• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Archon Ultra

gra Archon Ultra

Gatunek: Strategiczne
Tematyka: Szachy fantasy
Grafika: izometryczna
Producent: Free Fall Associates
Wydawca: Strategic Simulations Inc.
Platformy: PC
Premiera: 1994
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Free to play
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: NIE

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 295. WG GATUNKU Strategiczne
75.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 6.7
OCENA REDAKCJI 7.3

Archon Ultra to z perspektywy dzisiejszych tytułów istny relikt i klasyk, który pozwala przypomnieć sobie korzenie rynku gier wideo i sposobu, w jaki kiedyś podchodzono do interaktywnej rozgrywki. Archon Ultra w wersji PC to w zasadzie remaster gry z 1983 roku, wydanej pod tytułem Archon: The Light and the Dark. Odświeżona edycja gry nie tylko poprawiała doznania audiowizualne graczy. Była też międzyplatformowym portem, gdyż Archon Ultra pojawił się na komputery PC, podczas gdy pierwowzór królował na urządzeniach Atari. 

Rdzeń rozgrywki stanowi szachownica składająca się z 81 pól, na których bój toczą różnorodne fantastyczne stwory. Są wśród nich smoki, gobliny i wiele innych kreatur, które znamy ze wszelakich archetypów fantasy. Łącznie jest ich 36. Turowa rozgrywka może mieć dwa zakończenia. Jednym z nich jest ostateczne pokonanie wojsk wroga. Drugim rozwiązaniem jest przejęcie pól mocy, które znajdują się na całej planszy. Sama szachownica wpływa na rozgrywkę, gdyż znaczenie mają kolory pól, na których akurat toczy się bitwa. Białe pola faworyzują siły Światła, czarne zaś zastępy sił Ciemności. Jest to zatem połączenie wciągających mechanik fantasy i RPG z najbardziej szlachetną grą, czyli szachami. 

Gra została niezwykle poprawiona względem pierwowzoru, czego dowodem jest rzut izometryczny szachownicy i lepsza szata graficzna. Umożliwia ona bezproblemowe zrozumienie sytuacji na polu bitwy i pozwala uniknąć błędnego określenia, co jest czym. W tle przygrywa klimatyczna ścieżka dźwiękowa, a sterowanie wzbogacono o obsługę myszy. Dostępny stał się również tryb multiplayer, który pozwala na wspólną zabawę poprzez modem. 


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Archon Ultra - Gameplay
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
  • Sonda Archon Ultra
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee