• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

WYWIAD: Portal MMO odkrywa tajemnice Ski Jumps - menedżer skoków narciarskich

WYWIAD: Portal MMO odkrywa tajemnice Ski Jumps - menedżer skoków narciarskich

Dzisiejszy wywiad będzie skarbnicą wiedzy dotyczącą zespołu tworzącego Ski Jumps, jak i samej gry. Produkcja w ostatnim czasie ewoluuje bardzo efektywnie, dostarczając przy tym graczom coraz to lepszą rozgrywkę. Nowy interfejs, Specjalizacje zawodników, Mistrzostwa Świata, Autografy – można wymieniać prawie bez końca. Pora roku to idealny czas na wywiad - tym bardziej, że Ski Jumps uruchomił właśnie nowy, dynamiczny serwer SZYBKI TURNIEJ. Rozgrywka będzie intensywną zabawą odbiegającą od dotychczasowych zasad panujących na serwerach. Nie przedłużając, zapraszam wszystkich serdecznie do wywiadu z zespołem odpowiedzialnym za Ski Jumps!

ski jumping gra w skoki narciarskie jumps online

1. Zacznijmy naszą rozmowę od głównej osoby odpowiedzialnej za całe przedsięwzięcie. Jarku, opowiedz nam kilka słów o sobie.

Trzeba zacząć od tego, że jestem nie tylko producentem gier, ale przedstawiam się także jako futurolog, pasjonat nowych wirtualnych mediów i Internetu. Zawodowo zajmuję się także rozwojem i modelowaniem biznesu w branży IT. Od prawie 12 lat jestem właścicielem firmy SuperNova Interactive, w ramach której dla różnych przedsiębiorstw wdrożyłem kilkadziesiąt projektów IT, start-upów, całych firm oraz gier.

2. Ski Jumps jest grą istniejącą od 2013 roku. Lecz z początku miała ona innego właściciela. Jak to się stało, że wziąłeś Ski Jumps pod swoje skrzydła?

W swojej pracy poszukuję projektów, które są „zagubionymi perłami” - w ich historii i rozwoju coś poszło nie tak, ale same w sobie mają duży potencjał rozwojowy. Taki „przebłysk” odnalazłem właśnie w Ski Jumps, który został wystawiony akurat na sprzedaż, więc nie wahałem się zbyt długo i szybko doszło do transakcji. Produkcja idealnie wpisywała się w portfolio moich produktów, ale oczywiście wymagała odpowiedniej ilości pracy i zaangażowania w odnowę i wymodelowanie – wystarczy zobaczyć wygląd gry z tego okresu, można zobaczyć w ramach ciekawostki (uśmiech).

ski jumping

3. Uważasz, że był to dobry wybór?

Oczywiście tak, ale na początku nie byłem tego taki pewny. „Odziedziczyłem” projekt z dużą ilością błędów, który delikatnie mówiąc swoja świetność miał już za sobą. Odnowienie gry wymagało wiele pracy – potrzebna była całkowita przebudowa interfejsu i wyglądu gry. Na szczęście sam silnik Ski Jumps został bardzo dobrze przemyślany i zapewnia świetną zabawę – tutaj chylę czoła w stronę Pawła, który go zaprojektował i z którym aktualnie współpracuję przy rozwoju projektu. Wystarczyło dopracować balans gry oraz zapewnić odpowiednią promocję, której zawsze brakowało, aby przywrócić projektowi blask, na który zasługuję.

ski jump

4. Co uważasz za największy sukces osiągnięty dotychczas podczas rozwijania gry?

Udało się nawiązać współpracę z największą polską grupą mediową - Axel Ringer Springer Polska, która promuję Ski Jumps na swoich popularnych serwisach m.in. onet.pl, komputerswiat.pl, czy gameplanet.pl. Dalej trzeba wymienić uruchomienie dwóch, nowych i świeżych serwerów o odmiennych zasadach rozgrywki. Pierwszy Nowe Igrzyska wystartował jeszcze w zeszłym roku oraz drugi, uruchomiony dosłownie w zeszły weekend Szybki Turniej autorstwa jednego z graczy – Dominika, który będzie miał okazję się także wypowiedzieć. Nowe serwery pozwalają rozpocząć grę wszystkim na nowych zasadach w tym samym momencie, czego graczom bardzo wcześniej brakowało. Aktualnie gra może się pochwalić niemal 50-cioma tysiącami zarejestrowanych kont, co jeśli chodzi o tematykę skoków narciarskich, jest bardzo dobrym wynikiem. Sam fakt, że do gry powrócili gracze, którzy uczestniczyli w rozgrywce sześć, siedem lat temu - także trzeba uznać za sukces. Otrzymaliśmy od nich wiele pozytywnych informacji i dobrych słów, że gra odżyła i jest „świetna” - był też szok i niedowierzanie jaką rewolucję przeszedł Ski Jumps.

Ski Jumps gameplanet

5. Ski Jumps wpisało się w portfolio firmy SuperNova Interactive, której również jesteś właścicielem. Co się zmieniło od tego czasu?

Firma SuperNova Interactive jest aktualnie w fazie intensywnego rozwoju i rozbudowy własnych start-upów, prężnie działa i realizuję kolejne, autorkie gry. Ski Jumps wyrosło na ważny i centralny projekt mający duże znaczenie przyczyniające się do sukcesu całego przesiębiorstwa. Wielkie podziękowania należą się całemu zespołowi Ski Jumps Team wspierającego projekt, który w znaczny sposób przyczynił się do wzrostu popularności, jakim może pochwalić sie dziś gra. Rozwoj tego typu projektu to zdecydowanie praca zespołowa, dlatego warto posłuchać, co mają do powiedzenia inni i jak postrzegają swoją rolę w powodzeniu Ski Jumps.

6. Czy SuperNova realizuje bądź realizowała inne projekty oprócz Ski Jumps?

Oczywiście, firma istnieje na rynku już ponad 10 lat, więc może pochwalić się całkiem niezłym dorobkiem, nie tylko w gamingu, ale także w stricte biznesowych projektach branży IT. Współpracowaliśmy z największymi przedsiębiorstwami ICT działającymi w Polsce - oprócz wspomnianego wcześniej RAS Polska, także Money.pl (aktualnie część Grupy Wirtualna Polska), ZETO SA (najstarsza polska firma zajmująca się rozwojem oprogramowania świętująca niedawno swoje 50-ciolecie!), AZ.pl, meczyki.pl i szereg  innych. Aktualnie możemy pochwalić się kilkudziesięcioma większymi i mniejszymi realizacjami, niektóre z nich dysponowały budżetami sięgającymi dziesiątkami milionów PLN. Z ciekawostek warto wymienić pierwszą, polską grę MMO z 2006 roku - Delirium, która w czasach początków rozwoju ściągnęła ponad 250 tys. graczy (aktualnie niestety nieaktywna). Obecnie, oprócz rozwoju Ski Jumps, przygotowujemy nową produkcję sci-fi MMO skierowaną na rynek międzynarodowy, opracowaną w nowatorskiej technologii, w której jeszcze nikt nie tworzył tego typu projektów. Wszystkich zainteresowanych naszymi działaniami odsyłam na stronę firmową www.supernovainteractive.pl i oczywiście zapraszam do współpracy!

skionline

7. Jakie nowe elementy planujesz jeszcze wdrożyć do gry? Oczywiście jeśli możesz uchylić rąbka tajemnicy.

Szykujemy nowe i kolejne zawody - Puchar Klubowy, czego wyraźnie domagają się gracze. Kilka elementów gry typu Kręgielnia wymaga dalszych modyfikacji. Zamówiliśmy także klimatyczne artworki, które pomogą w promocji oraz staną się ważnym elementem interfejsu gry. W dużej tajemnicy mogę wreszcie zdradzić, że szykujemy rewolucję, która wyniesie grę na nowy poziom. Z typowej produkcji przeglądarkowej przejdziemy do wersji w pełni interaktywnej. Otrzymujemy wiele głosów od graczy, że chcieliby sami kontrolować skoczkiem, zobaczyć go w akcji. Tak więc wychodzimy naprzeciw tym potrzebom i pracujemy nad interaktywną wersją online skoków, co zapewni zupełnie nowe doświadczenia i Ski Jumps z typowego menadżera skoków narciarskich stanie się platformą rozwoju kariery skoczka. Docelowo mamy ambitny plan stworzenia kompleksowego, wirtualnego centrum rozrywki w klimacie skoków narciarskich, aby promować tą niesamowitą dyscyplinę spotu, w której Polska dominuję na świecie. Tymczasem teraz mogę zaprezentować roboczy screenshot z powstającej wersji interaktywnej - więcej informacji zdradzimy w odpowiednim czasie. 

skoki narciarskie gra

8. Przejdźmy teraz do Ciebie Pawle. Przedstaw się proszę, abyśmy mogli Cię trochę poznać.

Cześć, jak wiecie mam na imię Paweł :D Niedawno obroniłem tytuł inżyniera na kierunku informatyka. Od kilku lat pracuję jako Frontend Developer w firmie zajmującą się automatyzacją sprzedaży i marketingu. W wolnym czasie lubię zamieniać się barmana i przygotowywać drinki bawiąc się różnymi smakami.

9. Twoja przygoda ze Ski Jumps zaczęła się już nieco wcześniej, bo to właśnie Ty jesteś głównym pomysłodawcą gry. Kiedy to było i co  skłoniło Cię do stworzenia gry właśnie w tematyce skoków narciarskich?

Prace nad Ski Jumps zaczęliśmy jakoś na początku 2013 roku, a w maju ruszyliśmy z pierwszym serwerem. Co mnie skłoniło? Wydaje mi się, że brak w tym czasie gry o tej tematyce.

ski jumping gra

10. Czy Ski Jumps to Twój pierwszy projekt? A może masz już na swoim koncie inne tytuły gier?

Przed Ski Jumps była jeszcze gra SoccerGame, w której mogliśmy wcielić się w piłkarza. Jednak brak doświadczenia i konkurencja sprawiła, że musiałem porzucić projekt.

11. Wiążesz swoją przyszłość z działaniem w branży gamingowej? Czy jest to jedynie hobby?

Kiedyś myślałem, że dzięki tej branży będę zarabiać na chleb, jednak teraz jest ona nastawiona bardziej na tworzenie gier na urządzenia mobilne, a tam jakoś nie jest mi po drodze. Wolę programować aplikacje webowe. Chyba, że dostanę jakąś sensowną propozycję, ale póki co jeszcze takiej nie otrzymałem :D

Ski Jumping gra skoki narciarskie

12. Jakie według Ciebie są zalety i wady pracy w gamingu?

Nie jestem stricte związany z tą branżą, więc ciężko jest mi się wypowiedzieć. Z relacji znajomych, którzy się tym zajmują na co dzień wiem, że praca w gamingu wcale nie jest łatwa. Jednak z własnych obserwacji, które mogę wysnuć po pracy przy SJ - zaletą jest na pewno zadowolenie graczy z rozgrywki. A do wad myślę, że można zaliczyć to, że czasami trzeba być dostępnym 24 godziny na dobę. Prace konserwacyjne przeprowadzane są zazwyczaj w nocy, kiedy ruch nie jest duży, a i zawody, na które czasem trzeba mieć oko odbywają się o porach, które niekoniecznie zawsze pokrywają się z moim grafikiem.

Skijumping manager - menedżer skoków narciarskich

13. Alicja, Dominik, Karol i Needlow – czterej muszkieterowie wspierający Ski Jumps. Czym zajmujecie się na co dzień?

Alicja: Dziękuję, że dostrzegliście moje starania i mogę być w gronie tych "czterech muszkieterów" :) Obecnie siedzę w domu i gram w Ski Jumps (uśmiech). Oprócz tego czytam książki, oglądam seriale i filmy oraz co weekend oglądam te prawdziwe skoki narciarskie.

Dominik: Na codzień mieszkam w UK. Zajmuje się branżą budowlaną, dokładniej elektryka oraz pomocą przy projekcie Ski Jumps.

Karol: Cześć, nazywam się Karol, mam 20 lat, od kilku miesięcy jestem studentem Zarządzania. Interesuję się sportem od dziecka, mimo, że na świat przyszedłem wraz z początkami sukcesów Adama Małysza, to Kamil Stoch zasiał we mnie miłość do skoków narciarskich i tak skokami interesuję się od 2011 roku. Oprócz skoków - piłka nożna oraz siatkówka, którą przez kilka lat uprawiałem to sporty z którymi jestem "na bieżąco". W wolnej chwili oglądam filmy oraz seriale przy okazji klikając trening w SJ :D

Needlow:  Jestem studentem grafiki komputerowej mieszkającym w Lublinie. Uwielbiam również podróże, zarówno te bliższe, jak i te dalsze. W wolnym czasie lubię też pograć na komputerze, głównie w gry MMORPG, poczytać książkę (uwielbiam gatunek science fiction i kryminał). Jak tylko znajdę czas, gram też w tenisa.

skoki narciarskie online

14. Kiedy rozpoczęliście swoją przygodę w Ski Jumps? Jak to się w ogóle stało?

Alicja: Moją przygodę w Ski Jumps rozpoczęłam w 2013 roku, później niestety przyszła klasa maturalna i czasu było mniej, więc zawiesiłam granie. Potem serwer, na którym grałam został usunięty (bodajże serwer 2). Na grę trafiłam po komentarzu na Facebooku.

Dominik: Dokładnej daty nie pamiętam, ale będzie to już z 3 lata. Zacząłem od serwera s2, później nazwanego Weterani. O grze dowiedziałem się poprzez FB przy przeglądaniu natknąłem się na komentarz o grze i tak już zostałem do tej pory.

Karol: Kiedy? Bardzo dawno temu, zima rok 2013, niestety nie pamiętam jak dokładnie 13-letni dzieciak znalazł tą grę, ale chyba bardzo mu wtedy zależało na znalezieniu "klikanki" o skokach, więc przekopał całe Google, znalazł i został do dziś :D

Needlow: Ski jumps poznałem kilka lat temu szukając w Internecie jakiejś fajnej gry na przeglądarkę.

skoki online

15. Dlaczego wybraliście akurat Ski Jumps? Co Was przyciągnęło do tego projektu?

Alicja: Lubię skoki narciarskie, ale nie przepadam za grami, w których za dużo się dzieję. Format gry SJ akurat bardzo mi się spodobał.

Dominik: Ogólnie przyciągają mnie gry online. Po pierwszym tygodniu chciałem już zrezygnować ze Ski Jumps, lecz dostałem parę cennych rad od graczy z większym doświadczeniem i chyba to zadziałało, zostałem. Na pewno głównym powodem jest rywalizacja z innymi graczami i dążenie do tego, by stać się najlepszym.

Karol: Zainteresowanie skokami zdecydowanie wpłynęło na to, że Ski Jumps został numerem jeden jeżeli chodzi o gry przeglądarkowe. Jeżeli mówimy o projekcie obecnego właściciela gry to musimy zapytać jego dlaczego ze mną współpracuję (uśmiech) Myślę, że chodzi w dużej mierze o moje doświadczenie i znajomość gry. Byłem Administratorem i bardzo pomagałem na długo zanim Jarek został nowym właścicielem. Gra się rozwija, więc cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć ;)

Needlow: Ski jumps od razu przypadło mi do gustu. Możliwość wytrenowania swojego skoczka w tak ciekawym systemie gry, z fajną społecznością jest naprawdę uzależniające.

gry sportowe narciarskie

16. Jakie są Wasze obowiązki w Ski Jumps? W jaki sposób wspieracie grę?

Alicja: W tamtym czasie, jak i obecnie jestem Redaktorem Gazetki "Ski Jumps News", która publikowana jest na Blogu Gry. Staram się również na czacie pomagać innym graczom.

Dominik: Jestem Pomocnikiem Administratora - dbam o przepływ informacji miedzy graczami a Administracją oraz pomagam nowym użytkownikom zrozumieć grę. Dbam też o prawidłowe funkcjonowanie moich podopiecznych Moderatorów Czatu, aby odbywały się cykliczne Eventy oraz aby dbali o porządek na Czacie.

Karol: Obecnie moje obowiązki to prowadzenie FanPaga na FB oraz dbanie o porządek na Czacie. Kiedy mam czas to jednak staram się również podzielić swoimi sugestiami z Administracją, czy pomóc nowym graczom w zrozumieniu gry. Uważam, że jest to obecnie najlepsza gra o skokach narciarskich na przeglądarkę ;)

Needlow: Jestem Moderatorem Czatu. Staram się wspierać grę jak tylko mogę, pomagając nowym graczom, czy organizować różnego rodzaju Eventy.

menedżer skoków

17. Dominik - doszły mnie słuchy, że jesteś pomysłodawcą nowego, unikalnego serwera Szybki Turniej - mógłbyś coś więcej o nim opowiedzieć? Skąd pomysł na taki dynamiczny rodzaj rozgrywki?  

Jestem nie tylko PA (Pomocnik Administratora), ale również jako aktywny gracz, wiem czego wymagają użytkownicy. Jeżeli chodzi o sam pomysł takiej formy rozgrywki, to chodziło głównie o wyrównanie szans miedzy graczami i podniesienie poziomu rywalizacji do maksimum. To dziwne, ale pomysł takiego serwera narodził się po prostu w trakcie powrotu metrem z pracy do domu (uśmiech). Główną zaletą Szybkiego Turnieju jest to, że po każdym sezonie resetowane są umiejętności i każdy zaczyna od zera, tak więc każdy ma równe szanse wygrać.

skijumping pl skoki narciarskie

Bardzo przyjemnie się z Wami rozmawiało. Dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam dalszych sukcesów, a przede wszystkim radości przy tworzeniu gry.

Przekonajcie się sami, co oferuje Wam Ski Jumps TUTAJ.

 

Zapraszamy na serwer NOWE IGRZYSKA - czeka na Ciebie darmowe 25 Punktów Premium rejestrując się z tego linku

skoki narciarskie pl

gra skoki narciarskie onlineZbieraj autografy znanych gwiazd skoków narciarskich i wymieniaj je na bonusy w grze! Zdobądź autograf Kamila Stocha, Adama Małysza i twórz z nich własne kolekcje.

gra skoki narciarskie

Czytaj o nowościach, jakie zostały niedawno wprowadzone w Ski Jumps.
Zobacz co zmieniło się w grze.

gry sportowe zimowe Ski Jumps znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 GRY SPORTOWE
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

top gry multiplayer za darmoSki Jumps znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 POLSKIE GRY WIELOOSOBOWE
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

ski gra online skijump

Chcesz zacząć przygodę ze Ski Jumps?
Zobacz poradnik dla rozpoczynających grę
.

 

SPRAWDŹ ARTYKUŁY O GRACH W KLIMACIE SKOKÓW NARCIARSKICH, W KTÓRYCH POJAWIA SKI JUMPS
 

Skoki narciarskie gra online - gry narciarskieski jumping najlepsze gry online pl Gry skoki narciarskie darmowe

 

Ski Jumping skoki narciarskie gra online
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.
 

Zagraj w najnowszą grę twórców Ski Jumps - Ski Jump Simulator

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra

 


 • Ski Jumps logo gry png

  Ski Jumps

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Skoki narciarskie gry
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.3
.

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Ski Jumps
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee