• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Jak rozpoznawać i unikać pułapek phishingowych w e-mailach i na stronach internetowych?

Jak rozpoznawać i unikać pułapek phishingowych w e-mailach i na stronach internetowych?

Czy wiesz, że pułapki phishingowe stanowią realne zagrożenie dla użytkowników internetu? Sztuczki te wykorzystują psychologiczne triki, aby wyłudzić poufne informacje, takie jak hasła, numery kart kredytowych czy dane osobowe. Jak możemy rozpoznać i unikać tych pułapek, zanim staniemy się ich ofiarami? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Ochrona przed phishingiem – uważnie sprawdzaj adresy e-mail

Podstawową zasadą jest ostrożność wobec e-maili przychodzących od nieznanych nadawców. Sprawdź dokładnie adres e-mailowy nadawcy, a nie tylko wyświetlaną nazwę. Phishingowcy często podszywają się pod znane firmy, ale prawdziwy adres e-mailowy może ujawnić oszustwo. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj TechPolska https://techpolska.pl/nowosci/ – najlepszy magazyn internetowy z nowinkami technologicznymi.

Kluczową kwestią jest także treść wiadomości. E-maile phishingowe często wywołują presję czasową lub straszą konsekwencjami, aby zmusić do podjęcia pośpiesznych działań. Jeśli otrzymujesz e-mail, który wydaje się podejrzany lub nawet przerażający w konsekwencjach, zatrzymaj się i przemyśl sytuację, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania.

Unikaj klikania w linki w e-mailach

Jeśli otrzymujesz e-mail z linkiem do strony internetowej, zastanów się dwa razy, zanim na niego klikniesz. Nawet jeśli e-mail wydaje się pochodzić od zaufanej firmy, lepiej jest wejść na stronę bezpośrednio poprzez wpisanie adresu URL w przeglądarkę.

Do tego podczas przeglądania internetu zawsze sprawdzaj, czy strona, na której się znajdujesz, jest zabezpieczona protokołem HTTPS. Niezabezpieczone strony mogą stanowić pułapki dla danych osobowych i finansowych.

Korzystaj z oprogramowania antywirusowego

Czy wiesz, że dobry program antywirusowy może pomóc w wykrywaniu i blokowaniu ataków phishingowych? Dodatkowo niektóre przeglądarki internetowe posiadają wbudowane mechanizmy antyphishingowe, które mogą ostrzegać użytkowników przed podejrzanymi stronami.

Pamiętaj przy tym, że najlepszą obroną przed phishingiem jest edukacja. Naucz się rozpoznawać typowe cechy e-maili i stron phishingowych, a następnie podziel się tą wiedzą z innymi, szczególnie osobami starszymi, które mogą nie być wyczulone na pewne informacje. Im bardziej świadomi są użytkownicy internetu, tym trudniej będzie oszustom dokonać ataku. Tak więc zawsze pamiętaj, żeby być czujnym i zachować zdrowy sceptycyzm wobec wszelkich nieznanych lub podejrzanych wiadomości e-mailowych i stron internetowych.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 


 • Wild Guns logo gry png

  Wild Guns

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Dziki Zachód (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.4
  • 0.0
  • 5.3
.
video

Wild Guns

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Wild Guns
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee