• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Fortnite w niespełna miesiąc zarabia 15 milionów dolarów

Fortnite w niespełna miesiąc zarabia 15 milionów dolarów

Od roku mniej więcej na komputerach osobistych królują gry z gatunku battle royale, przede wszystkim sukces odniosły dwie produkcje – Fortnite oraz Playerunknown's Battlegrounds, a teraz niemal do każdej większej produkcji twórcy starają się dodawać taki tryb. Ostatnio co prawda z okazji pierwszego kwietnia batle royale pojawił się tymczasowo w Path of Exile. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni pojawiają na mobilnych platformach właśnie te dwie wspomniane produkcje. I niemal od ręki stają się hitami. Dzisiaj dostaliśmy nieco informacji o tej pierwszej produkcji czyli Fortnite.
Fortnite battle royale ile zarabia
Fortnite zadebiutował niespełna miesiąc temu (dokładnie mówiąc 12 marca bieżącego roku) i w przeciągu tych trzech tygodni zarobiła ponad 15 milionów dolarów. Zakładając, że jest to zupełnie darmowa produkcja to wynik robi naprawdę duże wrażenie. W tym wszystkim jest również ważna jedna informacja, mianowicie gra aktualnie jest dostępna tylko i wyłącznie na iOS, gdzie mimo wszystko baza graczy jest zauważalnie mniejsza niż na systemie sygnowanym zielonym robocikiem. Jak gra zadebiutuje na Androidzie to liczba ta zdecydowanie się powiększy. Jak na razie według danych z raportu wynika, że na iOS Fortnite'a pobrano sumarycznie 11 milionów razy, co pobiło dotychczasowych rekordzistów czyli Pokemon Go, Candy Crush Saga i inne najlepsze gry przygotowane z myślą o systemie sygnowanym logiem nadgryzionego jabłuszka.

Zapewne na przestrzeni następnych tygodni i miesięcy będziemy coraz bardziej widzieć, że mobilne technologie coraz bardziej wkraczają na rynek dużych produkcji. Myślę, że duża w tym wszystkim zasługa samych smartfonów, które są coraz bardziej wydajne i umożliwiają uruchomienie  produkcji, które nie są mocno zmodyfikowane. Najlepszym tego przykładem jest właśnei Playerunkown's Battlegrounds, które na PC i platformach mobilnych czyli iOS i Androidzie z mechaniki rozgrywki nic nie traci, oczywiście pojawiły się cięcia szczególnie przy grafice, ale myślę że w tym wypadku one nie doskwierają zbyt bardzo.

Wojciech Łęczycki

Wojciech Łęczycki

Fan wszelkiej maści technologii, a w szczególności nowinek mobilnych. Właściciel, a zarazem redaktor naczelny bloga MobileWorld24.pl Gracz z długoletnim stażem, który lubuje się przede wszystkim w tytułach RPG i produkcjach akcji. Przygodę z grami wieloosobowymi rozpoczynał od serii Call of Duty oraz prostych gier przeglądarkowych. W wolnej chwili uwielbia zanurzać się światy fantasy zarówno książkowe jak i filmowe. Z wykształcenia farmaceuta.


 • Fortnite: Battle Royale logo gry png

  Fortnite: Battle Royale

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Epic Games
  Wydawca: Epic Games
  Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fortnite - gameplay [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Fortnite: Battle Royale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee