Rokrocznie gry komputerowe cieszą się coraz to większą popularnością, a liczbę graczy obecnie liczymy w miliardach. Co interesujące, szeroko pojęty gaming może być nie tylko ciekawą formą rozrywki, ale również sposobem na zarabianie pieniędzy. Poznaj najlepsze aplikacje i optymalne rozwiązania na dodatkowy zarobek.
Chcąc rozwinąć możliwości zarabiania wcale nie trzeba szukać drugiego etatu porzucając ulubionego hobby jakim jest ogrywanie gier wideo. Opcji nie brakuje i w zasadzie każdy użytkownik gier, niezależnie od użytkowanej platformy (urządzenie mobilne, konsola, komputer), z dnia na dzień może zacząć generować nowy dochód zasilający jego gospodarstwo domowe. Gotówka ekstra zawsze mile widziana, zwłaszcza grając w gry, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób zarabiać prawdziwe pieniądze.
Najciekawsze sposoby:
✪ Streamowanie
✪ Blog o nowinkach w świecie gamingu
✪ Testowanie nowych produkcji
✪ Handel
✪ Boosting
✪ Kanał na platformie YouTube
✪ Korzystanie z dedykowanych aplikacji
✪ Udział w turniejach
I wiele innych. Jakie w takim razie są najlepsze aplikacje do zarabiania? W jaki sposób zarabiać poprzez streamowanie? Czy opłaca się oferować innym tak zwany boosting? A może gry play-to-earn? To szereg pytań, na które należy sobie odpowiedzieć.
Gracze mogą zarabiać poprzez vlogowanie treści w internecie i z całą pewnością najlepszym do tego miejscem, które pozwala użytkownikom zarabiać, jest YouTube. Fajna opcja dla każdego, kto jest na bieżąco z nowinkami w świecie gamingu, a przy okazji ma wystarczająco dużo zapału, by je komentować, recenzować, tworzyć solucje. Poddawać opinii można gry strategiczne, gry mobilne, strzelanki, przygodówki, karcianki, również całą masę innych najświeższych i tych starszych produkcji.
Jako youtuber da się nieźle zarobić, zwłaszcza jeśli jesteś opiniotwórczy, zasięgowy oraz interesujący. Masz co przekazać światu? Spróbuj to zmonetyzować, zdobywać cash i cieszyć się wpływami na konto Paypal. Początki nie będą łatwe, jednak przy wystarczającej dozie zapału, już wkrótce będziesz w stanie wypłacać zarobek pochodzący z reklam na YouTube.
“Według rozmów Business Insider prowadzonych z dziesiątkami twórców średnia kwota za 1000 wyświetleń wynosi od 0,04 do 0,06 dolara w przypadku krótkich filmów, natomiast od 1,61 do nawet 29,30 dolarów, jeśli mamy do czynienia z długimi publikacjami.” – informuje nano.komputronik.pl. Łatwo przeliczyć, że naprawdę warto.
Chcąc zarabiać pieniądze można się skusić na Twitch czy Youtube, jednak w nieco innej odmianie, bo komentując wszystko LIVE. Streamowanie to ciut odmienna para kaloszy od vlogowania. W tym przypadku wszystko odbywa się absolutnie na żywo i to w towarzystwie szerszej publiczności, którą przy okazji trzeba zachęcać do prowadzenia interakcji. Konkurencja jest wręcz ogromna, zwłaszcza że użytkownicy potrafią hojnie obdarowywać pieniędzmi swoich ulubieńców. Niełatwo będzie się przebić, jednak świat do odważnych należy!
Biorąc pod uwagę zasoby niezbędne na start, jest to najmniej wymagająca forma działalności w świecie gamingu. W końcu wystarczy postawienie prostej strony internetowej (gotowców blogowych nie brakuje), a następnie przystąpienie do pracy. Dzięki tworzonym przez nas treściom gracze mogą zdobywać nowe doświadczenia, poznawać to, co dotychczas było przez nich nieodkryte. To sprawia, że strony blogowe wciąż cieszą się niemałą popularnością. Zarabianie jest dość proste – przy odpowiednich zasięgach cash wpada z tytułu reklam, artykułów sponsorowanych i nie tylko.
To absolutnie nie nowy model zarabiania na grach, ale jak najbardziej sprawdzony. Tester to długofalowe zajęcie, które nie musi ograniczać się jedynie do pracy dorywczej. “Testowanie gier to tak naprawdę bardzo trudna i żmudna praca. Ma niewiele wspólnego z rozrywką przed konsolą czy możliwością przejścia długo oczekiwanego hitu przed innymi.” – podkreśla serwis gaming.komputronik.pl.
Dobrzy testerzy zarabiają konkretne pieniądze, zwłaszcza jeśli pracują w zagranicznych i wyspecjalizowanych pod tym kątem firmach. Tacy fachowcy grają, sprawdzają i robią wszystko, by znaleźć w danym systemie wszystkie możliwe błędy w celu ich późniejszego naprawienia. Warto spróbować tego fachu, gdyż jest bardzo rozwojowy. Po kilku latach ciężkiej pracy tester może liczyć na bardzo dobry dochód.
Każdy gracz uśmiechnie się ze szczęścia mając świadomość, że ze swoim skillem może rywalizować z najlepszymi. Zarabianie na udziale w turniejach (i rzecz jasna wygrywaniu) oznacza świetnie spędzony czas na graniu! Zwłaszcza że wiele tytułów oferuje możliwość rywalizacji online za konkretne pieniądze. Na początku walczymy o karty podarunkowe, gifty, dodatki, specjalne itemy, natomiast przy turniejach wyższej rangi trzeba się liczyć z nagrodami pieniężnymi. Turnieje oferujące nagrody to dość częsty krajobraz e-sportu, dlatego jeśli mamy talent i umiejętności, czemu nie!
Zwłaszcza, że wydarzenia esportowe w ostatnich latach zyskały ogromną popularność stając się nie tylko niepowtarzalnym wydarzeniem dla widzów, ale też samych graczy. E-sport to nie tylko granie w gry... to złożona struktura, pewna kultura i zarazem styl bycia mający swoje odzwierciedlenie w wielu aspektach tej gałęzi rozrywki.
Rynek pokazuje, że zapotrzebowanie na e-sport rośnie. Dlatego rzesza krajowych graczy nie kryje zadowolenia za sprawą tego, że słynny Slotsjudge teraz po polsku. Dzięki tej platformie porównywarkowej użytkownicy mogą zapoznać się z aktualną ofertą gier ze slotami. To cała masa ciekawych recenzji, rankingów, jak również informacji na temat bonusów oraz promocji.
Choć zarabianie na grach może wydawać się skomplikowane, warto przyjrzeć się rozwiązaniom alternatywnym, jakie oferuje rynek. Wśród nich między innymi ankieta (wypełnianie ankiet może nie jest specjalnie dochodowe ale też nie jest wyjątkowo czasochłonne), wirtualny trener. Poniżej kilka propozycji.
Na światowej popularności zyskuje play-to-earn, dzięki któremu w zamyśle można grać i jednocześnie zarabiać. Gracze zarabiają otrzymując gotówkę, bądź pozyskując kryptowalutę, a także tokeny NFT. Ciekawe rozwiązanie na spędzanie wolnego czasu. Obecnie gry mobilne z opcją zarobku są dość powszechne:
✪ Solitaire Cash
✪ Bingo Cash
✪ Cash Giraffe
✪ Axie Infinity (to gra gdzie zarabiasz dzięki dochodowi z DeFi)
✪ Bubble Cash
✪ Pawns.app
I wiele innych. Wśród nich także gry typu: karciany, gra typu bubble-shooter i masa innych. Zanim pobierzemy wybrane aplikacje mobilne lub poczynimy zakupy online w systemie play-to-earn, warto dowiedzieć się więcej. Niektóre aplikacje mogą się okazać zwyczajną stratą czasu, gdyż zarabianie pieniędzy na grach akurat tych może się finalnie okazać niemożliwe.
W niektórych grach istnieje możliwość handlu skinami oraz najróżniejszymi przedmiotami. Ciekawie zapowiada się też zarobek przy boostowaniu konta innego gracza, lecz zanim przystąpimy do tej firmy działalności, należy sprawdzić, które gry na to pozwalają.
Gry na telefonie, aplikacje do zarabiania pieniędzy, gdzie wewnętrzną walutę można wymienić na nagrody, programy lojalnościowe typu Mistplay, vlogowanie, streamowanie... Okazuje się, że możliwości, by zarobić trochę pieniędzy, nie brakuje. Także rynek gier oferujących możliwość zarabiania w ostatnim czasie mocno przybrał na sile. Jeśli taka jest nasza potrzeba, z całą pewnością znajdziemy masę możliwości, by pozyskać dodatkowy zarobek.
Portal MMO Team
Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
Rodzaj: Inne
Grafika: 3D • Premiera: 2017 • PvP: Tak • PvE: Tak •
Koszt: Darmowa • Platformy: PC/PS4/Xbox One • Wersja PL: Nie •
Producent: Mediatonic • Wydawca: Mediatonic • Tematyka: Karciana gra w świecie Fable
Ocena | Premiera | |
6. Mistrzowie Żywiołów | 7.7 | 2014 |
7. Big Bang Empire | 7.7 | 2014 |
8. Heroes of the Storm | 7.7 | 2015 |
9. Hearthstone | 7.6 | 2014 |
10. Candy Match | 7.6 | 2021 |