• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Game of Thrones: Seven Kingdoms MMORPG

gra Game of Thrones: Seven Kingdoms MMORPG

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy - Gra o Tron
Grafika: 3D
Producent: Artplant
Wydawca: Bigpoint Games
Platformy: Przeglądarka internetowa
Premiera: TBA
Polska wersja: NIE
Koszt gry: TBA
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: NIE

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 15. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
8.
ILOŚĆ GŁOSÓW 3
OCENA GRACZY 7.7
OCENA REDAKCJI 7.7

Game of Throness: Seven Kingdoms
Kompletna historia anulowanej gry MMO

W 2012 roku ogłoszenie gry Game of Throness: Seven Kingdoms wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów "Gry o Tron". Zapowiedzi obiecały epicką rozgrywkę MMO w świecie Westeros, z możliwością wcielenia się w rycerza, lorda lub zwykłego mieszkańca królestwa. Gracze mieli walczyć o władzę, zdobywać zamki i tworzyć sojusze, niczym bohaterowie znani z serialu opartego o kultową prozę George'a R. R. Martina.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Ambitna wizja Bigpointu, która nigdy nie została zrealizona

Pierwsze materiały z gry Game of Throness: Seven Kingdoms rozbudziły wyobraźnię fanów. Zwiastun i zrzuty ekranu przedstawiały imponującą grafikę i dynamiczną rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby. Główny nacisk położono na walkę PvP, dając graczom możliwość toczenia epickich bitew o władzę i dominację w Westeros. Przez kolejne lata Bigpoint ujawniał coraz więcej informacji o grze. Zapowiadano rozbudowany system walki PvP, możliwość tworzenia gildii, a także personalizację postaci. Game of Throness MMO miało być grą, w której nacisk położony będzie głównie na starcia z innymi graczami oraz działania w zespole.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Pierwsze zapowiedzi i oczekiwania - świat gry

Gra miała być osadzona w fikcyjnym królestwie Westeros, znanym z książek George'a R.R. Martina i serialu "Gra o Tron". Gracze mieliby możliwość wcielenia się w różnych mieszkańców Westeros, od rycerzy i lordów po zwykłych wieśniaków. Świat gry miał być rozległy i zróżnicowany, oferując graczom wiele lokacji do odkrywania. Gracze mieli stanąć przed dylematami moralnymi i dokonywać wyborów, które miały wpływ na świat gry. Gracze mieli wcielać w członków pomniejszych rodzin oraz opowiadać się za pojawiającymi się w serii rodzinami Baratheonów, Lannisterów bądź Starków. Akcja gry miała toczyć się na pogrążonym na konflikcie kontynencie Westeros, na ziemiach kontrolowanych przez owe rody.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Rozgrywka

Głównym elementem gry miała być walka PvP (gracz kontra gracz). Planowano również tryb PvE (gracz kontra środowisko), w którym gracze będą mogli zmierzyć się z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, jednak nie będzie on szczególnie ważną częścią rozgrywki. Gracze mieliby możliwość personalizować swoje postacie, wybierając ich wygląd, umiejętności i ekwipunek. Ważnym elementem gry miały być gildie zrzeszające graczy i umożliwiające im wspólną rozgrywkę. Twórcy Game of Throness MMO mieli także zaskoczyźć graczy ciekawym zamiennikiem gildii, którym były pomniejsze rody opowiadające się po jednej ze stron konfliktu. Akcja gry miała być obserwowana z perspektywy trzeciej osoby, a do sterowania postacią służyły klawisze WASD.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Plany były niezwykle ambitne

Oprócz standardowych pojedynków PvP, gra miała oferować bitwy małych grup i oblężenia potężnych zamków. Gracze mieliby możliwość tworzenia gildii i opowiedzieć się po stronie jednej z trzech głównych rodzin Westeros: Baratheonów, Starków lub Lannisterów. Taka wizja dawała ogromne możliwości rozgrywki i otwierała drogę do tworzenia epickich historii w świecie "Gry o Tron".

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Przejęcie Bigpointu i nowe kierunki

Seven Kingdoms było rozwijane przez niemieckie studio Bigpoint we współpracy z HBO. Początkowo gra była tworzona na autorskim silniku "Nebula", ale w trakcie rozwoju zdecydowano się na zmianę na Amazon Lumberyard. W 2016 roku firma Bigpoint, odpowiedzialna za Game of Throness: Seven Kingdoms, została przejęta przez chińskie studio Yoozoo Games. Zmiana właściciela oznaczała nowe kierunki rozwoju i strategię dla gry. Rozgrywka w Game of Throness MMO miała odbywać w oknie przeglądarki internetowej dzięki zastosowanemu silnikowi Unity.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Rozwój gry i niespełnione obietnice

Prace nad grą trwały kilka lat, ale niestety pomimo zapowiedzi i prezentacji materiałów koncepcyjnych, gra nigdy nie została wydana. Bigpoint napotkał wiele problemów technicznych i prawnych, ostatecznie gra została anulowana w 2016 roku. Nowi właściciele zdecydowali się na zamknięcie projektu Seven Kingdoms i stworzenie nowej gry - Game of Throness: Winter is Coming, która oferuje zupełnie inną rozgrywkę. Dokładne powody anulowania gry nie są znane. Możliwe, że przyczyną były problemy techniczne lub finansowe. Nie można również wykluczyć, że anulowanie gry miało związek z przejęciem Bigpointu przez chińskie studio Yoozoo Games.

 GAME OF THRONES MMO - Seven Kingdoms

Historia Game of Throness: Seven Kingdoms jako przykład

Historia Game of Throness: Seven Kingdoms jest przykładem na to, jak wiele czynników może wpłynąć na losy gry komputerowej. Pomimo ogromnego potencjału i zaangażowania fanów, projekt nie doczekał się finalizacji. Pozostaje on jedynie w pamięci graczy jako niespełniona obietnica epickiej przygody w świecie Westeros.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Dziedzictwo

Mimo anulowania, Seven Kingdoms pozostaje ważnym elementem historii gier komputerowych. Gra jest przykładem na to, jak wiele czynników może wpłynąć na losy projektu, nawet jeśli ten posiada ogromny potencjał i budzi duże zainteresowanie. Pozostaje nam jedynie spekulować, jak wyglądałaby gra, gdyby została ukończona. Być może kiedyś doczekamy się powrotu do tej koncepcji i fani "Gry o Tron" otrzymają grę MMO, na jaką zasługują.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Gra MMO, która miała ogromny potencjał?

Game of Throness: Seven Kingdoms była ambitną grą MMO, która miała ogromny potencjał. Niestety, gra została anulowana i fani "Gry o Tron" nigdy nie mieli okazji jej poznać. Pozostaje nam jedynie nadzieja, że kiedyś doczekamy się powrotu do tej koncepcji. Mimo anulowania gry Game of Throness: Seven Kingdoms, fani uniwersum wciąż mają nadzieję na grę MMO, która pozwoli im wcielić się w ulubionych bohaterów i przeżyć epickie przygody w Westeros.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Anulowanie gry pozostawiło niedosyt wśród fanów,

Niestety, ambitna wizja Seven Kingdoms nigdy nie została zrealizowana. Anulowanie gry pozostawiło niedosyt wśród fanów, którzy liczyli na epicką przygodę w Westeros. Pozostały jedynie materiały koncepcyjne i zwiastuny, które stanowią świadectwo niewykorzystanego potencjału. W sieci można znaleźć kilka materiałów koncepcyjnych i filmów z gry, które dają nam przedsmak tego, jak mogłaby wyglądać Seven Kingdoms. Istnieje również strona internetowa gry, która jednak nie jest już aktualizowana.

Lineage II - kultowa gra MMORPG fantasy

Nowa gra, nowe podejście - Game of Throness: Winter is Coming

W 2018 roku Yoozoo ujawniło Game of Throness: Winter is Coming - nową grę strategiczną przeglądarkową osadzoną w świecie Westeros. Winter is Coming oferuje zupełnie inne podejście do rozgrywki niż pierwotnie planowane Seven Kingdoms. Zamiast skupiać się na akcji RPG, gra stawia na strategię i zarządzanie królestwem. Bez względu na ostateczny los Seven Kingdoms, fani uniwersum "Gry o Tron" otrzymali nową grę, która pozwala im na nowo odkryć świat Westeros. Winter is Coming cieszy się sporą popularnością i oferuje graczom wiele godzin strategicznej rozrywki. Zapraszamy do naszej recenzji gry Game of Throness: Winter is Coming oraz GALERII, w której znajdziesz ciekawe multimedia związane z nową odasłoną Seven Kingdoms. Warto także obejrzeć dobry TRAILER.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Co dalej z grami Game of Throness?

Obecny stan gier. Obecnie na rynku dostępne są dwie gry osadzone w świecie "Gry o Tron": Game of Throness: Winter is Coming - gra strategiczna przeglądarkowa, wydana w 2019 roku. Gra skupia się na zarządzaniu królestwem i dyplomacji, a walka jest jedynie elementem rozgrywki. Game of Throness: Conquest - gra mobilna typu MMO, wydana w 2017 roku. Gra stawia na walkę i zdobywanie terytoriów, ale jest krytykowana za model "pay-to-win". Istnieje również wiele gier planszowych i karcianych osadzonych w świecie "Gry o Tron".

Game of Throness Ascent Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Przyszłość gier z uniwersum Gry o Tron

Nie wiadomo, jakie plany ma firma HBO na przyszłość gier w uniwersum "Gry o Tron". Możliwe, że powstanie nowa gra MMO, która spełni oczekiwania fanów. Istnieje również szansa na kontynuację Winter is Coming lub Conquest, ale wiązałoby się to z koniecznością wprowadzenia zmian w obu grach.

Game of Throness Ascent Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Oczekiwania fanów

Fani "Gry o Tron" oczekują gry MMO, która pozwoli im wcielić się w ulubionych bohaterów i przeżyć epickie przygody w Westeros. Gra powinna oferować rozbudowaną rozgrywkę PvP i PvE, a także możliwość tworzenia gildii i toczenia bitew o władzę.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Przyszłość gier Game of Throness jest niepewna

Pomimo, że przyszłość gier "Game of Throness" jest niepewna istnieje jednak potencjał na stworzenie gry MMO, która spełni oczekiwania fanów i zapewni im wiele godzin rozrywki. Także losy Seven Kingdoms pozostają niejasne. Nie wiadomo, czy projekt został całkowicie anulowany, czy też przekształcony w Winter is Coming. Możliwe, że niektóre elementy pierwotnej gry zostały wykorzystane w nowej produkcji.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Zupełnie nowa gra ze świata Gry o Tron?

W 2023 roku HBO ogłosiło, że pracuje nad nową grą RPG osadzoną w świecie "Gry o Tron". Gra ma być tworzona przez studio FromSoftware, znane z serii gier "Dark Souls".

Game of Throness Genesis Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Zagraj w następcę Seven Kingdoms
Game of Throness: Winter is Coming

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Lineage II - kultowa gra MMORPG fantasy

Forge of Empire - gra startegiczna imperium budowa

 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER MMORPG WSZECHCZASÓW, FANTASY MMO ORAZ RPG

Najlepsze top gry MMORPG i MMONajlepsze top gry FANTASY MMO

Najlepsze top gry rpg 

.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Game of Thrones MMO - drugi trailer
Game of Thrones MMO - gameplay
Happy Tower – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Trailer [Full HD]
 NEWSY
najnowszee