• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry gotowanie [Zagrajmy]

Gry gotowanie [Zagrajmy]

Skoro kuchnia jest sercem domu, postanowiłam przyjrzeć się grom, które nie tylko w tytule, ale przede wszystkim fabule, oferują zabawę w restaurację, gotowanie i wszystko to, co związane z kuchennymi rewolucjami. Wybrane propozycje to gwarancja prostej obsługi. Bez zbędnych utrudnień czy zadań wymagających, pod względem ich przejścia. Być może dla wielu gry o gotowaniu są właśnie zbyt proste, ale jestem przekonana, że znajdzie się grono osób, które chętnie postawi na tak skonstruowaną rozrywkę. Bez szczególnych wymagań, by oderwać się od świata codziennego, ale nie musieć znacząco wysilać szarych komórek. A przy tym stanąć po wirtualnej stronie kuchni.

Dining Zoo

Dining Zoo to dla propozycja, która łączy w sobie elementy z gier farmerskich i do stwarza możliwość, by przekonać się, jak to jest prowadzić restaurację. Co najbardziej zaskakuje? Że jest to restauracja... dla zwierząt. Przygotowujemy posiłki dla głodnych zwierzaków. Fakt jednak, że nie wszystko musi im smakować i potrawy przyrządzone przez wirtualnych kucharzy nie zawsze spełniają ich oczekiwania, zdecydowanie nie ułatwia sprawy. Gracz stający po stronie właściciela restauracji musi stworzyć takie miejsce, które będzie chętnie odwiedzane. W którym można dobrze zjeść, ale jest jeszcze jedno ale. Jak i w świecie, gdzie o klientów walczą prawdziwi restauratorzy, tak i tutaj mamy do czynienia z konkurencją. Trzeba się postarać, by to właśnie nasza restauracja była licznie odwiedzana przez zwierzęta, co wymaga skutecznej walki z konkurencją.

Dining Zoo gry o gotowaniu

ChefVille

ChefVille to gra przeglądarkowa, w której nie karmimy już zwierząt, a zajmujemy się prowadzeniem standardowej restauracji. To symulator zarządzania, w którym można znaleźć elementy z produkcji typu Restaurant City czy też Cafe World. Fabuła jest dość przewidywalna. Gracz wciela się w postać młodego szefa kuchni, który dopiero zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w branży restauracyjnej. Do dyspozycji ma niewielkie ogródek, który z czasem może powiększyć. Im dalej w czas, tym więcej możliwości. Korzystania ze sklepów magazynów i okazji, by sadzić na swoim zielonym terenie warzywa czy grzyby, które są niezbędne do gotowania. Gotowanie odbywa się na urządzeniach dostępnych do kupienia. Przyrządzone potrawy, gdy zostaną sprzedane, przynoszą dochód. Ten z kolei można przeznaczyć na dalszą rozbudowę i rozwój. Gra rozciąga się w czasie, bowiem dojście do określonych poziomów wymaga współpracy z grupą znajomych. Trzeba zebrać sporo osób, by móc w pełni cieszyć się rozgrywką, która i tak do dynamicznych raczej nie należy. Gracze mogą jednak liczyć na rekompensatę w postaci dobrze wykonanej grafiki.

Sushi Battle

W Sushi Battle gracze zyskują z kolei okazję, by zmierzyć się z innymi szefami kuchni, ale będąc na terenie tej samej restauracji. Można tu znaleźć ciekawe przepisy, jak przyrządzać Salmon Maki, Surimi Kapa Rolls i inne potrawy. Bar obfituje w spory ruch i niekoniecznie zadowolonych klientów. Zbieranie zamówień, przyrządzanie i wydawanie dań musi odbywać się na naprawę wysokim poziomie, bo z tego płyną pieniądze. Te są z kolei potrzebne, by opłacić czynsz. Sushi Battle to prosta symulacja, która niekoniecznie odpowie na potrzeby wymagających, wirtualnych amatorów kuchni, ale początkujących kucharze czy młodsi gracze mogą tu znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Sushi Battle

Kebab Master

Kebab Master to inna kuchnia. Po tak specyficznych przysmakach, jakie znajdujemy w Sushi Battle, można przenieść się do uwielbianego dziś klimatu baru z kebabem. Mocno specyficzny klimat, bo przygotowanie tureckiego kebabu odbywa się w warunkach dalekich od sterylnych. Bez rewelacji, ale dla najmłodszych graczy, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności w wirtualnym świecie i stawiają na tematykę szeroko pojętą, jako kulinarna, można tu na chwilę przystanąć i się pobawić.

Miasto Restauracji

Miasto Restauracji to nieco ciekawsza propozycja, ale znów skierowana do nieco młodszych graczy. Trzeba przyciągać klientów i ulepszać swoją restaurację. Potrzeba odrobinę logiki, by poradzić sobie z poszczególnymi zadaniami, a przede wszystkim rozwijaniem malutkiej restauracji. Całkiem przyjazny klimat, jeśli szukamy naprawdę prostej rozrywki, ale w temacie prowadzenia restauracji. Baru z burgerami bądź sushi, bo do wyboru są niejako dwa typy obiektów, z którymi trzeba będzie sobie poradzić.

Castle Restaurant

Castle Restaurant

A na koniec Castle Restaurant, który stwierdziłabym, że bardziej przypadnie do gustu dziewczynom czy nawet dziewczynkom, choć pewnie nie tylko im. Manuela i Melvin ze starego zamku stworzyli cudowny hotel. Skoro zaczął przynosić zyski, postanowili dobudować część wellness. I tu pojawił się pomysł na stworzenie restauracji, skoro do tej pory poszerzanie działalności przynosiło tak duży sukces. Szybkie zyski to idealna opcja, ale zaczyna brakować rąk do pracy. Główni bohaterowie, którzy stworzyli ten dorodny i przynoszący sukces zamek, spodziewają się dziecka, więc dodatkowa pomoc w obsłudze, jest chętnie widziana. Jest sporo do zrobienia ale i sporo do zarobienia. A pieniądze pozwolą znowu rozbudować pierwotną działalność i zatrudnić dodatkowy personel czy też upiększać wnętrza.

To rzecz jasna subiektywne zestawienie. Nie oceniam żadnej propozycji na najlepszą czy najgorszą. Nie pochylam się nad wadami czy zaletami, bo to proste rozgrywki, w temacie kuchni, gotowania czy też prowadzenia restauracji. Nie mają dostarczać adrenaliny i nie zapewnią dynamiki czy spektakularnych efektów audiowizualnych, jak z największych i najbardziej popularnych produkcji, który zyskały uznanie wśród większości graczy. Te tytuły z pewnością zadowolą młodszych graczy. Ze względu na tematykę, właśnie prostą rozgrywkę, przyjazną dla oka grafikę i intuicyjną obsługę. Można się wciągnąć? Zapewne! Myślę, że z powodzeniem znajdzie się grono starszych graczy, których choć na chwilę odetchną od strzelanek, symulatorów i propozycji wymagających pracy umysłem, by właśnie w tych tytułach totalnie się wyluzować i zrelaksować. Każdy tytuł ma swoje minusy, ale i plusy. Do największych należy tematyka kulinarna, która mimo wszystko potrafi zainteresowań, nawet w tak prostym i nieskomplikowanym wydaniu.
 


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA FILMÓW Z GOTOWANIEM W TLE ORAZ PRZEPISY NA GROWĄ NUKA COLĘ I EDA'S APPLE PIE

Filmy o gotowaniu najlepsze ciekawe dobreNuka cola quantum fallout 76 4 3 przepis gotowanie kulinaria

Adas apple pie co przepis guild wars 2 gotowanie kulinaria

 


 


 

Gotowanie kulinaria przepisy gryLubisz gotować?
Po więcej przepisów zapraszamy do naszego kącika kulinarnego :)
 


 

gry do pobrania za darmo na komputerArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

anna rzadkowska

Anna Rzadkowska

Ma za sobą studia z turystyki, informatyki i biologii. Aktualnie oddaje się pasjom pisarskim. W sezonie, czyli przez większość roku amatorsko fotografuje zawody sportowe, głównie maratony mtb i biegi. Pasjonatka zumby i regularna podróżniczka. Wsiada za kierownicę i jeździ głównie po kraju, choć i poza jego granicę. W zimowe, mroźne noce chętnie czyta książki lub wybiera skute lodem odludne miejsca, by pobawić się w „drift”.
 


 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.2
  • 0.0
  • 8.3
.
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee