• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Najpopularniejsze gry eSportu – czy warto w to inwestować?

Najpopularniejsze gry eSportu – czy warto w to inwestować?

Moda na gry komputerowe pojawiła się ponad 20 lat temu i została przyjęta dość sceptycznie poprzez społeczeństwo. Pojęcie o eSport jeszcze nawet nie istniało, a sama kultura była postrzegana jako ruch, w który nikt nie zamierzał inwestować. Historia jednak całkowicie się zmieniła, dzięki popularyzacji gier komputerowych i powstaniu stron takich jak: Free to Play czy Twitch. Dzięki temu era cybersportu rozrosła się i zyskała miliony fanów na całym świecie. Obecnie eSport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin na świecie i oficjalnie została uznana za samodzielny rodzaj sportu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które gry są obecnie uważane za najpopularniejsze i czy stanowią konkurencję dla tradycyjnych sportów! 

eSport we współczesnych realiach – jak nowy sport sięga po kolejne wyzwania?

Pomimo stosunkowo krótkiego czasu istnienia oficjalnie uznanych eSportów, fakt ten nie przeszkodził im w rozwoju i skutecznym przejmowaniu inicjatywy od tradycyjnych dyscyplin o długiej tradycji. Dobitnym tego przykładem są turnieje eSportowe, które gromadzą największą bazę fanów - ponad 20 milionów osób online, a fundusz nagród sięga nawet 40 milionów dolarów! Powodem takiego sukcesu są kilka ważnych czynników:

Najlepsze warunki dla graczy i widzów

Prawie każdy wie, że gracze z czołowych klubów eSportowych pobierają ogromne opłaty za swoje gry. Świat nie stoi w miejscu i każdy z nas może oglądać mecze.

Katowice - Stolica eSportu w Polsce

W Katowicach mamy europejskie centrum eSportowe numer jeden, którego głównym celem jest promowanie tego trendu. Ponadto, w centrum odbywa się coroczny turniej "ESL One Katowice".  Gdzie nasza polska drużyna Virtus Pro trenuje i zdobywa nowe umiejętności! 

Gry komputerowe - która dyscyplina sportowa ma przewagę?

Reprezentowanych dyscyplin, które oficjalnie istnieją we współczesnym eSporcie jest niemało. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że każdy z nich ma swoją wartość na światowej scenie, a tylko nieliczni są głównymi liderami! DOTA 2, czy CS:GO są tak popularne, ponieważ są to dwie gry komputerowe, które stały się największymi gigantami w cybersporcie. Gry te mają zupełnie inne tematy, ale łączy je również wspólna wiedza.

Dota 2

Strategia komputerowa, która pojawiła się ponad 10 lat temu zrobiła prawdziwą furorę w pierwszym roku swojej premiery. Ponad 10 milionów nowych graczy w rok po premierze jasno pokazało, że ta gra jest prawdziwym sukcesem w świecie eSportu.

Cel gry jest zawsze prosty: przemierzać mapę i pokonać przeciwnika. Jednak ogromna różnorodność bohaterów w grze nadaje specjalny rytm i sprawia, że gra jest prawdziwym ekskluzywem!

СS:GO

Komputerowa strzelanka, znana wszystkim z dzieciństwa, jest dziś nadal tak samo aktualna jak zawsze! Celem gry jest również przejście mapy i pokonanie wroga, ale w przeciwieństwie do poprzedniej gry, tutaj będziesz miał pochlebne zdanie na temat wyboru mapy! 
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowszee