• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Internet światłowodowy w bloku – jak wygląda podłączenie i ile kosztuje?

Internet światłowodowy w bloku – jak wygląda podłączenie i ile kosztuje?

Światłowód to najlepsza możliwa opcja internetu, na jaką można zdecydować się w mieszkaniu. Pozwala na szybkie pobieranie i wysyłanie danych bez opóźnień. Czy jednak każdy może skorzystać z dostępu do światłowodu? Jak rozpocząć proces instalacji internetu w swoim mieszkaniu? Czym kierować się przy wyborze dostawcy internetu światłowodowego? Przede wszystkim należy sprawdzić zasięg sieci od danego operatora, następnie przyjrzeć się jego ofercie i określić swoje potrzeby oraz oczekiwania. Warto również przeanalizować możliwości finansowe. Na koniec wystarczy podłączyć światłowód w mieszkaniu. W tym artykule udowadniamy, że nie ma nic prostszego!
 

Spis Treści:

1. Najlepszy abonament światłowodowy – jaką ofertę wybrać?
2. Światłowód w bloku – instalacja
3. Jak przygotować się do podłączenia światłowodu w mieszkaniu?
4. Opłaty instalacyjne – ile kosztuje przyłączenie światłowodu?
5. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę internetu światłowodowego do mieszkania?

Najlepszy abonament światłowodowy – jaką ofertę wybrać?

Internet światłowodowy w bloku to prawdziwy must have dla osób, które cenią sobie szybkie, stabilne i niezawodne łącze. Jednak czy każdy może sobie na nie pozwolić i jaką ofertę najlepiej jest wybrać? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w danej lokalizacji jest dostęp do światłowodu i jaki operator oferuje taką opcję. Można łatwo sprawdzić to, chociażby na stronie internet.gov.pl, ale również na stronie interesującego nas operatora. Jeśli okaże się, że jesteśmy w zasięgu, warto wejść w kategorię z konkretnymi pakietami i dokładnie je do siebie porównać. Na co zwracać uwagę?

Kluczową rolę odgrywają cena, szybkość internetu i dodatkowe usługi oraz promocje dostępne w danych opcjach. Przykładowo duże rodziny z dziećmi, które korzystają już z komputerów czy laptopów, zapewne powinny wybrać opcję najszybszego internetu do 1 Gb/s lub do 5 Gb/s. Ten drugi pakiet jest dostępny np. u Play, oczywiście razem z urządzeniem, które jest w stanie skorzystać z takich prędkości – nowoczesnym routerem. To podstawa, jeśli chcemy używać w pełni z internetu od dostawcy. Jeśli natomiast mieszkamy sami, a z łącza korzystamy sporadycznie – wystarczający może okazać się pakiet internetu o szybkości do 300 Mb/s. Będzie on w pełni odpowiedni do przeglądania internetu, rozmawiania online czy oglądania wideo. Po dokonaniu wyboru pozostaje już tylko zakup pakietu i umówienie się na instalację internetu światłowodowego w mieszkaniu.

Światłowód w bloku – instalacja

Jak rozpocząć proces instalacji światłowodu? Po wyborze abonamentu pozostaje już tylko podpisanie umowy, a następnie… umówienie się na wizytę z technikiem, który podłączy internet w mieszkaniu. To bardzo proste i odbywa się w ramach konsultacji z operatorem przy podpisaniu umowy. Technik przyjdzie w umówionym terminie, doprowadzi światłowód do mieszkania oraz zainstaluje i skonfiguruje modem. Następnie warto zrobić test szybkości połączenia, aby upewnić się, że internet został prawidłowo zainstalowany. Długość takiej wizyty będzie zależała od danej sytuacji – czy w mieszkaniu już znajduje się odpowiednie gniazdko optyczne, czy może jest konieczność kucia w ścianie i doprowadzenia kabla? Wizyta może więc trwać niecałą godzinę lub kilka godzin.

Jak przygotować się do podłączenia światłowodu w mieszkaniu?

Przede wszystkim warto zawczasu zdecydować, w jakim miejscu znajdzie się modem. Najlepszy punkt to samo centrum mieszkania i to tam najlepiej, aby znalazł się dostęp do gniazdka światłowodowego. Dzięki temu rozprowadzany zasięg Wi-Fi będzie równomierny i dotrze w każdy zakątek mieszkania. W razie wątpliwości warto omówić te kwestie ze specjalistą, który ma podłączyć światłowód i zasięgnąć jego rady.

Opłaty instalacyjne – ile kosztuje przyłączenie światłowodu?

Koszt przyłączenia światłowodu różni się w zależności od operatora i lokalizacji. Niektóre firmy oferują promocje z darmową instalacją przy dłuższej umowie, inne zaś mogą pobierać jednorazową opłatę. Co ważne, może ona zmieniać się w zależności od potrzebnych do wykonania prac instalacyjnych. Dodatkowo przy wyborze usługi należy przemyśleć zarówno opłatę abonamentową, jak i koszty modemu czy routera. Urządzenia te najczęściej są wliczone w cenę abonamentu, natomiast pozostają własnością operatora.

Tak jak wspomnieliśmy – wybierając najlepsze rozwiązanie, warto porównać oferty od różnych dostawców, przede wszystkim pod względem ceny. Dobrze jest przeanalizować wtedy także dostępne promocje i rabaty, które mogą znacząco wpłynąć na całość kosztów. Dzięki temu uda się wybrać najlepszą ofertę internetu światłowodowego do bloku, która spełni wszelkie oczekiwania – bez dodatkowych kosztów.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę internetu światłowodowego do mieszkania?

Najlepszym sposobem nadal pozostaje wykonanie dogłębnego researchu. Pomóc mogą w tym serwisy, które porównują ceny i usługi od różnych operatorów. Co ważne, nie warto kierować się jedynie informacją zawartą na stronie jednego producenta. Zdecydowanie lepiej jest przyjrzeć się dokładnie jego konkurencji i w ten sposób ocenić atrakcyjność oferowanych usług. Na koniec warto zawsze skontaktować się bezpośrednio z operatorem i dopytać o rabaty oraz zniżki. U niektórych dostawców można liczyć na bardzo konkurencyjne ceny np. ze względu na podpisanie zgód marketingowych, albo łączenie kilku usług naraz. Z tego też powodu po wyborze internetu od danego operatora, warto już u niego pozostać i korzystać tylko z jego usług. Szczególnie że stali klienci zazwyczaj mogą liczyć na korzystniejsze ceny.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 


 • Lineage II logo gry png

  Lineage II

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: NCsoft
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage II - Gameplay
Lineage II - drugi gameplay
Lineage II - Underground Trailer [HD]
Lineage II: Helios Trailer [Full HD]
Trailer Resmi Lineage II: Revolution Korea [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Lineage II
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee