• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry IO Online - fajne gierki [Zagrajmy]

Gry IO Online - fajne gierki [Zagrajmy]

Gry IO to specyficzne produkcje przeznaczone głównie na przeglądarki internetowe oraz urządzenia mobilne. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że wszystkie są do siebie bliźniaczo podobne i stworzone na kolanie. Nic bardziej mylnego. Tytuły korzystają tylko z podobnej mechaniki rozgrywki i przeznaczone są wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej, chociaż anatomicznie często się od siebie różnią. Dziś przedstawiamy Wam najlepsze gry z tego segmentu.

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Agar.io

Gra, od której wszystko się zaczęło. Tak jak wszystkie późniejsze gry IO, tak tego protoplastę opisać możemy jako mobilno-przeglądarkową grę zręcznościową. Opracowana została przez studio M28 i ukazała się w 2015 roku i dzięki wieloletniemu wsparciu jest dziś jedną z najbardziej rozbudowanych produkcji tego typu. Podczas zabawy sterujemy pojedynczą komórką, która staje się coraz większa wraz z połykaniem komórek innych graczy rozrzuconych po mapie. Większe komórki łatwiej zjedzą te mniejsze, ale kosztem prędkości. Im większa komórka, tym wolniej porusza się po mapie gry. Możemy to jednak skontrować odpowiednimi umiejętnościami naszej komórki, m.in. zdolności rozdzielania. Nasz rozmiar wzrasta oczywiście wraz z ilością zjedzonego pokarmu. Rywalizacja graczy polega na takim menwrowaniu komórką, aby doganiać i zjadać innych graczy.
Gry IO - gra agar.io
Zabawę urozmaicają dodatkowe zasady. Jedną z nich jest to, że z każdą sekundą komórki się pomniejszają. Oznacza to, że gracz musi pozostać w ciągłym ruchu i polować na pożywienie.Ponadto, aby być w stanie zjeść inną komórkę, musimy być conajmniej 10% więksi od naszej ofiary. Gracz musi także strzec się krążących po mapie wirusów. Po uruchomieniu strony gry od razu widać, że ma ona najdłuższy staż. Oferuje ona kilka różnych trybów rozgrywki (FFA, Battle Royale, podział na drużyny oraz “tryb eksperymentalny). Możemy również utworzyć prywatny pokój dla naszych znajomych, przejrzeć rankingi globalne i odwiedzić sklep z mikropłatnościami. Gdy założymy konto na stronie gry, nasze postępy będą się zawsze zapisywać i będziemy mogli korzystać z przywilejów progresu. Agar.IO nie posiada znaczących wad, ale frustrujące są lagi i wyłączanie się gry w przypadku wersji mobilnej. Wariant przeglądarkowy działa bez zarzutów. 

Slither.io

Slither.IO to gra opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios. Gra ukazała się rok później po niezwykle popularnym Agar.IO, w 2016 roku i opiera się na tych samych zasadach co protoplasta, ale nie jest jego klonem. Jest też nieco mniej kompleksowy. Podczas zabawy sterujemy wężem, który staje się coraz większy wraz z połykaniem świecącego pokarmu rozrzuconego po mapie. Ten przyczynia się do rośnięcia naszego węża, ale w niewielkim stopniu. Jeszcze większy rozwój naszego węża gwarantuje pokarm będący pozostałościami po innych wężach. Rywalizacja graczy polega na takim manewrowaniu wężem, aby nie dotknąć głową ciała innego gada. Slither.IO jest grą minimalistyczną pod wieloma względami. Bawić możemy się bez końca, bo nie dążymy do określonego celu.
Gry IO - gra slither.io
W przeciwieństwie do Agar.IO, nie uświadczymy tutaj wielu urozmaiceń w rozgrywce, poza możliwością przyspieszenia ruchu naszego kolorowego gada. Używając tej umiejętności, rozmiar naszego stworzenia maleje i pozostawiamy po sobie pokarm, co może przyciągnąć w nasze okolice innych graczy. W menu startowym po wpisaniu adresu strony z grą, zmienić możemy niewiele. Wśród nielicznych opcji znajdziemy możliwość zmiany jakość grafiki i koloru naszego węża. Gdy staniemy się jednym z większych węży na serwerze, eliminowanie małych stworzeń staje się niezwykle proste. Wystarczy otoczyć innego węża swoim ciałem. Początkowe fazy rozgrywki są natomiast, są o wiele bardziej wymagające.  Wymagają od gracza odpowiedniego wyczucia czasu i cierpliwości. Warto zauważyć, że gra nie posiada żadnych mikropłatności i utrzymywana jest z reklam. 

Mope.io

Mope.IO stworzone zostało przez Stana Tatarynkova, a wydane przez Krazy Koin Studios. Gra ukazała się w 2019 na iOS, Android oraz w wersji przeglądarkowej. Jest więc jedną z najmłodszych gier IO. Mope jest prawdopodobnie najbardziej rozbudowaną produkcją z tego segmentu. Podczas zabawy sterujemy różnymi gatunkami zwierząt (chomik, mysz, krewetka oraz inne). Tutaj znów zauważyć można różnicę w porównaniu do innych gier IO. W Mope.IO musimy polować na określone typy zwierząt, a pokarm rozrzucony po mapie nie zawsze jest możliwy do spożycia dla naszego zwierzaka. Musimy poszukiwać pokarmu o określonym kolorze. Przykładowo, będąc krewetką możemy konsumować tylko bąbelki z zieloną otoczką i atakować inne gatunki oznaczone na zielono.
Gry IO - gra mope.io
Kolejnym ciekawym ograniczeniem związanym z wyborem danego gatunku jest to, że nie możemy się poruszać po całej powierzchni mapy. Będąc wspomnianą krewetką, dobrze by było abyśmy poruszali się tylko w wodzie. Gdy wtargniemy na suchy ląd, zaczniemy tracić punkty życia i narazimy się na niebezpieczeństwo ze strony znacznie groźniejszych stworzeń niż te, które byśmy znaleźli w środowisku przeznaczonym dla naszego małego protagonisty. Pojedynki graczy w Mope.IO trwają o wiele dłużej, niż w innych grach tego segmentu, ponieważ każde stworzenie ma nad sobą pasek punktów życia. Musimy nieustannie atakować naszą ofiarę odpowiednio długo, aby wreszcie poległa.
 SPRAWDŹ ZESTAWIENIA CIEKAWYCH GIER FREE PL, GIER PRZEZ WWW ORAZ DARMOWYCH GIEREK ONLINE

Gry PL - free online gamesWWW Gry Online PL

bezpłatne gierki - gry friv online 

 

gry do ściągnięcia na komputer pcArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania..
 

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle.


LUBISZ SKOKI NARCIARSKIE? KONIECZNIE SPRAWDŹ DARMOWY SKI JUMP SIMULATOR

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra
 


 • Ikariam logo gry png

  Ikariam

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Antyczna Grecja (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ikariam - Gameplay
Ikariam - drugi gameplay
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Ikariam
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee