Rozpoczynasz swoją przygodę ze Ski Jumps i nie wiesz od czego zacząć? Nic nie szkodzi. W tym poradniku dowiesz się co należy zrobić, aby efektownie piąć się na szczyt po tytuł Mistrza Świata. A droga ta nie jest tak łatwa jak mogłaby się wydawać.
Celem rozgrywki jest wytrenowanie wybitnego skoczka, który przejdzie do historii jako legenda. Można to osiągnąć na różne sposoby jednakże każdy z nich jest nie mniej ważny. Przede wszystkim należy dbać o naszego podopiecznego oraz zapewnić mu odpowiedni trening. Potrzebujemy także dobrego sprzętu w postaci kombinezonu, czy też kasku. Oczywiście, aby wiele z tych rzeczy osiągnąć potrzebujemy pieniędzy. W dalszej części poradnika dowiesz się, w jaki sposób poradzić sobie z tymi wszystkimi zagadnieniami.
Podstawą do rozpoczęcia rozgrywki jest oczywiście rejestracja. Po zalogowaniu otrzymujemy pewną ilość umiejętności oraz 150 000 PLN. Na starcie automatycznie zostaje nam przydzielona reprezentacja, wzrost oraz waga. Całą przygodę ze skokami narciarskimi zaczynamy mając 16 lat. Wiek naszego zawodnika zmienia się wraz z rozpoczęciem nowego sezonu. W tym czasie nasz skoczek rośnie w granicach 1 do 5 cm aż do osiągnięcia 21 roku życia włącznie. Mając już podstawowe parametry, ważna jest odpowiednia opieka nad naszym skoczkiem. Trzeba trzymać wysoką formę, dyspozycję, zmęczenie czy zdrowie. Jak to robić? Poprzez regularne trenowanie, spożywanie posiłków, redukcje zmęczenia czy zabiegi spa.
Koniecznie musimy zwracać uwagę na prawidłową wagę, która jest obliczana z BMI. Powinniśmy ważyć tyle, aby utrzymywać wagę w normie. Jeśli mamy niedowagę lub nadwagę nasz skoczek po prostu skoczy gorzej. W przypadku, gdy brakuje nam kilku kilogramów możemy je uzupełnić jedząc dodatkowe posiłki w Pubie. Przy każdym daniu mamy napisane czego możemy się po nim spodziewać. Jednakże należy uważać, bo niektóre potrawy niosą ze sobą negatywne konsekwencje.
Wiadomo, zawodnik bez nart skakać nie może. Dlatego zanim przystąpimy do zawodów warto udać się do sklepu i zakupić wyposażenie w postaci nart, kombinezonu, rękawic, kasku, butów i gogli. Całe wyposażenie można założyć wchodząc kolejno w zakładki Sklep -> Garderoba -> Szafa. To również tutaj przystępujemy do ulepszenia naszego sprzętu. Wyposażenie ulepszamy w dwóch poziomach. Pierwszy poziom poprawia jakość sprzętu dwukrotnie, a drugi trzykrotnie. Aby być jak najlepiej przygotowanym do zawodów niezbędnie jest nawoskowanie nart odpowiednim woskiem dobranym do warunków atmosferycznych panujących w danym mieście.
Niezwykle istotnym aspektem managera skoków narciarskich jest oczywiście trening. Niektóre formy treningu podnoszą dyspozycję, inne ją obniżają. W treningu normalnym do 150PE wytrenowanych jednego dnia dyspozycja rośnie, powyżej zawodnik się bardziej męczy, więc jego dyspozycja spada. Jeśli nie zadbamy o dyspozycję czy zmęczenie, zawodnikowi zacznie spadać zdrowie. Te aspekty mają wpływ na to jaki skok podczas zawodów oddamy.
Dostępne jest kilka form treningu, a ilość zdobytych umiejętności za jeden punkt energii jest zależna od wieku zawodnika. I tak w wieku 16 lat za jeden punkt energii dostaniemy 1.2 UM, w wieku 17/18 lat 1.1 UM. Liczba ta spada wraz z wiekem aż do 0.1 UM dla zawodników powyżej 35 lat. Jest to z myślą o nowych graczach, aby mieli szanse dogonić czołowych graczy.
Trenować możemy poprzez trening normalny, czyli standardowe klikanie punktów akcji. Możemy również skorzystać z szybkiego treningu, gdzie jednym kliknięciem wytrenujemy na raz od 50 do 300 PE. Jednakże za każdy jeden punkt energii nasz zawodnik będzie zajęty minutę, czyli przy 300 PE będzie to 300 minut.
Dla graczy z kontem premium dostępna jest siłownia. Można w niej wytrenować do 100 PE jednym kliknięciem bez zajmowania naszego zawodnika. Warto zaznaczyć, że zarówno szybki trening jak i siłownia są droższe niż trening normalny. Dostępny jest również trening na skoczni, w którym po kupieniu karnetu możemy oddać skok na skoczni, który da nam do 30 UM. Każda skocznia daje inną ilość um. Najbardziej opłacalne jest skakanie na rozbudowanej skoczni klubowej, która daje 25-30 UM. Jest też trening specjalizacji, tutaj nie otrzymamy umiejętności, ale poprawimy cechy skoczka które wpływają na odległość i jakość skoku.
Powstaje pytanie, skąd wziąć PE do treningu? Codziennie o północy otrzymujemy 150 PE. Można je również zdobyć z zadań, wyzwań, kręgielni, jako nagrodę za niektóre zawody, w konkursach czy eventach. Ewentualnie można je również zakupić za punkty premium. Jeśli chodzi o kierunek w jakim rozwijać skoczka, to gra wyznacza nam trzy współczynniki - wybicia, balansu, lądowania. Tutaj najlepiej skupić się na trenowaniu wybicia, następnie troszkę mniej balansu i na samym końcu lądowanie.
Na trening potrzebne są pieniądze. Pytanie jednak skąd je wziąć? Prócz nabycia ich po prostu w sklepiku, podstawowym źródłem dochodu naszego skoczka jest praca. Codziennie można wykonać 12 prac dziennie lub z kontem premium 16. Praca trwa 10 minut (5, jeśli posiada się Konto PREMIUM). Wynagrodzenie zależy od stażu pracy, który zdobywamy za każdą wykonaną prace. Na początku nie zarabiamy wysokich sum, ale z czasem zarabiane pieniądze wzrosną.
Dobrym dochodem na początek gry jest kręgielnia dostępna w zakładce Dom. W kręgielni można trenować 3 statystyki: celność, siłę oraz precyzję. Każda z nich ma 10 poziomów, a za każdy poziom dostajemy określoną sumę pieniędzy, PE czy nawet PP. Pieniądze można również otrzymać z pensji reprezentacji lub klubu.
W mniejszych kwotach, otrzymamy je za zadania oraz pojedynki z innymi graczami. Ilość pieniędzy otrzymanych po wygranym pojedynku zależy od tego, jaką stawkę ustawi gracz wyzywający. Mówiąc o zadaniach, mamy ich dwa rodzaje. Pierwsze to zadania sezonowe, które co 1 sezon nam się powtarzają. Następne to zadania w Pubie, które odblokowujemy przez trenowanie lub pisanie na czacie. W każdym tygodniu można wykonać w Pubie 2 zadania (z Kontem Premium 4).
W grze jest dostępna loteria, w której możemy wziąć udział. Codziennie o godzinie 16.00 jest losowany zwycięzca który otrzyma trochę kasy, 100 PE i 5 PP. Ilość pieniędzy, którą można wygrać zależy od ilości graczy która bierze udział w loterii. Codziennie można 3 razy zakręcić kołem fortuny. Innym rozwiązaniem na zwiększenie puli pieniędzy jest lokata w banku. Gdy damy trochę pieniędzy do banku te będą nam codziennie rosnąć o 1% (z Kontem Premium o 2%). Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pieniądze dzięki temu szybko przybywają. Maksymalnie można wpłacić do 30 000 000 PLN.
Dodatkowym źródłem dochodu jest też wywiad - po udanych zawodach możemy zostać zaproszeni na rozmowę z mediami. Po udzieleniu wywiadu dostajemy pewną sumę pieniędzy, im bardziej prestiżowe media, tym większa kwota. Wysokość wynagrodzenia zależy także od odpowiedzi, jakiej udzielimy w wywiadzie, tak więc warto ją dobrze przemyśleć.
Ski Jumps to solidnie rozbudowany menadżer skoków narciarskich. Lecz to, co gra obecnie nam oferuje to dopiero początek. Już teraz mamy dostęp do wielu różnych kierunków rozwoju, co sprawia, że każdy gracz znajdzie swoją własną drogę do sukcesu. Dlatego też warto eksperymentować i znaleźć tę najlepszą. Jednakże tak , jak wspomniałam wcześniej, rozwój gry cały czas idzie do przodu i nie spoczywa na laurach. Warto więc zatrzymać się na dłużej przy Ski Jumps podczas odkrywania własnej drogi po miano Mistrza Świata.
Niedawno wystartował świeży serwer NOWE IGRZYSKA!
Zobacz co się zmieniło w grze.
Zainteresował Cię Ski Jumps?
Przeczytaj recenzję gry, którą przygotowała Paulina.
Zapraszamy także do zapoznania się z recenzją gry przygotowaną przez Piotra.
Poznaj emocjonujący menedżer skoków narciarskich idealny dla fanów sportu.
Graj za darmo, rozwijaj karierę skoczka i zdobądź tytuł Mistrza Świata.
Ski Jumps znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 POLSKIE GRY WIELOOSOBOWE
Zobacz jaką wywalczył pozycję.
Ski Jumps znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 GRY SPORTOWE
Zobacz jaką wywalczył pozycję.
Czytaj ekskluzywny wywiad z twórcami gry,
w którym zdradzają sekrety związane z przyszłością Ski Jumps
Ewelina Lechowicz
Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.
SPRAWDŹ TAKŻE NAJNOWSZY SYMULATOR SKOKÓW NARCIARSKICH - SKI JUMP SIMULATOR
Rodzaj: Sportowe & wyścigi
Grafika: tekstowo-graficzna • Premiera: 2013 • PvP: Tak • PvE: Tak •
Koszt: Free to play • Platformy: WWW, PC, smartfon • Wersja PL: Tak •
Producent: SuperNova Interactive • Wydawca: SuperNova Interactive • Tematyka: Symulator skoków narciarskich - manager sportowy
Ocena | Premiera | |
6. FIFA 21 | 7.3 | 2020 |
7. DSJ 4 - Deluxe Ski Jump 4 | 7.3 | 2011 |
8. TrackMania Nations Forever | 7.3 | 2008 |
9. Rocket League | 7.3 | 2015 |
10. Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 | 7.3 | 2004 |