• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Internet mobilny dla graczy – czy 5G to przyszłość gamingu?

Internet mobilny dla graczy – czy 5G to przyszłość gamingu?

Internet 5G to piąta generacja standardu komunikacji mobilnej. Pozwala osiągać parametry porównywalne do stacjonarnego internetu światłowodowego. Sieć mobilna 5G już wkrótce może na dobre przekształcić branżę gamingową. Sprawdź, dlaczego taki internet sprawdzi się doskonale do gier.

Internet 5G a cloud gaming

Wraz z udoskonalaniem i upowszechnianiem internetu mobilnego 5G na znaczeniu powinien zyskiwać cloud gaming – polega on na strumieniowaniu gier video w wirtualnej chmurze. Gracz może korzystać z serwerów usługodawcy, dzięki czemu nie musi kupować drogiego fizycznego sprzętu, karty graficznej ani procesora. Unika pobierania plików z grami na dysk swojego komputera i ich instalowania, ponieważ są one streamowane w czasie rzeczywistym. Cloud gaming zapewnia dostęp do najnowszych gier, na bieżąco aktualizowanych.

Internet 5G pozwala grać w chmurze z poziomu dowolnych urządzeń obsługujących internet – komputera, laptopa, smartfona, tabletu czy konsoli. Dostęp do gier można uzyskać w każdym miejscu, które znajduje się w zasięgu sieci – nie tylko w domu, lecz także w kawiarni, restauracji, na dworcu czy w trakcie podróży. Internet mobilny piątej generacji to przełomowa technologia zwłaszcza dla graczy, którzy mieszkają w lokalizacjach pozbawionych dostępu do internetu światłowodowego.

Jakie parametry może zapewnić internet mobilny 5G?

Aby korzystać z cloud gamingu, trzeba mieć dostęp do szybkiego i stabilnego łącza. Internet 5G sprawdza się doskonale, ponieważ zapewnia znacznie większą przepustowość od LTE 4G i poprzednich standardów. Pozwala wyświetlać obraz w wysokiej rozdzielczości 4K, a w niedalekiej przyszłości nawet 8K.

Już dziś rzeczywista prędkość pobierania w przypadku internetu 5G sięga nawet kilkuset megabitów na sekundę, a docelowo wartości downloadu będą jeszcze kilkukrotnie większe. Dzięki temu 5G zapewnia płynną grę – obraz się nie zacina, a detale graficzne wczytują się błyskawicznie. Nie trzeba też obawiać się tzw. lagów, ponieważ opóźnienia w transmisji (PING) są zdecydowanie niższe w porównaniu do standardu 4G – nie przekraczają 10 ms. Znacząco podnosi to przyjemność z gry i zwiększa szanse w rywalizacji z innymi graczami. Technologia 5G zapewnia stabilny dostęp do sieci bez względu na warunki pogodowe, ukształtowanie terenu czy zakłócenia fal radiowych – powodowane przez inne urządzenia znajdujące się w pobliżu.

Internet 5G sprawdza się do gamingu pod warunkiem, że użytkownik ma do dyspozycji wysoki limit transferu danych – najlepiej co najmniej 500 GB. Nie musi się wtedy obawiać, że nagle straci możliwość kontynuowania rozrywki.

Internet 5G do gamingu – sprawdź ofertę Netii

Internet mobilny 5G od Netii jest dostępny w pakiecie z routerem oraz bez routera. Możesz wybrać abonament na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. Internet działa w paśmie 2600 TDD (2570-2620 Mhz), które jest przeznaczone wyłącznie dla sieci 5G. Limit transferu danych może wynieść od 100 GB do nawet 1000 GB!
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 


 • OGame logo gry png

  OGame

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Science fiction (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

OGame - Gameplay
OGame - drugi Gameplay
Ogame - Trailer [HD]
OGame – New Teaser Trailer [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda OGame
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee