• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

3 Gry stworzone na podstawie popularnych filmów i seriali

3 Gry stworzone na podstawie popularnych filmów i seriali

W historii gier powstało wiele produkcji, które zostały stworzone na bazie hitów filmowych oraz seriali. Nie zawsze produkcje stały się hitem ze względu na jakość tytułu, jednak mimo to fani filmów i seriali często sięgają po gry stworzone na podstawie ich ulubionych produkcji filmowych.


W historii gier powstało bardzo dużo produkcji opartych na znanych hitach filmowych. Najczęściej gry były tworzone na podstawie tytułów ze stajni Marvela oraz DC Comics. Gry oparte na filmach o SpiderManie czy Batmanie stały się światowymi hitami i produkcje doczekały się nawet kolejnych odsłon. Nie zawsze jednak gry na licencji Marvela czy innego uniwersum komiksowego cieszyły się taką popularnością. Powstało sporo bardzo słabych produkcji, które zdobyły niskie noty od recenzentów i nie podbiły rynku gier komputerów. Niemniej gry online oparte na komiksach i super bohaterach są najpopularniejszymi produkcjami.

Van Helsing

Często jednak gry, które w założeniu są oparte na konkretnym tytule, ostatecznie ma z nim bardzo mało wspólnego. Dobrym przykładem jest „The Incredible Adventures of Van Helsing”, który był tworzony na podstawie znanego filmu „Van Helsing”, jednego z lepszych horrorów w XXI wieku. Gra mimo wszystko jest solidnie wykonana i zebrała sporo pozytywnych opinii, jednak mimo nazwy, z filmem nie ma kompletnie nic wspólnego. Wątki fabularne w ogóle się nie pokrywają i główna postać grana w filmie przez Hugha Jackmana jest kompletnie zmieniona.

Wściekłe Psy

Studio Volatile Games wzięło się za komputerową adaptację wielkiego hitu Hollywood – Wściekłe Psy reżyserii Quentina Tarantino. Twórcy gry na podstawie światowego hitu liczyli, że ich produkcja podobnie jak dzieło Tarantino spotka się z ogromnym zainteresowanie i zyska miano hitu. Mimo to gra otrzymała mieszane recenzje i w dużej mierze była jednak rozczarowaniem. Mimo pierwszej, średnio udanej części, powstała również druga odsłona gry, ale również nie spotkało się to z pozytywnymi ocenami. Filmy Quentina Tarantino są oparte na rozległych dialogach i wielowątkowych fabułach.  Nie ma żadnych gier opartych na Pulp Fiction, Jackie Brown czy Inglourious Basterds i wydaje się mało prawdopodobne, że kiedykolwiek takie gry powstaną.

The Office

Swojej gry doczekał się również hitowy sitcom o nazwie The Office, który w Polsce jest dostępny pod nazwą The Office. Serial jest jednym z największych hitów spośród wszystkich seriali w XXI wieku. Jego fabuła jest bardzo prosta, akcja toczy się w małym biurze firmy Dunder Mifflin sprzedającej papier. Serial opowiada historie barwnych postaci, w których fani serialu błyskawicznie się zakochali. W grze The Office: Somehow We Manage wcielami się w rolę menadżera biura i naszym zadaniem jest uratowanie oddziału przed zamknięciem. Gra ma proste zasady, jednak umieszczono w niej postacie z The Office i przejawiają się wątki z samego seriali. Dla fanów serialu, którzy wielokrotnie go oglądalki, jest to kolejny, zabawny sposób na spędzenie czasu z ulubionymi postaciami i oddanie się nostalgii za czasów oglądania The Office.

Podsumowując. Powstało wiele gier na bazie hitowych filmów oraz seriali. Wiele z nich okazało się jednak mało atrakcyjnymi produkcjami, które spodobają się tylko i wyłącznie największym fanom.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Game of Thrones: Winter is Coming logo gry png

  Game of Thrones: Winter is Coming

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Uniwersum 'Gry o Tron'
  Grafika: 3D
  Producent: Yoozooo Games
  Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay [HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - CGI Long Trailer [Full HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay - Zaczynamy grać [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
 • Sonda Game of Thrones: Winter i...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee