• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Hearthstone: Karczemne bitwy na karty

Hearthstone: Karczemne bitwy na karty

Już od dłuższego czasu w rankingu gier karcianych online widnieje wciąż utrzymująca się na pozycji pierwszej bajeczna produkcja spod kuźni jakże zacnego producenta, jakim jest Blizzard Entertainment. I tym razem się nie zawiedliśmy – połączenie lore świata Azeroth znanego nam z serii Warcrafta oraz karcianki daje nam tak cudowną grę jaką jest „Hearthstone: Heroes of Warcraft”.

BOHATER NA KAŻDY DZIEŃ TYGODNIA

Karcianka ta zawiera 9 grywalnych klas bohaterów znanych z świata World of Warcraft – od dysponującego szeroką gamą czarów maga, poprzez agresywnego łowcę, po klasę leczącą jaką jest kapłan. Każdy z bohaterów posiada unikalne karty i pasywną umiejętność, które mogą być grane jedynie przez niego jak i karty neutralne – dostępne dla wszystkich. Każda karta opatrzona jest żartobliwym opisem, jak to na Blizzarda przystało. Coraz to nowsze i ciekawsze karty zdobywamy poprzez grę i levelowanie naszych postaci jak i tradycyjnie z booster packów,. Kupowane one są za walutę zdobywaną przez wykonywanie dziennych zadań, jak i wygrane pojedynki – bo kto nie lubi dreszczyku emocji przy otwieraniu nowej paczki kart!
Hearthstone

Pojedynki polegają na turowym wystawianiu stworów jak i rzucania czarów za manę – której na początku mamy jedynie 1 punkt, co każdą turę dostając po jednym dodatkowym, aż będziemy mieć jej 10. Im więcej jej mamy, tym potężniejsze stwory możemy przyzwać lub rzucać jeszcze bardziej druzgocące przeciwnika spelle(czary). Nie zawsze jednak uda nam się wytrwać do dziesiątej tury, każdy z bohaterów podczas pojedynku ma na początku 30 punktów życia, gdy wartość ta spadnie do zera – bohater ginie.

ZBUDUJ TALIĘ, O KTÓREJ NAWET NIE ŚNIŁEŚ

Największą frajdę sprawia jednak budowanie własnej talii spośród bazy ponad 500 różnych kart, posiadających unikalne efekty i statystyki. Samo kreowanie polega na włożeniu 30 kart do talii, pamiętając o tym, że jedną kartę możemy powtórzyć maksymalnie dwa razy – z wyjątkiem kart legendarnych, ich możemy wrzucić jedynie po jednej. Istnieje więc ogrom kombinacji, które możemy zagrać – co nie oznacza, że wszystkimi będziemy wygrywać. Budując swój deck (talię) należy pamiętać nie tylko o koszcie jednostek i czarów w manie, ale również o synergii pomiędzy niektórymi kartami jak i umiejętności pasywnej bohaterów.  Dobrym tego przykładem jest granie karty, która przejmuje kontrolę nad wrogim stronnikiem, którego atak jest mniejszy lub równy dwa. Oczywistym jest, że zagramy ją razem z kartą zmniejszającą atak przeciwnika w aktualnej turze – dzięki temu możemy „pożyczyć na zawsze” całkiem potężne jednostki przeciwnika. Ale to tylko jeden z setek przykładów występowania synergii pomiędzy kartami!
Hearthstone

ZMIERZ SIĘ Z INNYMI GRACZAMI W WIELU TRYBACH

Grę umilają nam różnorodne tryby, w których możemy grać – są pojedynki rankingowe, gdzie zmierzymy się z innymi graczami grającymi skonstruowanymi deckami. Im wyżej w rankingu tym trudniejszych oponentów spotkamy. Tryb areny, w którym tworzymy deck z wybierania spośród losowych kart i gramy do trzech przegranych lub dwunastu zwycięstw – im dalej zajdziemy tym większa czeka nas nagroda! Jest również tryb przygody, gdzie wykupujemy za złoto skrzydła dungeonów, w których możemy zdobyć unikalne karty poprzez walkę z komputerowymi przeciwnikami posiadającymi specjalne mechaniki i karty – tutaj możemy zmierzyć się z władcą ognia Ragnarosem, liczem Kel'Thuzadem czy innymi znanymi z lore Warcrafta przeciwnikami, niektórzy z nich – szczególnie w trybie heroicznym - są bardzo ciężcy do pokonania i wymagają wiele prób i zmian w swojej talii. Istnieje również nowy tryb „karczmiennej bójki”, gdzie co tydzień walczymy z innymi graczami na zmieniających się – czasami radykalnie zasadach. Dzięki tym urozmaiceniom jak i ciągłym dodawaniem nowych rozszerzeń zawierających nowe karty i przygody - Hearthstone wyróżnia się spośród masy innych karcianek online i jest dla mnie numerem jeden wśród przedstawicieli swojego gatunku.

 


 

Chcesz zacząć przygodę z Hearthstone?
Zapoznaj się z poradnikiem przygotowanym przez Maćka.

 

Paweł Laskowski

Paweł Laskowski

Przyszły zawzięty informatyk, marzący o otworzeniu własnego studia game developerskiego. Zacięty gracz gier rytmicznych, fantasy RPG i karcianek. Wieczory spędza na czytaniu dobrych książek fantasy, pięcia się w rankingu 'Osu!', czy stawaniu się rekinem finansowym na rynku w WoWie. Kiedy ma okazje wychodzi z domu - zazwyczaj imprezować...
 


 • Hearthstone logo gry png

  Hearthstone

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Karciana - logiczne fantasy
  Grafika: 2D
  Producent: Blizzard
  Wydawca: Blizzard
  Platformy:

  • 7.6
  • 0.0
  • 7.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Hearthstone - The Grand Tournament Trailer [FUll HD]
Hearthstone - Funny Japan Commercial TV [Full HD]
Hearthstone: The MMO Unveiled! [Full HD]
Hearthstone: Knights of the Frozen Throne - Zwiastun [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Hearthstone
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee