• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Najlepsze gry MMO wszechczasów

Najlepsze gry MMO wszechczasów

Gra komputerowa fascynowała ludzkość od momentu powstania pierwszych prototypów, a obecnie rynek gier oferuje bardzo szeroką gamę gier, od klasycznych gier video aż po MMO. Gry MMO (Massively Multiplayer Online) zawsze imponowały graczom możliwością zanurzenia się w wirtualnych światach i interakcji z innymi graczami z całego świata. Na przestrzeni lat na rynku pojawiło się wiele gier MMO, ale niektóre z nich stały się prawdziwymi klasykami i na zawsze zapisały się w historii gier. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych gier MMO wszech czasów, które podbiły serca graczy swoją głębią i wciągającą rozgrywką.

World of Warcraft

World of Warcraft (WoW) jest najbardziej rozpoznawalną i odnoszącą największe sukcesy grą online dla wielu graczy w historii gier. Wydany w 2004 roku przez Blizzard Entertainment, WoW szybko stał się wiekowym klasykiem i zmienił sposób, w jaki gracze myślą o interaktywnym świecie. Przyjrzyjmy się głównym aspektom tej ekscytującej gry.

Akcja WoW rozgrywa się w świecie fantasy zwanym Azeroth. Gracze mogą wybrać jedną z dwóch głównych frakcji: Przymierza i Hordy. Każda frakcja ma własną unikalną kulturę, rasy i historię. Świat Azeroth jest bogaty w różnorodne regiony, od ośnieżonych szczytów po gorące pustynie, gdzie gracze mogą odkrywać miasta, ziemie, a nawet inne światy.

WoW oferuje szeroką gamę różnych ras i klas do tworzenia postaci. Gracze mogą wybierać pomiędzy elfami, trollami, ludźmi, orkami i wieloma innymi rasami. Każda rasa ma swoje unikalne cechy i właściwości. Klasy są podzielone na wojowników, zaklinaczy, uzdrowicieli i łotrzyków, pozwalając graczom wybrać styl gry, który najbardziej im odpowiada.

Fabuła odgrywa ważną rolę w WoW. Każdy region ma swoją unikalną historię i linię zadań. Gracze mogą pokonywać mityczne potwory, odkrywać tajemnicze ruiny i brać udział w epickich bitwach. Zadania mogą być różnorodne - od zbierania zasobów po ratowanie świata przed zagrożeniem.

WoW oferuje rozgrywkę dla różnych typów graczy. Dla tych, którzy lubią bitwy gracz kontra gracz (PvP), istnieją specjalne serwery i strefy, w których można swobodnie angażować się w bitwy z innymi graczami. Dla tych, którzy lubią wspólne zadania, dostępne są tryby PvE, w których można pokonać trudnych bossów i zadania razem ze znajomymi. Blizzard nieustannie wspiera grę, wydając regularne aktualizacje i dodatkowe rozszerzenia, które dodają nowe regiony, rasy, klasy, zadania i historie. Dzięki temu gracze zawsze mają coś nowego do odkrycia i poznania.

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online (ESO) to wyjątkowa przygoda online dla wielu graczy, która rozszerza uwielbianą serię gier fabularnych "The Elder Scrolls". Opracowane przez ZeniMax Online Studios, ESO pozwala graczom zanurzyć się w świecie Tamriel i cieszyć się epickimi historiami, zadaniami i nieskończonymi możliwościami interakcji.

Akcja ESO rozgrywa się na kontynencie Tamriel, znanym fanom serii The Elder Scrolls. Gracze mogą eksplorować różne regiony, takie jak Skeletons, Elsweyr, Somerset, Morrowind i inne. Każdy region ma swoją unikalną atmosferę, historię i krajobraz. ESO pozwala graczom stworzyć własną unikalną postać, wybierając spośród wielu ras (np. ludzie, elfy, hargoni), klas (np. wojownik, mag, łucznik) i umiejętności. Twoja postać może rozwijać umiejętności, aby dostosować je do swojego stylu gry.

ESO słynie z epickich historii, które są osadzone w każdym regionie. Gracze mogą wziąć udział w tysiącach zadań, odkrywając tajemnice, pomagając mieszkańcom i walcząc ze złem. Zadania w ESO to nie tylko zadania, to historie, które fascynują graczy i sprawiają, że czują się częścią świata.

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów ESO jest interakcja między graczami w trybach PvP i PvE. W trybie PvP gracze mogą brać udział w dużych bitwach na otwartych polach lub w potyczkach w zamkach i fortecach. W trybie PvE można pokonać tajemniczych bossów w specjalnych operacjach lub wyruszyć na wyprawę z przyjaciółmi. ESO posiada elastyczny system rozwoju, w którym gracze mogą doskonalić swoje umiejętności we własnym tempie. Gra zawiera również regularne pakiety rozszerzeń, które dodają nowe regiony, historie i funkcje, aby rozszerzyć możliwości gry.

Final Fantasy XIV

Final Fantasy XIV (FFXIV) to sieciowa gra fabularna, która przenosi graczy do ekscytującego świata fantasy o nazwie Eorzea. Opracowana i wydana przez Square Enix, FFXIV słynie z epickiej historii, rozległego świata i niezapomnianej rozgrywki. Akcja FFXIV rozgrywa się w świecie Eorzea, w którym gracze mogą odkrywać różne kontynenty, miasta i krajobrazy. Gra słynie z wyjątkowej fabuły, która szczegółowo bada różne aspekty świata, w tym politykę, religię, mitologię i relacje między rasami.

W FFXIV gracze mogą wybierać między różnymi rasami, takimi jak ludzie, elfy, ludzie-koty i inne, z których każda ma własne unikalne cechy i kulturę. Klasy dzielą się na wojowników, zaklinaczy, uzdrowicieli i rzemieślników, a gracze mogą rozwijać swoje umiejętności, zmieniając klasy i profesje.

FFXIV słynie z epickich historii, które oferują graczom niezwykle głęboką rozgrywkę i emocjonalne doświadczenia. Każdy region ma własną fabułę, która ujawnia sekrety, bohaterów i zadania, które gracze muszą wykonać. FFXIV słynie z imponującej grafiki i szczegółowości świata. Każdy region ma swój własny design, styl i atmosferę. Ogromne miasta, ruiny, naturalne krajobrazy i inne lokacje pomagają stworzyć realistyczny i bajeczny świat.

FFXIV oferuje graczom możliwość interakcji w trybach PvP i PvE. W trybie PvP gracze mogą angażować się w bitwy z innymi graczami lub rywalizować w bitwach dużych armii. W trybie PvE gracze mogą pokonywać wymagających bossów, wykonywać operacje i zadania, które odblokowują nowe zagadki i przygody. FFXIV jest stale aktualizowana i wydaje nowe rozszerzenia, które dodają nowe regiony, rasy, klasy i historie. Dzięki temu gracze zawsze mają coś nowego do odkrycia i nauczenia się.

Te gry MMO stały się prawdziwymi ikonami gier dzięki fascynującym światom, różnorodnym funkcjom i niesamowitym przygodom, które oferują graczom. Wybierając którąkolwiek z tych gier, masz gwarancję zanurzenia się w niezapomnianym świecie przygód online i poznania innych graczy z całego świata.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

 • Forge of Empires logo gry png

  Forge of Empires

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Różne epoki historyczne (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - Gameplay
Forge of Empires - drugi gameplay
Forge of Empires - Oceaniczna przyszłość [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Forge of Empires
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee