• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Praca programisty przy grach – jakie języki programowania warto znać?

Praca programisty przy grach – jakie języki programowania warto znać?

Programista gier komputerowych to stanowisko szeroko upragnione przez wiele osób, które zaczynają swoją przygodę ze światem technologii. Coraz więcej młodych ludzi zainspirowanych grami komputerowymi chce stworzyć własne oprogramowania i zabawy. Jak zacząć rozwijać się w tym kierunku?

Programowanie gier – początki

Praca programisty ogólnie wymaga bardzo dużej specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Projektowanie gier to kolejny ogromny obszar, w którym osoba zainteresowana game developingiem musi się rozwijać. Potrzebna będzie znajomość nie tylko oprogramowania, ale również zagadnień matematycznych i twórczego myślenia.

Zanim więc zgłębisz się konkretnie w tworzenie gier, zdobądź wiedzę. Nie bój się korzystać z internetowych kursów i szkoleń. Znajomość podstaw programowania ułatwi Ci późniejsze prace nad własnymi projektami. Te z kolei też są bardzo istotne do Twojego rozwoju jako programisty.

Zbuduj parę prostych gier, które pozwolą ci zrozumieć działanie mechaniki. Spróbuj zrobić to w grupie. Najwięcej nauczysz się od osób na podobnym stanowisku. Umiejętność pracy z innymi programistami może Ci się przydać w przyszłości, a wspólnie stworzone projekty świetnie zaprezentują się w ramach portfolio.

Jakie języki najlepiej znać?

Praca przy programowaniu będzie wymagała od Ciebie dobrej znajomości języków programowania. W dzisiejszych czasach jest ich naprawdę dużo, prawda jest taka, że do tworzenia gier nie musisz znać wszystkich. Tak więc, jakie języki dla programisty gier komputerowych?

Przy game developingu najważniejszy będzie C++ powszechnie używany w projektowaniu gier. C# również popularny w połączeniu z jednym konkretnym silnikiem. Java w przypadku tworzenia gier na strony internetowe i na końcu Python, potrzebny do tworzenia narzędzi, skryptów czy prototypów niektórych projektów.

Istotne jest również poznanie działania silników, czyli kompleksowych oprogramowań służących do tworzenia gier komputerowych. Jako podstawowe określa się silnik Unity i Unreal Engine. Istnieją również CryEngine czy Godot.

Czy łatwo znaleźć pracę jako programista?

Branża IT to stale rozwijający się sektor, który z roku na rok potrzebuje coraz więcej pracowników. Na szczęście dużo młodych osób decyduje się kształtować w tym kierunku. Chociaż jest to branża dość konkurencyjna, z odpowiednią dozą wiedzy i umiejętności programiści nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie, zwłaszcza w dużych miastach. Jeśli szukasz wolnego stanowiska w okolicach stolicy, zajrzyj do sieci. Przejrzyj dostępne oferty na GoWork i innych stronach zbierających ogłoszenia od pracodawców.

Zapotrzebowanie konkretnie na game developerów również nie powinno spadać. Branża gier komputerowych ciągle się rozwija, co stwarza więcej możliwości zatrudnienia. Wielu programistów na tym stanowisku pracuje na pełen etat w dedykowanych studiach projektowych.

Nie załamuj się ilością konkurencji. Na tle innych kandydatów pozytywnie może wyróżnić cię dobra znajomość języków oprogramowania, pewne doświadczenie w pracy z silnikami gier, jak i umiejętność pracy w grupie.
 

Artykuł sponsorowany.

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.2
  • 0.0
  • 8.3
.
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee