• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Ciekawe filmy o gotowaniu

Ciekawe filmy o gotowaniu

Wielu z nas bardzo lubi gotować oraz oglądać filmy i seriale. Często można połączyć te dwie przyjemności. Świetnym tego przykładem są filmy o gotowaniu, w których to można obserwować na ekranie wyjątkowe przepisy, zmagania bohaterów z trudnymi potrawami. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jakie są ciekawe propozycje na filmowy wieczór, najlepiej z lampką wina i czymś na talerzu.

Podróż na sto stóp

Podróż na sto stóp to jeden z tych filmów, który faktycznie polecamy z butelką winą i masą dobrych przekąsek, albowiem od jedzenia na ekranie można zrobić się niesamowicie głodnym. Hinduska rodzina po pobycie w Anglii decyduje się odnaleźć nowe miejsce, gdzie będą mogli zamieszkać i spełniać się kulinarnie. Podczas jazdy ich samochód psuje się w jednym z francuskich miasteczek. Ojciec całej rodziny postanawia, że jest to znak z niebios i tutaj powinni zamieszkać. Kupują zatem starą restaurację, gdzie postanawiają otworzyć hinduską knajpkę. Problem w tym, że naprzeciw znajduje się wykwintna restauracja z gwiazdką Michelin, która prowadzona jest przez ekscentryczną Madame Mallory. Między nimi dochodzi wkrótce do kuriozalnej wojny. Z czasem jednak Madame Mallory odkrywa, że pracujący u konkurencji Hassan, ma wyjątkowy dar.
Filmy o gotowaniu - Podróż na sto stóp film gotowanie

Szef

Szef to film, w którym zarówno przed, jak i za kamerą pierwsze skrzypce gra Jon Favreau. Jest on tutaj szefem jednej z cenionych restauracji, który przeżywa załamanie nerwowe po kłótni z jednym z najważniejszych krytyków kulinarnych. Zostaje nagle bez pracy i większych perspektyw. Za namową byłej żony postanawia jednak spróbować czegoś nowego. Decyduje się zatem kupić wysłużony food truck i znów spełniać się w kuchni. Wyrusza wkrótce w podróż po Stanach z synem i przyjacielem. Jest to produkcja, w której można poznać bliżej życie osób gotujących w takich pojazdach, jak i ciekawe przepisy, składniki typowe dla wybranych regionów USA.
Filmy o gotowaniu - Szef film gotowanie

Julie & Julia

Film z 2009 roku został oparty na blogu i książce, w którym to Julie Powell postanowiła w ciągu roku wykorzystać ponad 500 przepisów ze słynnej książki Julii Child. Mamy tutaj dwie linie czasowe, gdzie w jednej obserwujemy współczesną Julię, która zaczyna swój kulinarny eksperyment, a w drugim Julię z II połowy XX wieku. Ta druga to żona dyplomaty, która we Francji zapisuje się na kurs gotowania. Staje się on początkiem jej drogi do słynnej książki kucharskiej, która do dziś jest bestsellerem w USA, zaś sama Julia Child z czasem została znaną osobowością telewizyjną.
Filmy o gotowaniu - Julie & Julia film gotowanie

Ugotowany

Ugotowany to film z 2015 roku, w którym główną rolę gra Bradley Cooper. Jako Adam Jones jest on tutaj wybitnym szefem kuchni, który jednak przeżywa załamanie nerwowe i znika na pewien czas z kulinarnej mapy. Powraca jednak po kilku latach, gdzie w jednej z restauracji ma zawalczyć o trzecią gwiazdkę Michelin. Kompletuje zatem załogę, w której znajduje się wiele sprzecznych ze sobą indywidualności. Ta mieszanka wybuchowa pełna jest emocji, intryg, konfliktów. Czy Adamowi uda się zatem osiągnąć sukces, zwłaszcza w sytuacji, gdy nawiązuje romans z protegowaną.
Filmy o gotowaniu - Ugotowany - film gotowanie

Ratatuj

Ratatuj to jedna z najbardziej znanych animacji Pixara. Jej bohaterem jest sympatyczny szczurek Remy, który jest wielkim miłośnikiem kuchni. Pewnego dnia przez przypadek trafia do jednej z paryskiej restauracji. Jest to znane kiedyś miejsce, które niestety straciło swój blask. Do pracy zostaje właśnie przyjęty Alfredo Linguini, którego bardziej można traktować w kategorii pechowca. Już podczas pierwszego dnia przez przypadek namieszał w gotującej się zupie. Remy decyduje się uratować danie. Okazuje się ono wielkim sukcesem. Linguini przygarnia szczurka i razem opracowują system, dzięki któremu wszyscy myślą, że to właśnie chłopak jest nowym odkryciem w paryskiej kuchni.

Filmy o gotowaniu - Ratatuj - film gotowanie
 


 

SPRAWDŹ GIEKAWE GRY O GOTOWANIU ORAZ PRZEPISY NA GROWĄ NUKA COLĘ I EDA'S APPLE PIE

Gry o gotowaniu najlepsze dobre gotowanieNuka cola quantum fallout 76 4 3 przepis gotowanie kulinaria

Adas apple pie co przepis guild wars 2 gotowanie kulinaria

 


 


 

Gotowanie kulinaria przepisyLubisz gotować?
Po więcej przepisów zapraszamy do naszego kącika kulinarnego :)

 

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Sword Masters logo gry png

  Sword Masters

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy MMO
  Grafika: izometryczna
  Producent: Aniga.me
  Wydawca: Aniga.me
  Platformy: PC

  • 7.3
  • 0.0
  • 6.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Sword Master - Gameplay [FullHD]
 Sword Master - Gameplay - Pierwsze wrażenia [Full HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Sword Masters
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze