• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Przedstawiciele branży gier w Polsce ukształtowali i wydali trzecią edycję raportu

Przedstawiciele branży gier w Polsce ukształtowali i wydali trzecią edycję raportu

Nie tak dawno Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało najnowszą edycję anglojęzycznego raportu o branży gier. W tworzenie raportu zaangażowani byli również przedstawiciele Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i Konferencji Branży Gier oraz Fundacji Indie Games.

The Game Industry Report

The Game Industry Report doczekał się trzeciej edycji, która przybliżyła polską branżę gier do międzynarodowej społeczności. Dokument został opracowany przez Agencję Promocji Przedsiębiorczości - PARP. Raport powstał w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Warto zauważyć, że poprzednie edycje Game Industry Activity Report spotkały się z ogromnym odzewem zarówno ze strony przedstawicieli branży, zagranicznych mediów, jak i graczy.

Co wynika z raportu

Polska sukcesywnie umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Podkreślił to Dariusz Budrowski - prezes PARP. Możemy uznać, że branża gier w naszym kraju jest jednym z sektorów, który od kilku lat nie słabnie, a wręcz przeciwnie - tylko się umacnia. Z kolei gry w Polsce są nie tylko kołem zamachowym gospodarki, ale także skutecznym narzędziem popularyzacji nauki i sztuki.

Według raportu widać, że Polska rozwija się w branży gier. Według najnowszego podsumowania na polskim rynku, łączna liczba producentów i twórców gier osiągnęła poziom 490. Jednocześnie ponad 20% z nich jest notowanych na giełdzie. Wiele gier odnosi sukcesy komercyjne i zarabia nie tylko na sprzedaży gier, ale także na zakupach w grze. Oczywiście Polacy mogą grać za darmo, ale większość graczy i tak płaci pieniądze za swoją rozrywkę. Ciekawostką będzie również fakt, że w Polsce odsetek kobiet w branży gier jest jednym z najwyższych na świecie. W branży gier są również obcokrajowcy, a kraj nadal przyciąga talenty z całego świata.

Dlaczego jest potrzebny raport

Głównym celem raportu jest przybliżenie profilu polskiej branży i podkreślenie wysokiej pozycji produkcji gier na arenie międzynarodowej. Dokument zawiera aktualne dane, które uwzględniają obecną sytuację w branży i całym kraju. Raport zawiera również informacje na temat funkcjonowania światowej gospodarki.

Nie jest tajemnicą, że branża gier komputerowych jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Władze kraju wspierają i przyciągają ludzi z ogromną wiedzą, kreatywnymi pomysłami i niestandardowym podejściem. Dlatego też gry komputerowe produkowane przez polskie firmy na dobre zadomowiły się na rynku.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 


 • OGame logo gry png

  OGame

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Science fiction (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

OGame - Gameplay
OGame - drugi Gameplay
Ogame - Trailer [HD]
OGame – New Teaser Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda OGame
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee