• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry na dużym ekranie: Filmowe przygody zainspirowane światem gier

Gry na dużym ekranie: Filmowe przygody zainspirowane światem gier

W ciągu ostatnich kilku lat widzimy rosnącą tendencję do przenoszenia światów gier wideo na ekrany kin i platform streamingowych. Filmy zainspirowane grami komputerowymi stają się coraz bardziej popularne, przyciągając zarówno miłośników gier, jak i tych, którzy cenią dobrą rozrywkę filmową. Przyjrzymy się kilku produkcjom, które przeniosły wirtualne przygody na duży ekran i są dostępne w wyszukiwarkach filmów, takich jak Bestflix.

Adaptacje filmowe gier - Gry na dużym ekranie

Assassin's Creed (2016)

Assassin's Creed to filmowy projekt oparty na jednej z najbardziej ikonicznych serii gier wideo, który został przyjęty z dużym zainteresowaniem i oczekiwaniami ze strony fanów. Reżyser Justin Kurzel i zespół twórców postawili sobie za zadanie przenieść atmosferę gry na duży ekran, przy jednoczesnym dodaniu nowych warstw narracyjnych. Film koncentruje się na postaci Calluma Lyncha, który zostaje poddany eksperymentom Abstergo Industries - korporacji poszukującej tajemniczego artefaktu znanej jako Jabłko Edena.

Reżyser Justin Kurzel zdecydowanie nie unikał charakterystycznych elementów gry. Widzowie zostają przeniesieni do spektakularnych momentów akcji, wspinaczki po murach, oraz używania charakterystycznego ostrza asasyna. To wszystko zostało starannie dostosowane do formy filmowej, by zaoferować widzom wrażenia znane z gry. Mimo krytyki, Assassin's Creed pozostaje interesującym eksperymentem w przenoszeniu gier wideo na ekran kinowy. Nie tylko dostarcza fanservice dla wielbicieli serii, ale także stara się rozwijać fabułę w nowe kierunki.

Adaptacje filmowe gier - Gry na dużym ekranie

Warcraft: Początek (2016)

Warcraft: Początek to ekranizacja kultowej serii gier World of Warcraft, która miała za zadanie przenieść ogromny I rozbudowany świat gry na duży ekran. Reżyser Duncan Jones podjął ambitne wyzwanie, próbując zadowolić zarówno fanów gier, jak i nowych widzów niezaznajomionych z uniwersum Azeroth. Film przenosi widzów do konfliktu pomiędzy ludźmi a orkami, których świat Draenor umiera, zmuszając ich do poszukiwania nowego domu. Kiedy orkowie otwierają portal między światami i zaczynają atakować Azeroth, ludzie muszą stawić czoła zagrożeniu.

Warcraft: Początek starannie odwzorowuje charakterystyczne rasy, lokacje i styl graficzny gry. Widzowie zostają przeniesieni do świata fantasy, w którym magia, rycerze i mityczne stworzenia łączą się w epicką opowieść. Film eksploruje również kulturowe różnice między ludźmi a orkami oraz konflikty wewnętrzne obu stron. Film pozostaje ważnym punktem odniesienia w historii adaptacji gier wideo na ekran kinowy. Mimo pewnych trudności, produkcja przypomina, jak trudno jest przenieść bogate, wielowarstwowe uniwersum gier na duży ekran i zyskać akceptację od różnorodnej publiczności.

Adaptacje filmowe gier - Gry na dużym ekranie

Sonic.Szybki jak błyskawica (2020)

Sonic Szybki jak błyskawica to filmowa adaptacja klasycznej gry wideo, która przywraca do życia jednego z najbardziej ikonicznych bohaterów w świecie gier. Reżyser Jeff Fowler podjął się zadania przystosowania dynamicznej i pełnej energii postaci do formatu filmowego, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno fanów, jak i nowych widzów. Film opowiada historię niebieskiego jeża o imieniu Sonic, który posiadający niezwykłą prędkość i zdolność otwierania portali między światami, ucieka na Ziemię przed złowieszczymi siłami. 

Film z powodzeniem przenosi na ekran charakterystyczny design Sonica oraz zachowuje elementy rozgrywki znane z gier, takie jak obracanie się w kuli, zbieranie złotych krążków, czy też unikalne umiejętności jeża. Charakterystyczne dla gry ścieżki dźwiękowe dodają filmowi odpowiedniego klimatu. Sonic Szybki jak błyskawica zdobył pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i od publiczności. Widzowie docenili staranne oddanie postaci z gry oraz zabawną, pełną akcji fabułę. Film stał się jednym z największych sukcesów adaptacji gier wideo na ekran kinowy, pokazując, że taka produkcja może z powodzeniem łączyć elementy gier z atrakcyjną rozrywką filmową.

Adaptacje filmowe gier - Gry na dużym ekranie

Nowy nurt w świecie rozrywki

Filmy oparte na grach wideo stały się nowym nurtem w świecie rozrywki, dostarczając zarówno wiernej adaptacji dla fanów gier, jak i atrakcyjnych historii dla szerszej publiczności. Ta tendencja, zapoczątkowana filmami takimi jak Sonic Szybki jak błyskawica, czy Warcraft: Początek, przyczyniła się do tego, że twórcy filmowi coraz odważniej sięgają po bogate uniwersa gier w poszukiwaniu inspiracji. Widzowie mogą odblokować używając VPN wybrany film i cieszyć się możliwością zobaczenia ulubionych postaci w pełnometrażowych produkcjach. Jednocześnie twórcy starają się uchwycić esencję gier, dostarczając dynamicznej akcji i wizualnych efektów, które przypominają doświadczenia z konsoli lub komputera.

Oczekuje się, że ta fascynacja światem gier wideo w kinie będzie się rozwijać, a twórcy będą coraz bardziej śmiali w przenoszeniu skomplikowanych narracji i unikalnych elementów rozgrywki na ekran. To emocjonujące połączenie dwóch światów, które pozwala zarówno fanom gier, jak i kinomanom, cieszyć się z nowych, ekscytujących przygód w znanych i lubianych światach. Wraz z postępem technologii filmowej i coraz większym uznaniem dla adaptacji gier, możemy spodziewać się kolejnych ekranizacji, które przyciągną uwagę zarówno wiernych graczy, jak i tych, którzy dopiero zamierzają wejść do tych fascynujących wirtualnych światów.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • World of Warcraft logo gry png

  World of Warcraft

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Medieval fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Blizzard Entertainment
  Wydawca: Activision Blizzard
  Platformy: OS X, Windows

  • 7.5
  • 0.0
  • 9.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warcraft - drugi trailer
World of Warcraft - gameplay
World of Warcraft - drugi gameplay
World of Warcraft - Legion Gameplay [Full HD]
World of Warcraft: Legion - Cinematic Teaser [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda World of Warcraft
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee