• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Inter-War - kosmiczny Excel

Inter-War - kosmiczny Excel

Niektóre rozbudowane tytuły są nierzadko i nieco prześmiewczo nazywane zbiorem tabelek i statystyk, jak choćby wszelkie symulatory, managery i nie tylko. Jedną z takich gier jest Inter-War. Pod płaszczem rozbudowanych zestawień liczb kryje się jednak głębia, która pozwala spędzić z grą wiele godzin, planując, atakując, zbierając i rozwijając swoje kosmiczne imperium. Wszystko to w starym, dobrym stylu znanych gier przeglądarkowych. Czy można chcieć czegoś więcej?

Inter-War

Pierwszy kontakt z Inter-War może być bardzo brutalny, szczególnie dla graczy niedoświadczonych w rozbudowanych strategiach online, w których pod naszym nadzorem pozostaje cała masa statystyk, zestawień, tabel i różnych drzewek rozwoju. Właśnie takie coś czeka nas tutaj, bowiem ogrom rozbudowania gry uderza od pierwszego momentu, w którym zdajemy sobie sprawę z tego, że nie mamy bladego pojęcia co dzieje się na ekranie. Czy później jest lepiej?

TRUDNE TRUDNEGO POCZĄTKI

Inter-War zaczyna rozgrywkę bezprecedensowo i bez taryfy ulgowej. Pomijam oczywiście okres ochronny w czasie którego nie możemy zostać zaatakowani. Pierwszy kontakt z grą może być dla wielu trudny, bowiem od razu zostajemy wrzuceni w wir decyzji dotyczących naszego imperium. Od naszych działań zależy to, czy uda nam się przetrwać w galaktyce, dlatego warto ważyć kolejne ruchy, lub nawet skorzystać z forum gry i zapoznać się z tajnikami optymalnej rozgrywki. Brakuje tutaj choćby szczątkowego wprowadzenia, które krok po kroku podpowiedziałoby nam co powinno być na początku, a jakie aspekty lepiej zostawić na później. Tak czy inaczej, zabawę trzeba zacząć.

Inter-War

BUDOWA, EKSPANSJA, PRZETRWANIE

Głównym założeniem Inter-War, które jest wzorowane na popularnym tytule OGame, jest rozwój swojego kosmicznego imperium, co ma umożliwić graczowi przetrwanie. Poza gromadzeniem surowców kluczowe jest także odpowiednie dysponowanie nimi. Surowce przeznaczać możemy na budowę i rozwój budynków, handel, loterie czy tworzenie floty, dzięki której stworzymy nie tylko logistykę naszej armii, ale także będziemy w stanie się bronić, prowadzić działania ofensywne i transportowe. Zarządzanie wszystkimi aspektami jest rzeczą niebanalną tym bardziej, że na serwerze toczy się przecież rywalizacja z innymi graczami. Tutaj z pomocą może przyjść nie tylko rozbudowany regulamin i zasady gry, ale także forum oraz kanał discord, dzięki któremu można pozostać w kontakcie z innymi użytkownikami czy nawet administracją serwera gry.

Inter-War

ROZWIĄZANIA STAREJ SZKOŁY

Inter-War może dla wielu stanowić powrót do rozgrywki znanej z klasycznych przeglądarkowych gier online nie tylko pod względem mechanik, ale także i oprawy. Można by ją określić mianem surowej, bowiem zdecydowaną większą część ekranu zajmują rozpiski, cyfry i tabele, aniżeli graficzne wodotryski, do których gracze są już przyzwyczajeni. Czy to wada? Zależy, albowiem istnieje grono konserwatywnych graczy, dla których trzonem zabawy pozostaje analizowanie zestawień informacji i opracowywanie strategii, podczas gdy sama oprawa wizualna stanowi dla nich wartość trzeciorzędną. Raczej dla takich osób skierowana jest gra Inter-War. 

Inter-War

Jak można się domyślić, Inter-War to specyficzny projekt, skierowany do równie specyficznej grupy odbiorców. Nie jest to mało angażujący klikacz dla każdego, rozgrywany podczas podróży czy w trakcie przerwy. Jest to rozbudowana, surowa i nie wybaczająca błędów strategia. Czy jest dzisiaj miejsce dla takich produkcji? Zdecydowanie tak, aczkolwiek jest to raczej nisza niszy, podobnie jak najbardziej hardkorowe symulacje. Nie zmienia to jednak zupełnie faktu, że Inter-War ma na siebie pomysł i jest on sukcesywnie realizowany przez twórców i społeczność graczy.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 


 • Inter-War logo gry png

  Inter-War

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Science fiction (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Inter-War
  Wydawca: Inter-War
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.7
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Inter-War
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee