• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Słowniczek gracza - Camping, farming, nerf...

Słowniczek gracza - Camping, farming, nerf...

Slang w odmianie growej posiada swoją standardową definicję. Jest to zespół jednostek językowych, które są używane przez konkretną (specyficzną) grupę, w określonej i równie specyficznej sytuacji. W tym wypadku mowa o graczach podczas rozgrywki i rozmawianiu o danej grze. Kolejna część naszego słowniczka przybliży wam nowe meandry tego słownictwa. Dowiecie się, czy warto być camperem, na czym polega farming, oraz dlaczego obawiać się nerfa swojej ulubionej broni.

World of warcraft camping nerf

Na pierwszy ogień idzie słowo camping, za którym kryją się inne – rzeczownik camper i czasownik campić. O co w ogóle chodzi? Jest to zjawisko, które swoje korzenie ma w grach MMORPG i FPS online. Polega na szkodzeniu otoczeniu i graczom, którzy znajdują się w pobliżu miejsca, w którym „obozujemy”. W praktyce wygląda to nieco jak zasadzka, ale z racji różnych mechanik w grach, jest to zachowanie wysoce niepożądane. Przykładem może być tutaj sytuacja z serii Call of Duty, gdzie podczas potyczki sieciowej gracz zasadza się w pobliżu miejsca, gdzie następuje odradzanie przeciwników. To umożliwia mu bezproblemowe pozbawianie życia swoich oponentów na masową skalę, pozostawiając ich bez szans do obrony. Mniej inwazyjny camping można spotkać w MMORPG, gdzie gracz zasadza się na mobki, celem zdobycia generowanych przedmiotów.

Czy próbowaliście kiedyś farmić? Nie chodzi tu bynajmniej o którąkolwiek odsłonę symulatorów farmy, lecz o usilne i długie powtarzanie danej czynności, np. zabijania konkretnej grupy potworów czy wydobywania określonego surowca. Cechą farmingu jest m.in. jego czasochłonność, konieczność wykonywania sekwencji powtarzalnych czynności i wiąże się nierzadko z atakowaniem określonego rodzaju graczy. Cel? Zdobywanie punktów doświadczenia, walut w grze czy przedmiotów. Jest to proces intensywny, lecz często niezbędny do efektywnego poprawiania swoich wyników w grach online. Warto zatem udać się czasem na farming.

Nerf – tego pojęcia boją się gracze na całym świecie. Wyobraźcie sobie, że jesteście zapalonymi fanami League of Legends, World of Warcraft lub innej gry, w której rywalizujecie z innymi. Posiadacie swoją ulubioną broń czy umiejętność, aż pewnego dnia wraz z nową aktualizacją okazuje się, że nasz oręż przestaje być tak skuteczny. Jest to nerf, czyli pogorszenie statystyk danej broni lub umiejętności. Celem takiego działania jest polepszenie balansu gry, żeby żadna taktyka lub przedmiot nie był zbyt użyteczny i nie górował nad innymi. Choć taka aktualizacja może irytować, pomaga w dostarczeniu lepszej rozgrywki.

Świat gier pełen jest smaczków i ciekawych zabaw językowych. Warto poznać je wszystkie, aby nasza gra online była efektywna i pełna zabawy. Szczególnie, gdy gramy w MMO lub MOBA, ponieważ tam bardzo istotna jest komunikacja, a specjalistyczne zwroty są na porządku dziennym.

 


 

SPRAWDŹ INNE HASŁA ZE SŁOWNIKA GRACZA, POZNAJ TOP GRY STRATEGICZNE ORAZ BEZPŁATNE GIERKI ONLINE

Słownik gracza - Camping, farming, nerfNajlepsze top gry strategiczne MMObezpłatne gierki - gry friv online 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

LUBISZ SKOKI NARCIARSKIE? KONIECZNIE SPRAWDŹ DARMOWY SKI JUMP SIMULATOR

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra
 


 • Hero Zero logo gry png

  Hero Zero

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Superbohaterowie - parodia
  Grafika: 2D
  Producent: Playata GmbH
  Wydawca: Playata GmbH
  Platformy: Przeglądarka, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Hero Zero - Gameplay
Hero Zero - drugi gameplay
Happy Tower – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Hero Zero
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee