• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

IEM 2020 bez publiczności, koronawirus 2019-nCoV powodem zamknięcia imprezy

IEM 2020 bez publiczności, koronawirus 2019-nCoV powodem zamknięcia imprezy

O ile nie stwierdzono w Polsce jeszcze żadnych potwierdzonych przypadków osób zarażonych przez koronawirus 2019-nCoV (stan na noc z 28 na 29 lutego), tak niechlubny wirus zaczyna już mieszać na naszym rodzimym podwórku. Pierwszą ofiarą okazała się impreza Intel Extreme Masters 2020, czyli międzynarodowy turniej e-sportowy w grze Counter-Strike: Global Offensive rozgrywany w ramach ESL Pro Tour Masters Championship w katowickim Spodku podczas tego weekendu.

Intel Extreme Masters 2020

Pierwsze oznaki niepokoju objawiły się tydzień przed imprezą, kiedy to ze swojego udziału i wystawienia stanowiska zrezygnował sam sponsor tytularny imprezy, czyli firma Intel. Firma podjęła taką decyzję odgórnie, ze względu na kwestie ograniczenia podróży z faktu ryzyka stwarzanego przez wspomniany koronawirus 2019-nCoV. Nie było to jednak powodem odwołania imprezy czy podejmowania jakichkolwiek działań ze strony organizatorów.

Na tamten moment organizator imprezy, czyli ESL Polska uspokajał, że impreza odbędzie się zgodnie z planem, mogą natomiast zostać wdrożone odpowiednie środki bezpieczeństwa ze względu na omawiany wirus. Informacja, która pokrzyżowała wszelkie szyki, napłynęła ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dokładnie godzinę i kilka minut po twitterowym wpisie ESL Polska informującym o braku przeciwskazań do odbycia się imprezy, Wojewoda Śląski wydał rozporządzenie zakazujące udziału publiczności w Intel Extreme Masters 2020 w katowickim Spodku.

Niemal od razu zareagował sam organizator imprezy informując, że zgodnie z orzeczeniem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, publiczność nie zostanie wpuszczona na teren imprezy, natomaist zaplanowane rozgrywki z udziałem zawodników będą odbywać się zgodnie z harmonogramem imprezy, a całość będzie dostępna do oglądania w ramach internetowej transmisji.

Niczym dziwnym nie jest, że w Internecie zawrzało. Tysiące fanów nie tylko z całej Polski, ale i całego świata było już w Katowicach i czekało na możliwość wejścia na teren imprezy. Nie trzeba wspominać o kosztach poniesionych na rzecz transportu, wynajmu noclegów i szeregu planów, choćby związanych z pracą i innymi obowiązkami, które musięli przedsięwziąć. 

Z drugiej strony, decyzja ta zapadła w oparciu o realny problem, jakim jest koronawirus 2019-nCoV znajdujący się na terenie wielu państw Europy. Sam wojewoda przyznał, że decyzja ta nie była łatwa i została podjęta w oparciu o rekomendację Głównego Inspektora Sanitarnego. Szacowano, że teren imprezy odwiedzi ponad 170 000 odwiedzających z różnych stron świata. Oczywistym jest, że taka skala wydarzenia stwarza idealne warunki do rozprzestrzeniania się wirusa. 

O ile nie można mieć zastrzeżeń prawnych co do decyzji wojewody, tak można zastanowić się nad czasem reakcji. Niczym zaskakującym nie był fakt, że publiczność będzie pochodziła z różnych państw, w tym tych, w których koronawirus 2019-nCoV już został potwierdzony. Sam sponsor tytularny podjął swoją nomen omen poważną decyzję tydzień przed wydarzeniem. Możliwe, że można było oszczędzić wielu niepotrzebnych podróży. Sama organizacja ESL Polska oficjalnie zakomunikowała, że zwróci środki za wszystkie zakupione bilety wstępu.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.

 


 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowszee