• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Jak popularne seriale stają się inspiracją dla gier video?

Jak popularne seriale stają się inspiracją dla gier video?

W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój interaktywnej rozrywki, która coraz częściej czerpie inspiracje z popularnych seriali telewizyjnych. Trzy wyjątkowe seriale Game of Thrones, The Walking Dead oraz Peaky Blinders zdobyły ogromną popularność na ekranie i teraz przenoszą swoje fascynujące światy do gier komputerowych. Dla fanów oznacza to nie tylko możliwość ponownego zanurzenia się w ulubionych historiach, ale także szansę na aktywne uczestnictwo w ich rozwoju i losach bohaterów.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Serial Game of Thrones
Gra Game of Thrones: Winter is Coming

W ostatnich latach popularny serial telewizyjny Game of Thrones (Gra o Tron) zainspirował powstanie gry komputerowej, która pozwala fanom jeszcze głębiej zanurzyć się w fantastyczny świat Westeros.  Game of Thrones: Winter is Coming to przeglądarkowa gra strategiczna, w której gracze mogą wcielić się w rolę lorda planując swoją strategię i rywalizując o władzę na kontynencie.

Serial Game of Thrones - Gra o Tron - fantasy

Game of Thrones: Winter is Coming została opracowana przez studio Yoozoo Games i wydana przez GTArcade. Gracze wcielają się w rolę lorda lub lady z Westeros, którzy próbują zbudować i rozbudować swoje własne zamki, rekrutować armie, prowadzić politykę, dyplomację oraz walczyć z innymi graczami. Celem jest zdobycie władzy i dominacji na kontynencie, podczas gdy zima nadchodzi i groźba armii martwych, czyli White Walkers, staje się coraz bardziej realna.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Gracze mają możliwość eksplorowania znanych lokacji z serialu, takich jak Winterfell, King's Landing czy Castle Black. Mogą też spotkać lub walczyć u boku znanych postaci, takich jak Jon Snow, Daenerys Targaryen czy Tyrion Lannister. Rozgrywka opiera się na podejmowaniu decyzji strategicznych, zarządzaniu zasobami oraz interakcjach z innymi graczami w trybie PvP (gracz kontra gracz).

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Game of Thrones: Seven Kingdoms - porzucony projekt 

Game of Thrones: Seven Kingdoms z koleii miał być ambitnym projektem gry MMORPG, w którym gracze mieliby możliwość eksploracji siedmiu królestw Westeros oraz uczestniczenia w politycznych intrygach i bitwach o władzę. Niestety, gra nigdy nie została ukończona i wydana, co sprawiło spore rozczarowanie dla fanów serialu.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

W Game of Thrones: Seven Kingdoms gracze mieliby możliwość eksploracji siedmiu królestw Westeros, uczestnictwa w politycznych intrygach oraz walce o władzę. Gra obiecywała rozbudowany system walki, w którym gracze mogliby walczyć zarówno z potworami, jak i innymi graczami, oraz rozbudowane mechaniki społecznościowe, takie jak tworzenie sojuszy czy polityka.

Game of Throness Seven Kingdoms MMO gra 3D RPG

Niestety, mimo dużego zainteresowania fanów serii Gra o Tron oraz obiecujących zapowiedzi, Game of Thrones: Seven Kingdoms nigdy nie został ukończony i wydany. Projekt został porzucony przez studio Bigpoint, a przyczyny tego decyzji nie zostały publicznie ujawnione. Dla wielu fanów było to rozczarowanie, ponieważ gra mogła zapewnić unikalne doświadczenie w świecie Westeros, które mogłoby być szczególnie atrakcyjne dla miłośników serii.

 GAME OF THRONES MMO - Seven Kingdoms

Obie gry miały za zadanie zapewnić fanom Game of Thrones możliwość interaktywnego uczestnictwa w wydarzeniach i losach bohaterów z ulubionego serialu. Mimo że Game of Thrones: Winter is Coming zdobyła pewną popularność, a Game of Thrones: Seven Kingdoms pozostaje tylko w sferze niezrealizowanych planów, obie gry pokazują, jak silny wpływ serialu miał na świat gier komputerowych. Pewnym pocieszeniem pozostaje fakt, że w 2023 roku HBO ogłosiło, że pracuje nad nową grą RPG osadzoną w świecie Gry o Tron. Gra ma być tworzona przez studio FromSoftware znane z serii gier Dark Souls.

Serial Game of Thrones - Gra o Tron - fantasy

Serial The Walking Dead - Gra The Walking Dead: Michonne

Serial The Walking Dead to kultowy dramat z gatunku horroru, który opowiada historię grupy ocalałych walczących o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Adaptacja komiksowej serii autorstwa Roberta Kirkmana, Tony'ego Moore'a i Charliego Adlarda, serial szybko zdobył ogromną popularność dzięki swoim emocjonalnym historiom, złożonym postaciom i nieustającemu napięciu.

Serial The Walking Dead - świat zombie

Dzięki sukcesowi serialu, powstały liczne gry komputerowe osadzone w tym samym uniwersum oferujące fanom możliwość bardziej interaktywnego zanurzenia się w świat The Walking Dead. Jedną z tych gier jest The Walking Dead: Michonne, którą stworzyło studio Telltale Games. Gra skupia się na postaci Michonne znanej z komiksu oraz serialu, przedstawiając jej osobiste i pełne emocji przygody, gdy walczy o przetrwanie w brutalnym świecie opanowanym przez zombie. The Walking Dead: Michonne jest pełna decyzji, które wpływają na rozwój fabuły oraz relacje między postaciami, co sprawia, że gracze czują się zaangażowani w losy bohaterki.

Gra The Walking Dead: Michonne

Gra The Walking Dead: Saints & Sinners

Kolejną grą na bazie The Walking Dead jest The Walking Dead: Saints & Sinners wyprodukowana przez studio Skydance Interactive. Jest to gra wirtualnej rzeczywistości, w której gracze muszą przetrwać w postapokaliptycznym świecie pełnym zombie. Oferuje ona niezwykle realistyczne doświadczenia, takie jak chwytanie broni, walka wręcz, czy eksploracja przerażających lokacji. Saints & Sinners pozwala graczom na swobodne podejmowanie decyzji, co sprawia, że każde przeżycie jest unikalne, a atmosfera nieustającego zagrożenia jest niezwykle wciągająca.

Gra The Walking Dead: Saints & Sinners

Obie gry, The Walking Dead: Michonne oraz The Walking Dead: Saints & Sinners są hołdem dla oryginalnego serialu i oferują graczom możliwość jeszcze głębszego zanurzenia się w świat zombie, który od lat fascynuje widzów na całym świecie. Dzięki dynamicznej rozgrywce, głębokim emocjom i niezwykłemu klimatowi, gry te pozostają jednymi z najbardziej znaczących produkcji w gatunku survival horror.

Gra The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: A New Frontier
The Walking Dead: The Final Season

Warto także wspomnieć o kolejnych produkcjach - The Walking Dead: A New Frontier oraz The Walking Dead: The Final Season, które stanowią kolejne części serii opartej na tym kultowym serialu. W New Frontier gracze wcielają się w postać Javiera Garcii, który stara się przetrwać w okrutnym świecie opanowanym przez zombie. Gra koncentruje się na osobistych dramatach bohaterów dążących do ocalenia swoich bliskich oraz walce o przetrwanie w bezlitosnym świecie.

The Walking Dead: A New Frontier

Z kolei The Final Season to emocjonujące zakończenie serii, w której gracze ponownie wcielają się w postać Clementine. To ona musi stawić czoła nowym wyzwaniom podejmując kluczowe decyzje, które wpłyną na losy samej siebie oraz innych ocalałych. Obydwie gry kontynuują tradycję serii oferując graczom głębokie emocje, złożone postacie oraz nieustające napięcie, co sprawia, że są one niezwykle cenione przez fanów zarówno serialu, jak i gier komputerowych.

 The Walking Dead: The Final Season

Serial Peaky Blinders - gra Mafia Definitive Edition

Peaky Blinders to brytyjski serial telewizyjny, który zyskał ogromną popularność od swojej premiery w 2013 roku. Serial został stworzony przez Stevena Knighta i opowiada historię gangu Peaky Blinders, działającego w Birmingham w latach dwudziestych XX wieku. Akcja skupia się głównie wokół losów rodziny Shelby, której przywódcą jest Thomas Shelby, wcielony przez Cilliana Murphy'ego. Thomas jest inteligentnym, charyzmatycznym i ambitnym gangsterem, który dąży do władzy i wpływów dla swojej rodziny. Serial ukazuje nie tylko ich konflikty z innymi gangami, ale także z policją oraz politykami.

Serial Peaky Blinders

Gra Mafia Definitive Edition stanowi adaptację kultowej gry z 2002 roku, która pierwotnie osadzona była w latach trzydziestych XX wieku. Jednakże, poprzez współpracę z twórcami serialu Peaky Blinders, w wydaniu Mafia Definitive Edition wprowadzono dodatkową zawartość inspirowaną właśnie tą produkcją telewizyjną. Gracz wciela się w postać Tommy'ego Angelo, klasycznego gangstera z Chicago, którego życie ulega zmianie, gdy przypadkowo wpada w konflikt z mafią. Podobnie jak w serialu Peaky Blinders, także w grze Mafia Definitive Edition ważną rolę odgrywają walki gangów, intrygi, polityka oraz dążenie do władzy i wpływów. Dodatkowe misje i elementy fabularne nawiązują do klimatu i tematyki Peaky Blinders, co stanowi interesujący dodatek dla fanów obu produkcji.

Gra Mafia Definitive Edition

Gra Peaky Blinders: Mastermind

Peaky Blinders: Mastermind to unikalna gra strategiczno-przygodowa, która przenosi graczy do świata znanego z serialu oferując możliwość eksploracji fabuły z zupełnie nowej perspektywy. Gra skupia się na inteligentnych rozwiązaniach i strategicznym planowaniu, gdzie każdy ruch ma znaczenie. Gracze mają okazję odkrywać tajemnice gangu Peaky Blinders oraz kierować postaciami znanymi z serialu, jak Tommy Shelby czy Arthur Shelby, w celu zrealizowania złożonych misji i zapewnienia sukcesu rodzinie Shelby. Dzięki oryginalnej rozgrywce i wiernemu oddaniu charakterystycznej atmosfery serialu Peaky Blinders: Mastermind stanowi fascynujące doświadczenie dla fanów tej ikonicznej produkcji telewizyjnej.

Gra Peaky Blinders: Mastermind

Gry Mafia 2 Definitive Edition oraz Empire of Sin

Mafia 2 Definitive Edition to odświeżona wersja klasycznej gry z 2010 roku osadzona w świecie mafijnym lat 40. i 50. XX wieku. Gracz wciela się w postać Vita Scaletty, który wchodzi w konflikt z różnymi gangami oraz stara się zdobyć wpływy w podziemnym świecie. Mimo braku bezpośredniego powiązania z serialem Peaky Blinders, atmosfera i tematyka gry mogą przypaść do gustu fanom tego serialu.

Gry Mafia 2 Definitive Edition

Empire of Sin to gra strategiczna osadzona w realiach lat 20. XX wieku, która przenosi graczy do czasów prohibicji w Chicago. Gracze mogą stać się władcami przestępczego imperium prowadząc działania związane z handlem alkoholem, walką o terytoria i manipulacjami politycznymi. Także w tym przypadku, mimo że gra nie jest bezpośrednio powiązana z serialem Peaky Blinders, jej tematyka i klimat mogą przypominać graczom świat przedstawiony w serialu.

Gra Empire of Sin

Popularne seriale stanowią inspirację dla twórców gier

W dzisiejszym świecie gier wideo popularne seriale telewizyjne stanowią inspirację dla twórców, którzy pragną przenieść fanów do znanych im światów w sposób interaktywny. Przykłady takie jak Game of Thrones, The Walking Dead oraz Peaky Blinders stanowią doskonałe podstawy do stworzenia fascynujących gier, które pozwalają graczom zagłębić się w ich ulubione uniwersum. Od epickich bitew o tron, poprzez walkę o przetrwanie w apokaliptycznym świecie zombie, aż po intrygi kryminalne i walki gangów - gry oferują emocjonujące doświadczenia, które pozwolą fanom wcielić się w ulubione postacie i uczestniczyć w ich przygodach w zupełnie nowy sposób. Dzięki różnorodności gier inspirowanych popularnymi serialami, miłośnicy zarówno telewizji, jak i gier wideo mają szeroki wybór, aby odkryć nowe wymiary swoich ulubionych historii.

Game of Thrones - gra strategiczna fantasy - gra o tron

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

Lineage II - kultowa gra MMORPG fantasy
 
 • Game of Thrones: Winter is Coming logo gry png

  Game of Thrones: Winter is Coming

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Uniwersum 'Gry o Tron'
  Grafika: 3D
  Producent: Yoozooo Games
  Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay [HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - CGI Long Trailer [Full HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay - Zaczynamy grać [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
 • Sonda Game of Thrones: Winter i...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee