziomu.

Sprzedaż przedmiotów, skinów i kont - zarabianie pieniędzy na grach

Boosting

Innym sposobem na zarabianie na graniu w gry jest boosting. Jest to tzw. usługa, która polega na użyczeniu komuś swoich umiejętności. Przykładowo sprzedajesz swój czas, aby zdobyć dla czyjejś postaci określony poziom czy przejść konkretną misję. Pojęcie boosting to między innymi wbicie wyższego poziomu w danej grze, za uzgodnioną gratyfikację finansową.

Boosting - zarabianie pieniędzy na grach

Ile można zarobić na grach komputerowych?

Jak zatem widać, obecne czasy pozwalają na wiele różnych sposobów zarabiać na grach komputerowych. To, ile można zarobić na grach komputerowych, nie jest uwięzione w sztywnych ramach. Wszystko zależy od wielu czynników. Pozwól, że pokrótce je omówimy, ale nie wszystko da się zamknąć nawet w takiej teorii. Wiele, na przykład w przypadku streamowania może zależeć od wyczucia odpowiedniego momentu wejścia na rynek i zdolności zdobywania zaufania wśród potencjalnych odbiorców Twojego kanału.
Ile można zarobić na grach komputerowych
Pierwszym czynnikiem wpływającym na gry, na których można zarobić pieniądze jest także szczęście. Jeśli wylosujesz w grze unikatowy przedmiot, możesz zarobić na nim naprawdę wiele. Druga rzecz to oczywiście umiejętności i konsekwencja. Im lepszym graczem będziesz, tym więcej będziesz zarabiał. Najlepsi gracze czy streamerzy zarabiają naprawdę solidne pieniądze. Odpowiadając więc na zadane pytanie: na grach komputerowych możesz zarabiać od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do nawet kilkuset tysięcy złotych miesięcznie. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Podobnie, jak na standardowym rynku pracy, tak i w branży gier komputerowych zarobki są bardzo zróżnicowane.

Ile można zarobić na grach video

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O ZARABIANIU PIENIĘDZY NA GRACH ORAZ INTERNECIE

Gry, na których można zarobić prawdziwe pieniądze

Roblox robi z dzieci milionerów - zarabiaj pieniądze grając

E-sport zarobki - najlepsi gracze Fortnite

 

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron
 

 • Fortnite: Battle Royale logo gry png

  Fortnite: Battle Royale

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Epic Games
  Wydawca: Epic Games
  Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fortnite - gameplay [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Fortnite: Battle Royale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee