• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Twórca Fortnite staje się tarczą dla lasów

Twórca Fortnite staje się tarczą dla lasów

Fortnite to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych gier w ostatnim czasie. Tim Sweeney, będący jej twórcą oraz właścicielem Epic Games, stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Przebił nawet samego Gabe’aNewella – właściciela Valve.

Spod skrzydeł Epic Games wyfrunęły tytuły takie jak Gears of War, UnrealTournament oraz słynny Fortnite. Odniesiony sukces pozwolił mu stać się miliarderem.  Jednakże swój dorobek postanowił wykorzystać w nieco inny sposób niż mogłoby się wydawać. Przy jego pomocy próbuje dać ochronę pięknym górom w Zachodniej Karolinie. Już od 2008 roku przeznaczał miliony dolarów, aby wesprzeć prace konserwatorskie w Północnej Karolinie, która de facto jest jego rodzinnym krajem, aby chronić tamtejsze lasy. W ciągu ostatniej dekady wszedł w posiadanie niemalże 40 000 akrów ziemi, co uczyniło go jednym z największych właścicieli prywatnych gruntów w tym stanie.
Fortnite
Pieniądze wykorzystał jako darowiznę dla różnych projektów jak chociażby dla Mount Mitchell State Park czy Box CreekWIlderness. Dzięki wykupieniu lasu u podnóży Blue Ridge Mountains, zdołał ochronić setki zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.

Sam Sweeney powiedział:

„To jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów w Północnej Karolinie. Ma tak rzadkie gatunki roślin i dzikich zwierząt, że idealnie pasuje do Fish and Wildlife Service. To pierwszy krok - będą chronione inne miejsca. Celem jest połączenie Parku Stanowego South Mountains z Chimney Rock. To jeden z elementów układanki.”
Fortnite
Tim Sweeney sprawił, że wiele darów natury nie stało się polem golfowym, hotelem czy też SPA. Jest on wspaniałym przykładem tego, że mając wpływy i pieniądze można je wykorzystać w dobrym celu. I niech jego przykład zainspiruje innych ludzi.

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.


 • Fortnite: Battle Royale logo gry png

  Fortnite: Battle Royale

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Epic Games
  Wydawca: Epic Games
  Platformy: PC, Playstation 4, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fortnite - gameplay [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Fortnite: Battle Royale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee