Gry 3D MMORPG vs 2D MMORPG [Zagrajmy] • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry 3D MMORPG vs 2D MMORPG [Zagrajmy]

Gry 3D MMORPG vs 2D MMORPG [Zagrajmy]

Grafika gier MMORPG i nie tylko, przeszła sporą ewolucję na przestrzeni wszystkich lat. Niejednokrotnie spoglądamy z nostalgią na ośmiobitowe produkcje. Obecne trójwymiarowe światy, zapierają dech w piersiach swoim precyzyjnym odwzorowaniem i efektami specjalnymi. Początki grafiki 3D sięgają 1992 roku, kiedy to Ultima stała się pierwszą grą komputerową, gdzie została w pełni wyświetlona teksturowana grafika 3D. 

mmorpg

KOSMICZNE PODBOJE Z WARFRAME I DARK ORBIT

Warframe reprezentuje trójwymiarową grafikę w sieciowej grze akcji. Naszą postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka cechuje się sporą dynamiką i zawiera w sobie elementy gier zręcznościowych oraz klasycznych strzelanek. Fabuła osadzona jest w świecie silnie nacechowanym tematyką science fiction. Jej fabuła opowiada o konflikcie dwóch nacji: Tenno oraz Grineer. Gracze wcielają się w postacie Tenno, których zadaniem jest współpraca w eliminowaniu złowrogich Grineerów.
Warframe
Gra oferuje nam posiadanie towarzyszy, których możemy rozwijać. Towarzysze posiadają umiejętności pasywne i aktywne, które są charakterystyczne dla każdego z nich z osobna. Stanowi to dobry element wspomagający w walce. Lwią część rozgrywki stanowią liczne misje, dzięki którym zdobywane są nowe modyfikacje zbroi, a także elementy uzbrojenia postaci. Gracze dysponują własnym statkiem kosmicznym, który stanowi bazę wypadową kolejnych misji. Poprzez grindowanie zyskujemy dostęp do nowych planet i księżyców. Zadania wykonujemy sami lub w maksymalnie czteroosobowej grupie. W Warframe możemy także tworzyć klany z większą ilością graczy. Wówczas zyskujemy duże kwatery główne zawane Dojo. Dzięki klanom zyskujemy odpowiednie profity jak chociażby unikalne schematy broni.

Pozostając nadal w klimatach science fiction, przeniesiemy się do DarkOrbit. Jest to dwuwymiarowa gra wykorzystująca popularną technologię Flash. Rozpoczynając swoją przygodę z „DarkOrbit”, gracze mają do wyboru trzy korporacje: Venus Resources Unlimited (VRU), Earth Industries Corporation (EIC) oraz Mars Mining Operations (MMO). Gracze wykonują różne zadania zlecane przez tzw. „Mission Control”. Celem rozgrywki jest zdobywanie, poszerzanie wpływów zarówno swoich, jak i korporacji.
DarkOrbit

FANTASTYCZNY ŚWIAT Z BLADE & SOUL I WŁADCĄ SMOKÓW

Blade & Soul przenosi nas w dalekowschodnie klimaty wypełnione historią bohaterów koreańskiej mitologii. Do wyboru gracze mają cztery rasy, których cechy charakterystyczne wzorowane na zwierzętach obecnych w mitologii: Gon, Jin, Kun oraz Lin. Rozgrywka polega na eksploracji otoczenia poprzez wykonywanie licznych zadań zlecanych przez NPC-e. W tej trójwymiarowej zabawie przemierzamy najróżniejsze obszary począwszy od lasów poprzez góry, jaskinie, lochy i zamki. A w każdym z nich czekają na nas rozmaite potwory pod postacią olbrzymów, aniołów śmierci oraz samych graczy.  Nasze konfrontacje odzwierciedlają dalekowschodnie sztuki walki. Do gry został wprowadzony system kombinacji ciosów. Walka oraz sam system poruszania się są niezwykle efektywne. Przemieszczając się czy to na ladzie czy szybując w powietrzu wykonujemy rozmaite akrobacje. Blade & Soul zachwyca ponadprzeciętną oprawą audiowizualną. Każda lokacja jest szczegółowo odwzorowana, a animacje złożone i po prostu ładne. Twórcy zadbali, żeby gra stanowiła solidną konkurencję dla najpopularniejszych tytułów na rynku.
Blade & Soul
Kolejnym fantastycznym tytułem, lecz tym razem w dwuwymiarowym świecie jest Władca Smoków. To darmowa gra przeglądarkowa, gdzie wkraczamy do baśniowego świata, wypełnionego po brzegi smokami, orkami i elfami. Jednakże nie jest on aż tak bajkowy jak mógłby się wydawać. Czyhają w nim mroczne siły i liczne pułapki. Swoją siłę udowodnimy oswajając dzikie konie i smoki, jak i również władając czteroma żywiołami i tworząc unikalne bronie.
Władca Smoków

Rozgrywka otwiera nam ścieżkę na liczne dungeony i oferuje walkę w systemie turowym. Naszym głównym celem w grze jest oczyszczanie lochów. Na brak zadań gracze nie mogą narzekać, bo spływa ich mnóstwo. Podstawą do realizacji przydzielonych graczom zadań jest rozgrywka drużynowa. Gra oferuje nam spory pakiet sojuszników, jakich możemy zyskać. Dzięki temu możemy utworzyć własną, niepowtarzalną drużynę. Ważne jest dopasowanie członków drużyny do siebie, aby walka była jak najbardziej efektywna.

ŚWIAT ANIME W KAŻDYM WYDANIU JUMP FORCE I ONE PIECE 2: PIRATE KING

Jump Force jest trójwymiarową bijatyką osadzoną w świecie mangi i anime. Rozgrywka toczy się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie nasze uniwersum przeplata się ze światem znanym z popularnych mang. Możemy się tu wcielić w postacie m. in. z Dragon Ball, Naruto, Bleach, One Piece , Yu-Gi-Oh!i wiele innych. Ponadto mamy możliwość stworzenia własnej postaci inspirowanej każdym bohaterem, jaki znalazł się w grze. Jump Force oferuje tryb wieloosobowy oraz dysponuje obszernym wątkiem fabularnym. Dobór postaci w zespole może przynieść wiele możliwości taktycznych, co daje ciekawe rezultaty. Dodatkowo, każdy z bohaterów posiada obszerną gamę ruchów, a także wyjątkowe ataki specjalne.

Jump Force

Dwuwymiarową alternatywą do powyższego tytuły jest One Piece 2: Pirate King. Rozgrywka oparta jest nie tylko na rozbudowanym trybie fabularnym. Organizowane są również pirackie potyczki. Gracze tworzą drużyny i rywalizują ze sobą. Kapitanowie zapisują się do bitwy, a następnie drużyna uczestniczy w eliminacjach, a następnie w finale. Ponadto dostępny jest tryb PVE, w którym gracze przechodzą kolejne etapy, aby ostatecznie móc zmierzyć się z bossem.

One Piece 2

Niezależnie od tego czy gra została stworzona w trójwymiarze czy jako platforma dwuwymiarowa, każdy typ ma coś w sobie. Oczywiście wybór pomiędzy 2D a 3D zależy też od upodobań. Wiele gier stworzonych w 2D posiada niepowtarzalny klimat i nawet najlepsza grafika nie jest  stanie oddać emocji, jakie wprowadza prosta oprawa wizualna. Z kolei gry 3D pozwalają bardziej wejść w świat danego tytułu poprzez perspektywę, z której uczestniczymy w rozgrywce.
 


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER MMORPG WSZECHCZASÓW, RPG ORAZ SUPER MOBA

Najlepsze top gry MMORPG i MMONajlepsze top gry rpg

Najlepsze top gry MOBA super

 


 


 

gry za darmo do pobrania na komputer pcArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.


INTERESUJESZ SIĘ GRAFIKĄ KOMPUTEROWĄ? ZOBACZ, JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA GENERUJE OBRAZY

Sztuczna inteligencja obrazy i grafiki - generator AI


 • Ski Jump Simulator logo gry png

  Ski Jump Simulator

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Gra w skoki narciarskie
  Grafika: 2D
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
Ski Jump Simulator - Gameplay - Prezentacja Gry [Full HD]
Final Fantasy XIV - Czy to najlepsze MMORPG i czy warto zagrać w FFXIV?
Final Fantasy VIX - Gameplay - Początek [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Ski Jump Simulator
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Kultowa "Gra w Małysza" powróciła! 1
  • Perfekcyjnie dopracowana mechanika skoków 0
  • Dostępna bez instalacji na PC i smartfonie 0
 NEWSY
najnowsze