• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Internet w domu nie działa prawidłowo? Oto co robić

Internet w domu nie działa prawidłowo? Oto co robić

Problemy z internetem, takie jak wolne połączenie, utrata sieci, czy niestabilność, mogą być irytujące, zwłaszcza gdy pracujesz zdalnie. Aby rozwiązać te problemy, warto podejść do nich metodycznie.


Co robić, gdy w domu sieć nie działa? W pierwszym etapie trzeba ocenić czy owej sieci nie ma w ogóle, czy też np. nastąpił duży spadek prędkości łącza. Możesz użyć narzędzia do testowania prędkości internetu, aby sprawdzić opóźnienia i prędkość pobierania i wysyłania danych. Jeżeli natomiast masz problem z dostępem do sieci, zastanów się, czy problem nie jest spowodowany awarią sprzętu lub błędem konfiguracji.

Ważne, by dogłębnie ocenić dlaczego internet domowy nie działa. Sprawdź, czy problem dotyczy tylko jednego urządzenia, czy też występuje na wielu. Jeśli internet działa na jednym urządzeniu, ale nie na innym, problem może leżeć w ustawieniach urządzenia, karcie sieciowej, lub w trybie, w którym urządzenie jest używane.

Szerszy problem? Czas spojrzeć na konfigurację

W kolejnym etapie - sprawdź router. Wyłącz go, odłącz na chwilę od zasilania, a następnie włącz ponownie. Być może potrzebna jest aktualizacja lub inne zabiegi techniczne? Możesz także spróbować zmienić ustawienia bezpieczeństwa sieci w panelu administracyjnym routera, dostępnym zazwyczaj przez przeglądarkę internetową. Po tym sprawdzeniu, skontaktuj się z dostawcą internetu. Zrób to szczególnie wtedy, gdy pojawiają się wyraźne problemy z wydajnością łącza – spadki szybkości czy zmiany tempa pobierania danych. Koniecznie ustal też, czy występują one „po kablu” czy np. wyłącznie na Wi-Fi – wtedy prawdopodobnie czeka Cię wymiana routera na nowszy model z lepszymi parametrami transmisji.

Jak zapewnić sobie alternatywny internet?

Oczywiście diagnozowanie problemów nie rozwiązuje podstawowego – braku dostępu do sieci. Można to szybko rozwiązać. Wystarczy uruchomić router Wi-Fi na swoim telefonie, by rozprowadzać w ten sposób sieć mobilną – w ten sposób można mieć wręcz internet domowy bez limitu jeśli oczywiście pakiet przewiduje taki brak ograniczeń.

Wracając do problemu bazowego i niestabilności sieci - w przypadku, gdy wszystkie próby zawiodą, rozważ zmianę dostawcy na takiego, który oferuje lepszą jakość usług, na przykład opartą na światłowodzie. Dobry dostawca powinien oferować stabilne połączenie o wysokiej przepustowości, co jest kluczowe w przypadku ciągłej pracy lub nauki online.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 


 • World of Warships logo gry png

  World of Warships

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy morskie
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: OS X, Windows

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warships - E3 Trailer
World of Warships - Ciekawy Trailer
World of Warships - Gameplay
World of Warships - Kolejny GamePlay
World of Warships - Trailer w świetnej jakości

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda World of Warships
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee