• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Zarabianie na graniu w gry. Czy jest możliwe?

Zarabianie na graniu w gry. Czy jest możliwe?

XXI. wiek to czas, w którym zarabiać można na przeróżne sposoby. To między innymi zasługa ogólnodostępnej sieci Internet tworzącej niespotykane dotąd możliwości. Dzięki niej, niemal każdą pasję przerodzić można w zarobek i to często naprawdę poważny. Dokładnie tak samo jest z różnego rodzaju grami, na których dorobić można się dużego bogactwa. W jaki sposób?

Kariera e-sportowca łatwiejsza niż kiedykolwiek

Współzawodnictwo w grach wideo istniało już na długo przed rozpowszechnieniem dostępu do Internetu. Wraz z upływem lat, przerodziło się ono w branżę, zwaną esportem. Esport to nic innego jak zmagania osób czy całych drużyn w konkretnych tytułach oraz na specjalnych turniejach różnej rangi, podobnie jak ma to miejsce w tradycyjnym sporcie.
Jak zarabiać grając w gry komputerowe
Aktualnie droga początkującego esportowca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Młodzi, ambitni zawodnicy mają szansę wybić się i pokazać światu dzięki amatorskim rozgrywkom, specjalnie przygotowanym ligom do łowienia talentów czy w rozmaitych projektach, organizowanych zarówno przez organizacje esportowe, jak i związane z gamingiem firmy.

Jeśli chodzi o zarobki profesjonalnego esportowca, mogą one przybrać bardzo różny obraz. Ci z najwyższego szczebla, odnoszący duże sukcesy międzynarodowe mogą zarabiać nawet kilkanaście milionów złotych rocznie, podczas gdy gracze przeciętnych polskich organizacji najczęściej otrzymują kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. 

Zarabianie na graniu w gry video

Charyzmatyczną osobowością można zarabiać miliony złotych

Być może twoja osobowość ma jakieś specjalne cechy, które pomogą ci zostać internetowym celebrytą. Ta ścieżka kariery może przybrać różne formy – prowadzenie transmisji live z różnych gier, analizowanie gier profesjonalnych drużyn i dzielenie się wynikami w social mediach, czy też prowadzenie eksperckiego mikrobloga, na przykład na Instagramie czy Twitterze.

Najbardziej lukratywną ze ścieżek jest oczywiście pierwsza opcja. Profesjonalni streamerzy, w zależności od dziedziny, w której się specjalizują, mogą liczyć na zarobki od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Na tę kwotę składa się przychód z reklam, wyświetlanych widzom, kontrakty sponsorskie oraz podarunki od widzów, tzw. donate’y.

Choć wydawać się może, że rynek internetowych celebrytów jest już wypełniony po brzegi, wcale tak nie jest! Nadal istnieje wiele niezaspokojonych nisz, a różnego rodzaju projekty największych firm pomagają w „wybiciu się” początkujących streamerów czy youtuberów. Oczywiście by odnieść sukces przyda się zainwestowanie w dobry sprzęt do nagrywania, a także komputer, który pozwoli przekazywać obraz widzom w wysokiej jakości.

Branża gamingu potrzebuje ekspertów z wielu dziedzin

Oczywiście to nie tak, że na grach można dorobić się tylko wtedy, gdy uwielbia się w nie grać! Branża gamingu potrzebuje wielu ekspertów, którzy będą ją tworzyć, zarządzać nią, a także dalej prężnie rozwijać. Aktualnie wiele wakatów znaleźć można między innymi w marketingu czy programowaniu. Z jednej strony potrzebni są ludzie, którzy znają się na promowaniu danej usługi czy produktu, z drugiej z kolei – ktoś najpierw musi takie coś stworzyć!

Zarobki w branży gamingowej są oczywiście uzależnione od konkretnego stanowiska, pełnionych obowiązków oraz doświadczenia pracownika. Warto mieć jednak na względzie, że poza odpowiednią wypłatą, najczęściej można liczyć na różnego rodzaju poboczne benefity, takie jak darmowe wejściówki na największe wydarzenia, obcowanie z gwiazdami branży czy ostatecznie – zdobycie doświadczenia, pozwalającego na stworzenie samodzielnego projektu. Oczywiście nie należy traktować tego jako główny czynnik wyboru konkretnej pracy, jednak dla pasjonatów gamingu będą to benefity, których nie da się zamienić na pieniądze.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Forge of Empires logo gry png

  Forge of Empires

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Różne epoki historyczne (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - Gameplay
Forge of Empires - drugi gameplay
Forge of Empires - Oceaniczna przyszłość [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Forge of Empires
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee