• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Starodawne gry, czyli nieśmiertelne stare hity! [Zagrajmy]

Starodawne gry, czyli nieśmiertelne stare hity! [Zagrajmy]

Starodawne gry to temat, który zawsze wzbudza nostalgię u wielu graczy. W erze dzisiejszych wirtualnych światów i ultra-realizmu, stare gry komputerowe z lat 2000 wydają się być już prawie zapomniane. Jednak warto przypomnieć sobie o nich, ponieważ stanowią ważną część historii rozwoju gier komputerowych. StareGry były niewątpliwie przełomowe w swoich czasach, wprowadzając nowe technologie i pomysły na rozgrywkę. Chociaż w porównaniu do współczesnych standardów graficznych i dźwiękowych mogą wydawać się przestarzałe, to właśnie dzięki nim wirtualne światy stały się tak popularne i są podwalinami dla dzisiejszych produkcji. Przypominając sobie o starodawnych grach, możemy odkryć ich unikalny urok i przy okazji przypomnieć sobie swoje ulubione tytuły sprzed lat, które przetrwały próbę czasu i bawią graczy do dzisiaj.

Starodawne gry - stare gry komputerowe online

Deluxe Ski Jump 2 (2000)

Jedną z najbardziej popularnych starszych gier zręcznościowych jest kultowy Deluxe Ski Jump 2 (DSJ 2), który został wydany w 2000 roku przez fińską firmę Mediamond i był jednym z bardziej znanych tytułów sportowych w Polsce. W grze wcielasz się w skoczka narciarskiego i próbujesz uzyskać jak najwięcej punktów za swoje skoki na realnie istniejących skoczniach narciarskich świata. Dzięki prostej grafice i intuicyjnemu sterowaniu, gra zdobyła ogromne uznanie i rozpoczęła w naszym kraju okres tzw. "Małyszomani". Stworzona niedawno wersja Deluxe Ski Jump na telefony umożliwia fanom tej kultowej gry w skoki narciarskie z początku XXI wieku, zagranie w jedną z najlepszych starych gier na telefon za darmo.
Deluxe Ski Jump 2 - stare gry na telefon za darmo
Deluxe Ski Jump 2 wyróżniał się wśród innych gier zręcznościowych świetnym modelem fizycznym, który sprawiał, że skoki narciarskie wydawały się bardzo realistyczne. Gra wymagała od graczy szybkiego refleksu i precyzji, a także podstawowej umiejętności planowania i strategii. W grze dostępne były różne tryby rozgrywki takie jak turniej, kariera, czy skoki treningowe, co pozwalało na wiele godzin niesamowitej zabawy. Jeśli na początku tego wieku intensywnie grałeś w stare gry zręcznościowe takiej jak kultowy DSJ 2, warto abyś zwrócił także uwagę na produkcję, która silnie inspirowała się tym tytułem - mowa o darmowym polskim symulatorze skoków narciarskich Ski Jump Simulator. Ta nowa produkcja, która miała swoją premierę w 2022 roku, rozwija i poszerza mechanikę gry znaną z serii Deluxe Ski Jump i oferuje graczom bardziej rozbudowane tryby rozgrywki charakterystyczne dla gier MMORPG. Na pewno warto zagrać.

Ski Jump Simulator gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra

OGame (2002)

OGame to jeden z najbardziej popularnych i długo działających tytułów w historii z gatunku stare gry strategiczne. Produkcja została wydana w 2002 roku i od tamtego czasu zyskała miliony zaangażowanych fanów na całym świecie. Głównym celem gry jest rozwijanie swojego imperium kosmicznego, zdobywanie surowców i budowanie gwiezdnej floty, która pozwola na podbijanie innych planet. OGame cieszy się popularnością do dziś i ciągle przyciąga nowych graczy. Mimo że gra jest już dość stara, to jej twórcy nadal dodają nowe elementy i aktualizacje, aby zachować jej atrakcyjność dla nowych graczy. OGame to nie tylko świetna gra strategiczna online, ale również swoista kultura z własnymi regułami, legendami i historią i jest to gra niezwykle rozbudowana, wymagająca taktyki, planowania i czasu.
OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne

Lineage II (2003)

Lineage II to kolejny przykład bardzo znanej starej gry na PC, która została wydana w 2003 roku przez koreańską firmę NCsoft. Gra była jednym z pionierów gatunku MMORPG, który pozwalał graczom na interakcję ze sobą w wirtualnym świecie, co stanowiło niezwykle innowacyjny pomysł w czasach jej powstania. Rozgrywka polaga na stworzeniu własnego bohatera, wyborze jego klasy i przemierzaniu rozległego uniwersum fantasy, w którym możesz walczyć z innymi graczami lub przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Lineage II aktywnie działa do dnia dzisiejszego i mimo upływu lat, produkcja nadal posiada wierne grono oddanych fanów tej starej gry do pobrania za darmo.

Lineage II - stare gry na pc - gra MMORPG online za darmoLineage 2 Essence

Lineage II Essence to jedna z najnowszych gier z serii Lineage, która kontynuuje klasyczną formułę gry MMORPG wprowadzając przy tym wiele nowych elementów i ulepszeń. Gra oferuje wiele trybów rozgrywki, takich jak walki PvP, dungeon crawling, czy boss raiding, a także rozbudowany system klas postaci, który umożliwia graczom wybór swojego ulubionego stylu gry. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w Lineage II Essence gracze mogą się zjednoczyć w klany i sojusze, aby walczyć o kontrolę nad terenami i zdobyć władzę nad światem gry.
Lineage II Essence - stare gry online do pobrania

Travian (2004)

Travian to jedna z najbardziej znanych i popularnych starych gier online za darmo. Gra została wydana w 2004 roku i od tamtej pory zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Gracze wcielają się w władze małych wiosek, których zadaniem jest rozwijanie swojego imperium i prowadzenie wojen z innymi graczami. Gra oferuje wiele opcji, które pozwalają na interakcję między graczami, handel, dyplomację i walki. Travian to gra przeznaczona dla użytkowników komputerów i jest to jedna z najpopularniejszych starych gier na pc z lat 2000. Tytuł przyciąga różnego graczy zaczynając od casualowych, aż do hardkorowych, czyli krótko mówiąć jest dla każdego.
Travian - stare gry strategiczne online za darmo

Travian Legends to nowa wersja kultowej gry online, która zachowuje wiele cech pierwowzoru, a jednocześnie wprowadza nowe elementy i ulepszenia. Nowy Travian Legends oferuje wiele ciekawych funkcji, takich jak dynamiczna mapa, poprawiona grafika, bardziej zaawansowane mechanizmy rozwoju wiosek oraz więcej opcji handlowych i dyplomatycznych. Ponadto, gra wprowadziła nowy tryb rozgrywki "Speed", w którym czas potrzebny na budowanie wiosek i rozwijanie imperium jest znacznie skrócony. Podsumowując, to właśnie dzięki nowym wersją/odsłonom, takim jak Tarvian Legends, cała seria wciąż przyciąga miliony graczy z całego świata i jest uważana za jedną z najlepszych gier online w swoim gatunku.

Travian Legends - starodawne gry online za darmo

Forge of Empire (2012)

Forge of Empire to przykład gry nowszej niż wymienione wcześniej, ale zainspirowanej starodawnymi grami strategicznymi, szczególnie Age of Empires z 1997 roku. Darmowy Forge of Empire został wydany w 2012 roku i pozwala graczom na prowadzenie miasta od epoki kamienia łupanego aż do czasów współczesnych. Gracze muszą planować rozwój swojego miasta, handlować z innymi graczami i walczyć z licznymi przeciwnikami, aby móc osiągnąć sukces. Mimo, że gra Forge of Empire jest nowsza niż pozostałe produkcje, to została zainspirowana świetnymi klasykami, co czyni ją interesującą pozycją dla wszystkich fanów starych gier strategicznych.
Forge of Empire - gra startegiczna imperium budowa
Skijumping gra online skokiskoki narciarskie gra

Starsze gry inspirują współczesne produkcje

Wszystkie wymienione tytuły są przykładem starych gier na komputer, które były popularne nie tylko w czasach kiedy powstawały, ale również dzisiaj i można w nie bez problemu zagrać. W czasach współczesnych, kiedy gry komputerowe są coraz bardziej zaawansowane, stare gry przeglądarkowe mogą wydawać się już przestarzałe i niemodne. jednak wciąż są one ważnym elementem historii gier komputerowych i stanowią ważny punkt odniesienia dla dzisiejszych produkcji. Z całą pewnością warto o nich pamiętać, ponieważ stanowią one istotny element rozwoju gier video i są niezapomnianymi klasykami, które zainspirowały wiele nowoczesnych gier.
Starodawne gry - staregry na komputer online


WARTO ZAGRAĆ TAKŻE W STRONGHOLD KINGDOMS (2012) WZOROWANY NA SERII GIER "TWIERDZA" (2001)
Stronghold Kingdoms - stare gry strategiczne za darmo online


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER MMORPG, TOP STRATEGICZNE ORAZ GRY ONLINE PL

Najlepsze top gry MMORPG i MMONajlepsze top gry strategiczne MMO

Gry graj teraz za free darmo 

 

gry do pobrania za darmo na komputer

Artykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu
 

 • Metin2 logo gry png

  Metin2

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: SilverBirch Studios
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Metin2 - Gameplay
Metin2 - drugi gameplay
Metin - Ewolucja gry od 2000 do 2023 [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Metin2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee